ФОТО: Цеца објави фотографија од кревет

Пеачката своите фанови ги почестила со еден призор, а потоа некој и испратил порака.

Светлана Цеца Ражнатовиќ објавила фотографија од кревет, а коментари пристигнувале од цел свет.

Со новата фотка Цеца буквално го запалила интернет, нејзините фанови не останаа рамнодушни...

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🌹🌹🌹🌹🌹

A post shared by C E C A (@cecaraznatovic) on

"Често се фаќам себе како размислувам дека сум покрај тебе, дека можам да те прегрнам кога и да посакам... но тоа наскоро ќе се случи, зарем не? Особено со личност како што си ти, те чувам длабоко во себе, секој момент си во моите мисли. Незнам како да опишам колку те сакам, може ли тоа да се опише? Во некои моменти да сум покрај тебе, и ништо друго не е важно. Ти благодарам за се што ме научи. Можеби тоа звучи чудно, но така е... Секогаш да одиш со крената глава и насмеан во било која ситуација, да се биде исполнет со љубов во секој момент, која се дели со други, бидејќи само така ќе биде возвратена, но и никогаш да не се осудува некој додека сами не донесеме заклучок, најискрено да се сака кој во тој момент а не е до тебе... Личност која лошото го претвора во добро. Ти си синоним за љубов и си нешто најубаво во светот. Те сакам најмноу", напишал еден нејзин фан.

ФОТО: Ќерката на Цеца фатена како внесува куфери во друга зграда

Ќерката на фолк дивата, Светлана Цеца Ражнатовиќ, Анастасија, одлучи да започне заеднички живот со својот дечко Ѓорѓе Кулиќ.

Најверојатно ќерката на Цеца се одлучила на заеднички живот со својот партнер Ѓорѓе.

Ќерката на фолк дивата, Светлана Цеца Ражнатовиќ, Анастасија, одлучи да започне заеднички живот со својот дечко Ѓорѓе Кулиќ.

Имено, нејзиниот брат Вељко Ражнатовиќ на големо планира свадба со Богдана Родиќ, па не е исклучено дека и тој брачниот живот ќе го продолжи надвор од семејниот дом, па така вилата во која живееа долги години ќе остане речиси празна.

Парот ќе живее во една зграда, а дали на Анастасија ќе и се допадне ова во замена за грандиозната вила, останува да видиме.

ФОТО: Цена славеше роденден, а целиот регион зборува што и посака нејзината ќерка Анастасија

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ вчера наполни 46 години, а роденденот го прослави со најблиските пријатели и роднини.

Нејзината ќерка Анастасија за српските „Телеграф“ откри како ја изненадиле нејзината мајка за роденденот.

-Направивме изненадување точно во 12 часот по полноќ, во нашиот дом. Нејзините најблиски пријатели и семејство и така сите заедно и честитавме. Многу се изненади, вели Анастасија.

На прашањето што и посакува на својата мајка таа вели најважно е да биде здрава и жива.

-Класика, да биде здрава и жива, да ниже успеси како и до сега и да биде среќна, вели Ражнатовиќ.

Фановите со задоволство коментираат дека Анастасија е скромна девојка и знае дека најважните работи во животот не се купуваат со пари.

ФОТО: Цеца се пофали со подароците кои ги доби, сите се прашуваат дали овој е од нејзиното момче?

Српската пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ вчера наполни 46 години, но не сакаше да го прослави својот роденден оваа година.

Оваа година се одлучи за интимна прослава, а за тоа ја „обвини“ ќерката Анастасија Ражнатовиќ.

-Оваа година одлучив да не славам, бидејќи многу добро си поминавме на роденденот на Анастасија пред две недели. Си реков нема потреба сега повторно да правам забава, вели пејачката за српските медиуми.

Секако честитките пристигнаа од сите страни, но и подароци кои со нетрпение ги сподели на својот Инстаграм профил.

Имено таа доби големо срце со фотографии од неа, но и многу цвеќиња и скапи подароци кои не успеа да ги сподели со фановите.

Фановите инаку веднаш се запрашаа дали овој подарок со рози и бонбони можеби е од нејзиното момче?

Популарно