Дарко Лазиќ почнал да се гуши, итно опериран

Иако се зборуваше дека здравствената состојба на настраданиот пејач Дарко Лазиќ е стабилна и од ден во ден се подобрува, вчеравечер во клиничкиот центар во Земун се случувала вистинска драма.

Имено, како што пишуваат српските портали, фолк пејачот морал итно да подлегне на нов хируршки зафат, заради обилоно крварење во едното белодробно крило, што предизвикало негова дисфункција и гушење.

Драмата започнала вчера, недела, 04 ноември, кон крајот на денот, кога Лазиќ се пожелил дека не може да дише, па откако лекарите веднаш направиле рентген снимка, на истата се покажала голема сенка, што навело на заклучок дека во левото белодробно крило се собира некаква течност. Тогаш било алармирано семејството на Дарко, дека итно мора да му се направи нов хируршки зафат.

Хирурзите ми извршиле пункција на белите дробови од кои биле извлечени дури два литри крв, по што здравствената состојба му се подобрила. дежурната екипа лекари цела ноќ ја следела функцијата на неговите бели дробови, а денес доколку е потребно, ќе му биде извршена уште една пункција.

ФОТО: Сузана Турунџиева кажа кој ѝ е најголема љубов

Пејачката и водителка Сузана Турунџиева не ја крие радоста откако ѝ се роди внук, син на нејзината ќерка Лора. Сузана сега објави прва фотографија со внукот и откри дека нема поубаво чувство од тоа да си баба.

„Само што (конечно) научив да се сакам себеси… Се појави некој кого го сакам повеќе од мојот живот. Што да ви расправам… Љубов е тоа, невидена! Фала ти животе што ме љубиш повеќе од што јас самата себеси умеам да се љубам“, напиша Турунџиева.

(ФОТО) Миа Костова: „Оваа обична девојка те сака тебе, ама ти не ја разбираш“

Познатата водителка Миа Костова на својот Инстаграм профил објави фотографија, во чиј опис напиша емотивна порака. 

- Една сосем обична девојка што не сака обични работи. Ни обични денови, ни врски, ни релации, ни обични патувања, ни обично вино, ни обично сирење, не сака обични муабети, ни обична љубов, дури ни обични караници. Не сака обична боја на коса ниту обичен накит. Обично те сака тебе, ама обично не ја разбираш - напиша водителката. 

ВИДЕО: Тамара Тодевска се расплака во емисија

Македонската пејачка и претставничка на Евровизија, Тамара Тодевска гостуваше во емисијата „Б.“ каде низ фотографии се потсетуваше на разни периоди од својот живот.

Кога водителот ѝ покажа фотографија од нејзиниот пријател, прерано почитаниот пејач Влатко Илиевски, Тамара не можеше да ги задржи солзите.

„Тој беше многу добар човек, многу добро дете. Беше светла точка во мојот живот. Човек со кого детството го поминав. Учевме заедно во средно музичко. Тогаш, почнавме да се дружиме. Памтам како вчера да беше кога се сретнавме во парк и се спријателивме првиот ден. Како што се спријателивме така не се разделивме “ кажа Тодевска.

Влатко Илиевски почина минатата година на 6. јули. 

Популарно