Продолжува сагата на Бред и Анџелина

Бред Пит и Анџелина Џоли ќе се сретнат на 4-ти декември на суд, по повод бракоразводната парница, на која ќе се разгледува старателството над нивните шест деца, но и распределбата на имотот и парите.

Неофицијален договор околу старателството, актерите успеале да направат уште летото, но изгледа дека сето тоа паднало во вода и дека ќе мора судот да одлучи. Предбрачниот договор, кој парот никогаш не го потпишал, дополнително ја комплицира ситуацијата.

„Важно е да плачеш под туш, а не пред децата. Тие мора да знаат дека сè ќе биде во ред, дури и ти ако не си сигурен во тоа“, рекла неодамна Анџелина. Џоли бара целосно старателство врз децата, додека Пит сака тоа да е поделено, а во целата расправија, веројатно најмногу страдаат децата.

За тоа време, Џоли е во Јужна Кореја со децата, а Бред е во Лос Анџелес, каде глуми во новиот филм на Куентин Тарантино, насловен “Once Upon A Time In Hollywood“.

Иако односот на поранешните сопружници, веќе подолго време е лош, расправијата на Бред со најстариот син, изгледа дека ја прелила чашата. Сепак, во неколку наврати после инцидентот, Бред и Анџелина во интервјуа изјавувале дека и понатаму имаат заедничка цел, а тоа е доброто на нивните деца и мирна, човечка разделба. 

ФОТО: Синот на Аркан од првиот брак објави невидена фотографија со него

Жељко Ражнатовиќ Аркан пред неколку дена ќе наполнеше67 години, а по тој повод на својот Инстаграм профил сподели фотографија од него и неговиот син Војин Ражнатовиќ.

-Денеска ќе наполнеше 67 години! (Офицерска кантина, Ердут 1993), напиша Војин кој е син на Аркан од првата негова сопруга Наталија.

Фановите се прашуваат и како ќе реагира синот на Цеца поради тоа што Аркан го однел во офицерската кантина неговиот син, додека Вељко јасно е дека беше многу поврзан со својот татко и се гордее со неговата храброст која ја наследи и ја применува на боксерските терени.

ВИДЕО: Бастијан Швајнштајгер со запуштена брада и неуредна долга коса

Последната објава на социјалните мрежи на фудбалерот Бастијан Швајнштајгер ги остави во неверување фановите поради објавеното несекојдневно видео на фудбалерот.

Имено популарниот Швајни толку многу се промени што е сигурно дека ниту неговата Ана нема да го препознае.

Станува збор за трансформација на фудбалерот за потребите на една реклама за велосипеди во која тој ја има главната улога.

Со оглед на тоа дека тој предизвика големо внимание со изгледот, очигледно е дека кампањата за оваа реклама поминала над очекуваното. 

Погледнете:

ФОТО: Елса Патаки е сопругата на најубавиот холивудски заводник

Шпанската актерка и манекенка Елса Патаки е најпозната како сопруга на згодниот актер Крис Хемсвор, но и по своите вештини за вежбање и совршената фигура, поради која често ги пополнува насловните страници.

Елса недомна на својот Инстаграм профил сподели видео на кое се гледа додека вежба на плажа во костим за капење кој ги истакнува нејзините заносни облини.

Убавата блондинка често на Инстаграм покажува ефектни вежби кои може да ги правите додека сте на плажа, а нејзините следбеници се прилично изненадени како изгледа таа со оглед на тоа дека родила три деца и има 42 години.

Парот е заедно веќе 9 години и нивната врска важи за една од најстабилните во Холивуд.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Look forward!/ mira hacia adelante! 😉

A post shared by Elsa Pataky (@elsapatakyconfidential) on

Популарно