ФОТО: Манекенката тврди дека спиела и била во врска со таткото на сестрите Хадид

Манекената во подем, 25 годишната Џастинa Монде, тврди дека три години била во врска со 70 годишниот Мохамед Хадид, градежниот бизнисмен и татко на најуспешните манекенки Бела и Џиџи Хадид.

Џастинa тврди дека таа летала со неговиот приватен авион и престојувала во хотелите ширум Европа од 2014 до 2017 година со цел да се гледа со него, откако се запознале на Инстаграм. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hmmmmmm 😅🤗😅 #JustynaMonde #forever21

A post shared by Justyna Monde/Gap (@justynamonde) on

Проблемот е во тоа што Хадид веќе пет години е во врска со 36 годишната ријалити ѕвезда Шива Сафаи, а како што рекле и двајцата не сакаат да се венчаат.

Дејли Меил забележа дека Џастинa неверојатно наликува на 23 годишната Џиџи, а со Мохамед се запознале додека таа студирала во Франкфурт.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

⭐️Those who never believe in magic will never find it ⭐️ . photo: @yannickwansel

A post shared by Justyna Monde/Gap (@justynamonde) on

"Се запознавме на Инстаграм, му испратив порака во која го поздравив, а тој ми го испрати телефонскиот број. Со месеци разговаравме, па добро се запознавме. Многу долго се допишувавме преку WhatsApp, разговаравме за уметноста, бидејќи и двајцата сликаме и сакаме уметност. Започна невино, а потоа сексуално. Си праќавме фотографии. Сакав искуство со повозрасен маж, а тој е атрактивен. Во еден момент ми испрати порака дека сака да јаде пита од моето тело", рекла и додала дека барал да му испраќа "злобни" фотографии.

"Секако дека му праќав, голотијата ја сметам за вид на уметност. Беше многу заинтересиран, му се допаѓав", рекла таа.

Првично наводно не ѝ спомнал дека е во врска со Шива. Џастинa на Дејли Меил им даде пристап до фотографиите кои си ги праќале во кои тој ја нарекува добра девојка и ја прашува дали сака да го нарекува "татичкo".

За прв пат се сретнале во родната Полска, каде дошол со соработници. Тогаш за прв пат спиеле заедно, а нивното прво романтично бегство било прекинато од неговата девојка.

"Таа многу го контролира, па постојано му ѕвонеше. Мислам дека тој многу ја почитува, но таа врска нема да зврши со брак, бидејќи тој ја изневерува. Го прашав зошто не ја ожени, а тој рече дека не ја гледа онака како што ја гледаат другите", открила Џастинa.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

✈️flight attendant✈️ . . Planning next projects . . location: @alexeibazdarev1

A post shared by Justyna Monde/Gap (@justynamonde) on

Весна Бејби својата ќерка Мина: Плачеше наоколу при нашата прва средба

Ќерката на Весна Петрушевска Мина го прослави 14. роденден. Аактерката објави фотографии од роденденската забава и се и се потсети на мигот кога прв пат ја видела Мина и времето кога ја посвои.

„Мина наполни 14 години. Како вчера да беше кога тоа мало муце со две долни запчиња и со едно опавче на сред глава плачеше наоколу при нашата прва средба. Малечка, кревка, дури 4 килограми на 9 месеци. Мина одамна е херојот на мојот живот, таа нејзина отвореност, искреност и чесност ме зграпчува. Мина се радува на најмали нешта, на пладневно гушкање, на нагалено Минувче, на луѓето се радува. Во ниту еден момент не ја напушта нејзината верба кон луѓето. Мина има срце како планина и душа како памук. Затоа е Мина Нагазна, од убавини да не куртулиш ќерка! Гази си милно и достоинствено“, напиша Весна на Фејсбук.

ФОТО: Чанинг Тејтум и Џеси Џеј ја потврдија врската на Инстаграм

Половина година после разводот од Џена Деван, актерот Чанинг Тејтум веќе се заљубил во друга жена.

Станува збор за пејачката Џеси Џеј, со која во последните неколку месеци повеќе пати е виден во јавноста, а сега својата врска ја потврдиле и на Инстаграм.

Иако тоа не го направила директно, Џеси на Инстаграм-стори објавила видео од лондонската премиера на претставата „Magic Mike“, во која глуми Чанинг, на кое го означила само него и му честитала.

Ако е објавено на Инстаграм, тогаш е и официјално, зарем не? Всушност, зошто Чанинг би ја земал Џеси со себе во Лондон, ако не му е девојка? Затоа ова може да се сфати како прва потврда на нивната врска, од страна на едниот од нив, бидејќи досега сè беше засновано само на гласини и изјави од очевидци.

Зошто Меган Маркл беше одвоена од Кејт, кралицата и Камила за време на оваа свеченост?

Меган Маркл на свеченоста по повод Денот на сеќавање на жртвите во Првата Светска војна била одвоена од останатите членки на кралското семејство. Додека Кејт Мидлтон и Камила Паркер Боулс стоеле на едниот балкон со кралицата Елизабета, Меган била на другиот балкон во друштво на првата дама на Германија, Елке Буденбендер.

Британските медиуми веднаш пишувале за оваа ситуација и ја бараат причината за тоа зошто Меган била одвоена од кралската четворка, па веднаш тоа го поврзаа со неодамнешните гласини дека кралицата му приговарала на Хари поради однесувањето на Меган во дворецот.

Меѓутоа, Ричард Фицвилијам, експерт за прашања поврзани за кралското семејство, тврди дека причината е едноставна.

"Балконите кои гледаат кон Whitehall, каде се одржува свеченоста се многу мали. Кралицата беше без принцот Филип, кој е во пензија, а Кејт и Камила се идните Queen Consorts, сопруги на идните кралеви", објаснува тој.

"Тоа што Меган била на балконот со првата дама на Германија исто така е огромна чест. За прв пат германски претседател или воопшто претставник на Германија да биде вклучен во церемонијата и тоа беше голем знак за помирување", додава.

Инаку, последните дена сè почесто во британските таблоиди се споменува однесувањето на Меган во дворецот и нејзиниот однос со кралицата, а гласините станале уште погласни откако нејзината лична асистентка си даде отказ само после 6 месеци работа во дворецот.

Популарно