Починато лице доби пратенички мандат

Граѓаните од округ во Невада, каде традиционално се симпатизери на републиканците, на вчерашните избори го избраа за пратеник покојниот Денис Хоф, сопственик на неколку јавни куќи.

Хоф, кој почина минатиот месец, ја доби поддршката од 63 отсто избирачи во својата изборна единица. Со оглед на тоа дека гласачките ливчиња веќе биле отпечатени во моментот на негоата смрт, тие не можеле да бидат повлечени. Тој беше обвинет за силување од страна на две жени, но ги негираше таквите тврдења.

Неговото пратеничко место сега се смета за испразнето, па посебна комисија од таа изборна единица ќе го одреди неговиот наследник, јави ДПА.

Богатиот сопственик на бордели, почина во еден од нив на 16 октомври, каде претходната ноќ со раскошна забава го прославил својот 72. роденден.

Видео: Марјан Коцев „сними“ нов дует

Фолк пеачот Марјан Коцев се наоѓа на турнеја низ Аустралија, тој  конечно се сретна со Тонг, кој во познат ресторан во Сиднеј го запеа неговиот голем хит, “Ти само ти”. Имено, нашиот познат пејач кој моментално ја остварува Австралиската турнеја, се вклучи во живо со видео на неговиот фејсбук профил од ресторанот “Скара Рама” во Сиднеј,на кој што сопственикот е македонец.

Тонг, кој потекнува од Тајланд стана хит на социјалните мрежи откако од кујната на ресторанот “Скара Рама” објави видео на коешто ја пее познатата македонска песна “Ти само ти”. На ова неможеше да се воздржи нашиот познат фолкер Марјан Коцев кој моментално престојува во Австралија и ја остварува неговата турнеја, па отиде до овој ресторан специјално за да го запознае Тонг, а оттаму се вклучи во живо на неговиот фејсбук профил.

Тонг и Марјан овојпат, големиот хит го запеаа заедно и директно од Сиднеј ги поздравија сите македонци ширум светот.

Каква порака упати Балашевиќ до Хрватите

Обожавателите на Ѓорѓе Балашевиќ се убедени дека кантавторот не остана целосно нем на обидот на Александар Станковиќ преку билборд повторно да го покани во емисијата „Недела во 2“. Балашевиќ по гестот на Станковиќ одржа концерт во Нови Сад, а публиката ја забележа промената во една песна која многумина ја протолкуваа како расплет на приказната.

Балашевиќ на концертот ја изведе песната „Корзо“ во која ја исфрли жената со име Миа Раденковиќ, односно името кое Ацо Станковиќ го потпиша на билбордот со кој се обиде повторно да го покани во неговата емисија, а фановите кои беа на концертот ова го толкуваа како уште едно одбивање на Балашевиќ да дојде во емисијата на Станковиќ.

Познат пеач уапсен во Париз заради силување

Популарниот Американскиот пејач Крис Браун беше уапсен денеска во Париз, заедно со уште две други лица, откако една жена поднела тужба за силување, изјави неименуван извор од француската полиција.

За апсењата првично информираше магазинот „Клосер“, кој напиша дека тројцата мажи биле уапсени откако 24-годишна девојка навела дека била силувана во хотелската соба на Браун на 15 јануари, пренесе агенцијата „Ројтерс“.

Како што објави АП, еден од уапсените бил телохранител на Браун.

Популарно