Ова се четирите најпопуларни модели на очила за сонце оваа сезона

Дизајнерката Викторија Бекам  во едно интервју изјави “Добар пар очила за сонце и високи потпетици може да ја преобразат речиси секоја комбинација“ и таа изјава ќе влезе во историјата на стилот.

Оваа есен, модните дизајнери ја насочија креативната фантазија токму на очилата за сонце како фокусна точка на целосниот изглед.

Како трендови се издвојуваат овие четири модели на очила за сонце што ќе ја збогатат вашата модна комбинација и ќе направат да се издвоите од толпата.

Ако направите комбинација од два модели во еден, тогаш веќе се издвојувате во категоријата жени со стил кои вешто ги следат трендовите.

Правоаголни рамки

Овој ретро модел што го популаризираше Софија Лорен во 70-тите ќе им ја даде потребната доза на холивудски гламур и на наједноставните модни комбинации. Женствени и елегантни, гломазните правоаголни очила за сонце прилегаат на речиси секој облик на лице.

 Рамки со животински дезен

Животинскиот дезен е голем хит оваа сезона за сите модни парчиња, а очилата за сонце не се исклучок. Изберете го вашиот омилен дезен – леопард точки, тигрести пруги, змиска шара… и блеснете во секоја прилика. Ако на тоа додадете и форма на „мачкини очи“ на рамката, имате полн погодок.

Обоени стакла

Овој тренд е идеален за љубителите на футуристичкиот изглед, но секој може да се обиде да го износи со вистинската нијанса на бојата на стаклото.

Бели рамки

Трендот од ова лето продолжува. Белата боја веќе не е карактеристична само за летната сезона. Одберете и наједноставна комбинација и со очила за сонце со бели рамки сигурно ќе бидете забележани.

Фото: Тој „плати“ за неа 38 милјарди долари

 Лорен Санчез е жената поради која Џеф Безос  најбогатиот човек во светот ја остави сопругата со која беше 25 години во брак. Безос одлучи финалето на Вимблдон помеѓу Новак Ѓоковиќ и Роџер Федерер да биде првиот настан на кој тие ќе се  појават заедно.

Тие разменуваа нежности пред фотографите само неколку дена откако овој милијардер го заврши разводот вреден 38 милијарди долари со неговата сопруга Макензи С. Безос, и седум месеци откако беше откриена нивната афера.

Џеф и Лорен седеа само три реда зад принцот Вилијам и Кејт Мидлтон. Тие се бакнуваа и се смешкаа еден на друг, без да се грижат за туѓите коментари.

Киднапирана е старлетата Сораја

Една од најпопуларните Балкански старлети Сораја Вучелиќ очигледно го живее животот  на „висока нога“. Таа на своите фанови на социјалните мрежи постојано им споделува фотографии на кои се гледа како ужива на егзотични дестинации. Старлетата летово се забавува и проведува со своите исто така секси пријателки во Марбеља, Шпанија.

Со последната објава на Инстаграм, многумина насмеа, ама само навидум, зашто кој знае да чита меѓу редови бргу ќе сфати што сакала да каже старлетата.

Се претспоставува дека некој од блиските пријатели на Сораја ја запрашал, каде тоа таа и нејзините пријателки исчезнаа рано утрината, а Сораја му одговорила на „својствен“ начин:

„Не грабнаа вонземјани, замисли?!“

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Savršenstvo❣️❣️❣️❣️❣️❣️❣️❣️❣️ #sorajavucelic @sorajavucelic

A post shared by 👑 Soraja Sara Vucelic 👑 (@soraja_fanclub) on

Годинава оваа земја е идеална за живот

Според резултатите од спроведена анкета  80% од испитаниците  се задоволни со економската клима во земјата додека дури 86% од нив  се задоволни и од политичката ситуација.

Швајцарија е прогласена за најдобра земја за живеење и работа. Швајцарија според листата на банкарската корпорација на Хонгконг и Шангај го симнала Сингапур од тронот кој цели пет години ја носел титулата за најдобра земја.

Високиот животен стандард, конкурентните плати, но и стабилната политичка и економска слика на државата во голема мера ѝ помогнале да се искачи за седум места во ова време на глобална несигурност.

Околу 82% од луѓето кои се преселиле во Швајцарија поради работа изјавиле дека уживале во подобар животен стандард споредено со нивната држава.

Имено, дури седум од десет од оние кои се преселиле таму сега уживаат во поголемо ниво на расположлив доход со годишна просечна плата од 111.87 долари – што е многу поголема бројка од глобалниот просек од 75.966 долари.

Покрај Швајцарија и Сингапур на врвот се сместени и Канада, Шпанија, Нов Зеланд, Австралија, Турција, Германија, Обединетите Арапски Емирати и Виетнам.

Популарно