ФОТО: Принцот Вилијам со заводлива фотографија им се заблагодарил на фановите

Ако му се обратите на кралското семејство, големи се шансите дека ќе добиете нешто за возврат.

Имено, членовите на кралското семејство имаат обичај да им испраќаат благодарници на своите фанови, кои им испраќаат честитки по повод венчавка, роденден или друг важен настан. Така и Меган и Хари на своите обожаватели, од кои добиле честитки за венчавката, им испратиле заедничка фотографија на која им се заблагодаруваат.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

TRH The Duke and Duchess of Sussex Wedding 2018 #royalmail #royalletter #royalreply

A post shared by Royal Letters (@lettersroyal) on

А сите оние кои на принцот Вилијам, кога пред нешто повеќе од три месеци му испратиле честитка за 36-от роденден, сега добиле негов заводлив портрет, на кој исто така има текст за благодарност.

Фотографијата која им ја испратил на обожавателите, направена е во 2017-та година, пренесува британскиот „Harper's Bazaar“, а принцот на неа изгледа прилично лежерно и опуштено.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

HRH The Duke of Cambridge Birthday 2017 #royalmail #royalletter #royalreply

A post shared by Royal Letters (@lettersroyal) on

Ако сакате и вие да добиете писмо со искажана благодарност од некој член на кралското семејство, моментално најдобар начин за тоа е да ѝ испратите честитка на Меган Маркл по повод бременоста. 

 

Ина Суслина ќе стане мајка

Поранешната Вардарова ракометна голманка, Русинката Ина Суслина која цели 6 години ги бранеше боите на ЖРК Вардар, а која од лани е во спортска „пензија“ сподели радосна вест, ќе стане мајка. Голманката која со својата борбеност и пожртвуваност стана миленичка на скопската публика е во брак со Емануел Рудниковски, па заедно на социјалните мрежи ја објавија среќната вест.

Спиела со околу 10.000 мажи и научила МНОГУ

Гвинет Монтенегро уште од својата 21. година се "занимава со мажи" со паричен надомест. “Лесно возбудливо кученце", "Лојално млитаво детиште", "Ултимативна сродна душа", "Освојувач", се само некои од категориите во кои таа ги вбројувала своите клиенти.

Поранешната елитна ескорт дама открила зошто мажите ги изневеруваат своите сопруги, но и советувала што можат жените да направат за тоа да го спречат, пишува Daily Mail.Гвинет Монтенегро доаѓа од Мелбурн, а прв пат за секс наплатила 21. година. Тоа го претворила во своја професија, а кога го споделила своето искуство со медиумите и самата станала ѕвезда. Успехот во својата работа Гвинет го мерела со дизајнерска облека, скапи автомобили и патувања на места од кои застанува здивот.

За медиумите изјавила дека спиела со околу 10.000 мажи, и со тоа ги заработила сите насловни страни на големите медиуми. Сите мажи ги поделила во неколку категории "Лојално млитаво детиште", го нарекла типот на маж чиј сон е жената да доминира над него.

"Неконформист" е маж со кој ќе пробате секакви луди работи."Оштетен" маж е оној на кој треба да му посветите многу време и внимание за да го доведете во ред, а ако сте токсични, подобро веднаш да заминете од него.Тука е и типот кој само сака да ја задоволи својата жена. Сите тие мажи, вели Гвинет, минале низ нејзиниот кревет и сите ги прашала зошто дошле кај неа, а нивните одговори и помогнале да ги категоризира."Важно е да знаете што го мотивира мажот да изневерува, бидејќи само со таа информација можете и да го спречите. Мажите се како жените, и тие имаат чувства. Сакаат да се заљубат и да почувствуваат блискост, сакаат да се чувствуваат посакувано. Не изневеруваат затоа што можат, ниту изневеруваат затоа што размислуваат со долната глава. Тие сакаат да се почувствуваат како вистински мажи и се преплашуваат кога ќе помислат дека ќе ја изгубат машката енергија. Тоа што најмногу ме изненади е фактот дека не се чувствуваат посакувано за време на секс, туку кога знаат дека можат да задоволат жена", открива Гвинет.Како што таа открива, секој маж кој имал секс со неа, имал само еден мотив – да ја задоволи."Не доаѓаа само по секс на брзина. Доаѓаа да почувствуваат интима и посветеност и се обидуваа да ме задоволат. За нив можноста да предизвикаат оргазам кај жената е потврда за машкоста. Кога не можат да ја задоволат својата жена, одат кај друга", рекла Гвинет, и додала дека најдобар секс имала со мажи со кои се гледала надвор од работа, бидејќи покрај физичката имале и ментална поврзаност. "Добар секс е во главата. Кога ќе ја изгубите менталната поврзаност никогаш повеќе нема да биде толку добар. Денес е тешко да се разговара очи во очи, сите комуницираме преку пораки. Не мора да го менувате тоа што сте, само испијте неколку пијалаци со сопругот, и кажете го тоа што ви лежи на душа, за повторно да се поврзете. Не наседнувајте на приказната дека сето тоа може да се најде и преку апликација. Страста која сте ја виделе во очите на сопругот, не може да се најде на апликација", заклучила Гвинет

Што јадат бебињата кои се во тренд

Во анкетата спроведена меѓу 1.500 родители децата јадат егзотични храна од рана возраст,

Едно од седум бебиња сака хумус и едно од дваесет – киноа. Другите бебиња уживаат во кускус, а некои дури и во лимон.

Анкетираните родители откриле дека на нивните бебиња им е најмалку омилен прокељот.

73 отсто од родителите признаа дека се збунети и не се сигурни кои продукти да им ги понудат на бебињата во првите месеци на дополнителна исхрана, а 67 отсто наидоа на сосема различни совети за тоа кога треба да започнат со воведување цврста храна.

„Бебињата на милениумците сакаат необични јадења и возбудливи вкусови. Денес, егзотичните производи се повеќе достапни и првата храна за бебињата полека се менува“, вели Дејвид Лаулор, кој го нарача истражувањето.

Просечната возраст на која испитаниците почнуваат да воведуваат цврста храна за бебињата е шест месеци. Додека 55 отсто од родителите им готват посебни оброци на своите бебиња, 30 отсто од нив им нудат сопствен оброк, а 15 отсто им нудат готови кашички.

Според студијата, децата сакаат јогурт, банани, тестенини, сладок компир, варен зеленчук, јаболка, меко сирење, манго, тиква, домати, путер од кикиритки, авокадо, лосос, хумус, кускус, супа од тиква и леќа.

А најмногу мразат прокељ, лимон, печурки, јајца, брокула, грејпфрут, месо и риба.

Популарно