Секси хороскоп: Лавовите се искусни лисици, Јарците и понатаму најпривлечни

Вкрстувањето на Венера и Уран е „згоден аспект“ за експерименталниот секс. Сите оние кои се срамат од разиграниот ерос, ќе дојдат на свое. Оние конзервативните (и верни) со партнерот ќе испробаат нови пози и техники во спалната соба.

Овен

Овните излегуваат од периодот на самоуништување. На хоризонтот можете да видите розови облаци. Вашето его е на високо ниво. Влијанието на Уран и понатаму ја поттикнува вашата креативност. Вртите оргинални филмови во глава. Сексуално ќе се искажете на огнен и експлозивен начин.

Бик

Биковите сакаат да се вратат на старите патеки. Ако тој или таа повеќе не ве сака, залудно е да се трудите. А да се вратите во сегашноста? Вашето либидо совршено функционира. Цврсти сте и исправени. Слатки сте бидејќи сеуште постојат многу работи кои не ги знаете за себе.

Близнаци

На Близнаците им се приближува транзитниот Сатрун во опозиција. Неизбежни се проблеми со авторитетите или со оние кои морате да ги слушате и поднесувате. Сами на себе си забранувате пријатни работи. Уживањето не ви е прво на листата. Па, ни сексуалното.

Рак

Раковите ги трпат и поднесуваат незгодните ситуации на Марс и Плутон. Станавте фатални, но тоа не сте го ни приметиле. Што и да се случи, вие го толкувате како знак на судбината. Ќе се чувствувате подобро доколку се фокусирате на сексот. Потребно ви е уживање, а не мрак.

Лав

Лавовите се „стари лисици“ и знаат мудро да го разбудат сексуалниот интерес кај заинтересираните. И Лавиците се еднакво вешти во привлекување на внимание. Во кревет доминирате на мисионерски начин, но практикувате и дополнителни стимулирачки иновации.

Девица

Девиците имаат завидно ниво на погонско гориво, но имаат проблеми со крајната цел. Вашата увабина најдобро се отсликува во љубовта. Летате од цевт на цвет, но без сексуално опрашување. Ги идеализирате саканите лице, но тоа ќе ви се удри од глава.

Вага

На Вагите многу им недостига, а најмногу добра волја и трпение. Војувате сами со себе и не гледата што околу вас се случува. Имате премногу проблеми и сексуално сте фрустрирани. Не сте се опуштиле и препуштиле на сексот кој знае колку долго време. Оргазмот е ревитализирачки лековит.

Скорпија

Скорпиите не веруваат во пораз се додека да не им се случи. Го сокривате недостатокот на самодоверба. Личноста со која делите се, па и креветот, може да ви раскаже се и сешто. Но, нема да го направи тоа. Опуштете се и сфатете дека поразите им се случуваат и на најдобите.

Стрелец

Стрелците им се радуваат на Сонцето и Венера. Добро им е поставен и Уран кој ги сака. Бројната „планетарна војска“ искористете ја за љубовни цели. Ве привлекуваат екстравагантни лица. Стрелец сте, но сте пожелна еротска мета.

Јарец

Јарците и понатаму се еротски најпривлечни. На многумина сте им „презгодни“ бидејќи и деловно-финансиски добро стоите. Совршени сте за мажење или женење. Ако сеуште не сте подготвени за брачните води, можете слободно да прошетате по околината. Добриот изговор злато вреди.

Водолија

Водолиите сакаат непознати и неоткриени работи. Ако тој или таа постојано гола пред вас, тоа ви пречи, но не сакате да и/му кажете за да не ги навредите. Држете се ладно и закопчано. Сепак, внимавајте да не се соблечете премногу лесно и на тој начин да ви падне вредноста.

Риби

Рибите се премногу возбудени за да можат нормално да мислат и функционираат. Кога ќе ве погоди Аморова стрела во срце, преминувате на повисока фрекфенција на свест и вашата љубов станува бајковита. Ако нема љубов, нема ни бајка ви останува само да се самозадоволувате.

Дневен хороскоп

Овен

Не сте задоволни со моменталната работа, но не сакате да се откажете од сигурноста која ја имате. Добро би било да иницирате некоја промена. 

Љубовните околности не се идеални, но не сте сигурни што треба да направите. Потребно ви е време да размислите. 

Депресивни сте. 

Бик

На работа се доведовте до ситуација на која не сте горди, но морате да се однесувате поодговорно. 

Ве очекува убав ден за флерт и ново познанство. Ви недостасува самодоверба. 

Чувствителен ви е градниот кош. 

Близнаци

На работа имате непредвидени околности кои ви го нарушуваат секојдневниот тек. 

Ако сте во врска, ви претстои заладување на односите со саканата личност. 

Проблеми со белите дробови. 

Рак

На работа, ненамерно ќе дојдете до некои важни информации кои би ви послужиле да ги решите проблемите кои ги имате. 

Денешниот ден е поволен за љубов. 

Внимавајте на бубрезите. 

Лав

На работа имате многу среќа, па некои проблемите ќе ги решите со минимален труд. 

Ви се допаѓа постара личност која не покажува преголем интерес за вас. 

Можна е главоболка. 

Девица

Имате доволно енергија да ги решите своите проблеми. Ќе успеете во тоа. 

Денеска ќе бидете изненадени од интересот од една личност за вас. Доаѓа можност за нова врска. 

Добро се чувствувате. 

Вага

Убав ден за работа. Можете и конечно да се опуштите. 

Чувствувате мала досада во врската. Не сакате да раскинете. 

Здравјето е добро. 

Скорпија

Ќе постигнете одлични резултати. Тоа е така бидејќи вложувате голем труд во работата. 

Ќе имате интересен разговор со саканата личност. 

Имате многу енергија. 

Стрелец

Ве очекува убав ден, без многу турбуленции. Опуштете се. 

Ќе запознаете личност која нема да ви се допадне веднаш, но која ќе остави голем впечаток на вас понатаму. 

Одлично расположение.

Јарец

Можни се работни промени кои ќе имаат позитивен исход за вас. Ново работно место би ви одговарало повеќе од моменталното. 

Имате големо нетрпение на полето на љубовта. 

Би ви годела физичка активност. 

Водолија

Ако сакате да ја задржите работата, морате да смените некои навики. 

На вашата врска и се неопходни промени. 

Кожата ви е чувствителна. 

Риби

Иако ви изгледа дека ништо не ви оди од рака, сепак работите се одлични на полето на работата. 

Не сте задоволни од полето на љубовта. Почекајте малку. 

Здравјето се подобрува. 

Дневен хороскоп

Овен

Не сте во состојба да ги пуштите работите да стагнираат на полето н работата. Често носите пренаглени одлуки. 

Почнувате да ги преиспитувате своите одлуки во однос на љубовта. 

Проблеми поврзани со крвотокот. 

Бик

Денот кој ви претстои нема да биде лесен. Работите не се одвиваат на начинот што вие го имате замислено. 

Не ви се допаѓа начинот на кој вашиот партнер се однесува кон вас, но не сакате се откажете од врската. 

Проблеми со бубрезите. 

Близнаци

Ве очекуваат повеќе обврски од вообичаено, а тоа ви претставува проблем. Во последно време тешко ви е да се фокусирате. 

Смислувате најдобар начин како да и пријдете на една личност која многу ви се допаѓа. 

Внимавајте на падот на имунитетот. 

Рак

Ве очекува среќа на полето на работата. Сите работи ќе бидат решени. 

Ќе запознаете личност која нема да ве освои од прва, но потоа чувствата ќе се развијат. 

Проблеми со притисокот. 

Лав

Некои работи се недефинирани на полето на работата. Можно е да дојде до нивно разрешување. 

Денот кој ве очекува ќе биде многу интересен. Ако постои личност која ви се допаѓа, денес е совршен ден да и пријдете. 

Проблеми со стомакот. 

Девица

Не очекувајте промени или возбудливи случувања. Прилично монотон ден кога станува збор за работата. 

Поволен ден за љубов. 

Добро се чувствувате. 

Вага

Денеска е ден за подобра заработувачка. Се ближи крајот на тешкиот финансиски период. 

Продолжувате да се расправате со саканата личност. 

Внимавајте на исхраната. 

Скорпија

Денот ви минува опуштено без проблеми. Атмосферата на работа се поправа. 

Подготвени сте да се посветите на една сериозна врска, но не сте сигурни дали тоа го сака и другата страна. 

Потребен ви е добар сон. 

Стрелец

Можни се мали конфликти со надредените. 

Се чувствувате како се да ви одговара во врската, среќни сте. 

Здравјето е добро. 

Јарец

Можно е денеска да донесете лоша одлука во однос на работата. 

Ви следат позитивни промени на полето на љубовта.  Престојните ситуации ви ја зголемуваат енергијата. 

Грчеви во мускулите. 

Водолија

Ве очекуваат мали проблеми во однос на работата. Не се грижете премногу. 

Ако сте во потрага по ново познанство, внимавајте да не изберете погрешна личност. 

Психосоматски проблеми.

Риби

Не можете да ги решите сите проблеми одеднаш. Побарајте помош од колегите. 

Имате чувство дека партнерот не е искрен кон вас. 

Болки во грбот.

Дневен хороскоп

Овен

Не сте дисциплинирани на работа и тоа ви прави проблем на работа со надредените.

Поволен период кој носи убави моменти на полето на љубовта. 

Би ви годела физичка активност. 

Бик

Ви станува јасно дека некои проблеми не можете да ги решите сами. 

Денеска би ви годело да бидете искрени кон личноста која ви се допаѓа. 

Склони сте кон меланхолија. 

Близнаци

Бидете подготвени на изненадувања на полето на работата. Доаѓаат промени. 

Вистинско време да се смирите со личноста која ви значи. 

Психосоматски проблеми.

Рак

Се наоѓате под голем стрес и се грижите поради очекувањата кои не сте успеале да ги исполните.

Ве очекува ново познанство во блиска иднина. Расположени сте за љубов. 

Јадете редовно. 

Лав

Проблемите кои ги имате ве мачат и не можете да ги решите. Денот е поволен за работа. 

Една личност го краде вашето внимание. Не можете да престанете да мислите на неа. 

Се чувствувате добро. 

Девица

Успехот ви е на дофат на раката. Бидете промислени. 

Одлучувате да ставите конечна точка на врската. 

Би ви годела масажа.

Вага

На полето на работата ве очекуваат компликации. Но, сигурно ќе ги решите. 

Ќе ви треба време да ја освоите личноста која ви се допаѓа. Не губете надеж, упорноста ќе се исплати. 

Чувствителни колена.

Скорпија

Денешниот ден е особено поволен за финансии. Можете да очекувате успех ако се занимавате со било какви вложувања. 

Лошите искуства од претходните врски оставаат трага на вас. 

Имате многу енергија во себе. 

Стрелец

Не дозволувате никој да ви се меша во работата. Делувате арогнатно за околината. 

Можно е да сретнете личност која ќе ви го смени мислењето за љубовта. 

Здравјето е добро. 

Јарец

Бидете резервирани и внимавајте на ставовите кои некој сака да ви ги наметне на работа. Соработниците ви прават сплетки. 

Во кругот на вашите пријатели ќе се појави личност која спонтано ќе го освои вашето срце. 

Зголемете го внесот на калциум и магнезиум. 

Водолија

Ве чека тежок ден во кој добро би било да ги избегнете сите ризични ситуации. Не носете големи одлуки. 

Тешко ви е да се соочите со некои работи во врската. Полесно ви е да бегате од проблемите. 

Главоболка. 

Риби

Факторот среќа е на ваша страна и би било добро да го искористите денешниот ден за решавање на недоумиците во поглед на работата. 

Ако сте во врска, денеска е ден поволен за нежности и романтика. 

Здравјето е добро.

Популарно