Секси хороскоп: Лавовите се искусни лисици, Јарците и понатаму најпривлечни

Вкрстувањето на Венера и Уран е „згоден аспект“ за експерименталниот секс. Сите оние кои се срамат од разиграниот ерос, ќе дојдат на свое. Оние конзервативните (и верни) со партнерот ќе испробаат нови пози и техники во спалната соба.

Овен

Овните излегуваат од периодот на самоуништување. На хоризонтот можете да видите розови облаци. Вашето его е на високо ниво. Влијанието на Уран и понатаму ја поттикнува вашата креативност. Вртите оргинални филмови во глава. Сексуално ќе се искажете на огнен и експлозивен начин.

Бик

Биковите сакаат да се вратат на старите патеки. Ако тој или таа повеќе не ве сака, залудно е да се трудите. А да се вратите во сегашноста? Вашето либидо совршено функционира. Цврсти сте и исправени. Слатки сте бидејќи сеуште постојат многу работи кои не ги знаете за себе.

Близнаци

На Близнаците им се приближува транзитниот Сатрун во опозиција. Неизбежни се проблеми со авторитетите или со оние кои морате да ги слушате и поднесувате. Сами на себе си забранувате пријатни работи. Уживањето не ви е прво на листата. Па, ни сексуалното.

Рак

Раковите ги трпат и поднесуваат незгодните ситуации на Марс и Плутон. Станавте фатални, но тоа не сте го ни приметиле. Што и да се случи, вие го толкувате како знак на судбината. Ќе се чувствувате подобро доколку се фокусирате на сексот. Потребно ви е уживање, а не мрак.

Лав

Лавовите се „стари лисици“ и знаат мудро да го разбудат сексуалниот интерес кај заинтересираните. И Лавиците се еднакво вешти во привлекување на внимание. Во кревет доминирате на мисионерски начин, но практикувате и дополнителни стимулирачки иновации.

Девица

Девиците имаат завидно ниво на погонско гориво, но имаат проблеми со крајната цел. Вашата увабина најдобро се отсликува во љубовта. Летате од цевт на цвет, но без сексуално опрашување. Ги идеализирате саканите лице, но тоа ќе ви се удри од глава.

Вага

На Вагите многу им недостига, а најмногу добра волја и трпение. Војувате сами со себе и не гледата што околу вас се случува. Имате премногу проблеми и сексуално сте фрустрирани. Не сте се опуштиле и препуштиле на сексот кој знае колку долго време. Оргазмот е ревитализирачки лековит.

Скорпија

Скорпиите не веруваат во пораз се додека да не им се случи. Го сокривате недостатокот на самодоверба. Личноста со која делите се, па и креветот, може да ви раскаже се и сешто. Но, нема да го направи тоа. Опуштете се и сфатете дека поразите им се случуваат и на најдобите.

Стрелец

Стрелците им се радуваат на Сонцето и Венера. Добро им е поставен и Уран кој ги сака. Бројната „планетарна војска“ искористете ја за љубовни цели. Ве привлекуваат екстравагантни лица. Стрелец сте, но сте пожелна еротска мета.

Јарец

Јарците и понатаму се еротски најпривлечни. На многумина сте им „презгодни“ бидејќи и деловно-финансиски добро стоите. Совршени сте за мажење или женење. Ако сеуште не сте подготвени за брачните води, можете слободно да прошетате по околината. Добриот изговор злато вреди.

Водолија

Водолиите сакаат непознати и неоткриени работи. Ако тој или таа постојано гола пред вас, тоа ви пречи, но не сакате да и/му кажете за да не ги навредите. Држете се ладно и закопчано. Сепак, внимавајте да не се соблечете премногу лесно и на тој начин да ви падне вредноста.

Риби

Рибите се премногу возбудени за да можат нормално да мислат и функционираат. Кога ќе ве погоди Аморова стрела во срце, преминувате на повисока фрекфенција на свест и вашата љубов станува бајковита. Ако нема љубов, нема ни бајка ви останува само да се самозадоволувате.

Дневен хороскоп

 денеска сонцето влегувајќи во Водолија го менува знакот! На пат сме на чувствителни внатрешни промени и случувања околу нас самите. Периодот на адаптација на енергијата која ја испраќа Водолија може да биде малку потежок, станува збор за воздушна енергија, од време на време ќе бидете збунети и малку расеани, но кога ќе се стабилизирате и навикнете вашиот дух добива одлична снага, мотивација и ќе тргнете напред со многу оптимизам.

Ви посакуваме убав ден!

Овен

Работа

Нема причина да се споредувате со вашата околина или да започнете нова дискусија.Важно е да ги почитувате вашите морални принципи. Не треба да се докажувате против луѓето кои применуваат различни критериуми за успешен бизнис.

Љубов

Инсистирањето на прекумерни барања пред партнерот носи негативен ефект. Некому му пречи

нетрпеливост или импулсивно однесување.

Здравје

Во вечерните часови, ќе ви годи опуштање.

Бик

Работа

Можете да ја интерпретирате нечија порака на различни начини, па обидете се да ја видите

светлата страна на медалот. Важно е да ги завршите вашите деловни обврски во утврдениот рок.Нема причина да се размислува за нов изговор како оправдување.

Љубов

Пред да прифатите некоја “емоционална игра”, важно е претходно добро да се запознаете се со сите основни правила на однесување.

Здравје

Обрнете внимание на вашите основни потреби.

Близнаци

Работа

Нема потреба да се оптоварува со нечија приказна или да се грижите за подолга перспектива на деловно-финансиска соработка. Животната средина помага во заедничкиот успех, а некој се обидува да ви помогне во обезбедувањето подобри материјални услови.

Љубов

Добро претчувство за предлози за возбудлива забава или нова емотивна средба.Проверете ја вашата љубовна среќа според расположението и можностите што ве придружуваат.

Здравје

Добро се чувствувате.

Рак

Работа

Не можете целосно да ги реализирате вашите бизнис планови, но имате одлична идеја

за изборот на најдобрите решенија. Треба да ги координирате вашите интереси со соработниците кој можат да ви доверат нова улога.

Љубов

Се обидувате да се ослободите од сентименталното расположение, но во исто време често

размислувате за нечие отсуство. Ви недостасува иницијатива за надминување на сегашната ситуација.

Здравје

Пазете се од повреди.

Лав

Работа

Не е тешко да се направи добар избор во ситуација кога ви се нудат интересни идеи или кога соработниците даваат значителна поддршка. Секогаш постои поуспешен и поубав дел од реалноста, но тоа не доаѓа случајно и без добра подготовка.

Љубов

Вие самоуверено и добро се однесувате, спроти вашиот партнер, но тој како да го крие

своето емотивно незадоволство. Проверете го на време вашето претчувство.

Здравје

Добро се чувствувате.

Девица

Работа

Ситуацијата на деловната сцена ја толкувате на свој начин и упорно ги игнорирате настаните кои не се вклопуваат во вашата проценка. Не треба да поттикнувате

критизерски тон во однос на соработниците, туку настојувајте да најдете ново и компромисно решение.

Љубов

Ако партнерот нема доволно разбирање за вашите потреби, не дозволувајте помежу вас да се

создава нов „емоционален ѕид” кој ве оддалечува.

Здравје

Ќе ви годи одмор и психофизичка релаксација.

Терезија

Работа

Со неколку добри потези, можете да направите повеќе од вашите соработници или бизнис конкуренти.Следете ги правилата: до успехот не мора да биде премногу да се зборува,туку треба да се биде успешен на различни страни.

Љубов

Во љубовниот живот, вие сте се’ повеќе и повеќе возбудени и привлечени од вниманието. Избегнувате да ја признаете вашата „емоционална слабост”, но ве издаваат различни постапки кои сето тоа јасно го навестуваат.

Здравје

Вие сте во одлична психофизичка форма.

Скорпија

Работа

Врз основа на блиц информациите, ќе дојдете до заклучок дека имате одлични бизнис

резултати. Важно е да се потпрете на вашиот практичен дух и да одржувате добри односи со соработниците.

Љубов

Ако сакате поголем емотивен полет, направете го она што е потребно за да привлечете

нечие внимание или да го инспирирате вашиот партнер на возбудлива забава. Добро е кога знаете што или кого сакате.

Здравје

Обрнете внимание на правилната исхрана, внесете повеќе витамини.

Стрелец

Работа

Го промашувате очекуваното ниво на доверба кај одредени соработници, па не зборувајте премногу за своите бизнис-финансиски планови. Бидете внимателни, бидејќи погрешен

потег создава можност за нова компликација или деловна загуба.

Љубов

Кога ќе се сретнете со некој близок, премногу се потпирате на вашиот „блескав ум” и ги потиснувате чувствата, непотребно го провоцирате вашиот партнер.

Здравје

Добро се чувствувате.

Јарец

Работа

Важно ви е е да ги потврдите вашите практични вештини пред вашите соработници, но се уште не исто така можете да се одлучите за најдоброто решение. Не дозволувајте да ве предомислат нечии зборови или нови услови што се поставуваат.

Љубов

Во љубовната врска, добро е да се знае што е чија улога. Наведете го вашиот партнер да ги исполни вашите очекувања. Бидете доволно категорични за да добиете сè што сакате.

Здравје

Контролирајте го притисокот.

Водолија

Работа

Нема причина да ја обвинувате вашата околина за бизнис-финансиски неуспеси или да се судирате со личност која ужива голема популарност во кругот на соработници. Добро проценете ги најдобриот момент за ефикасна акција.

Љубов

Партнерот, за разлика од вас, лесно може да реши некои лични дилеми или заеднички проблеми. За жал нечие самоуверено однесување ве води до инфериорна положба која ве стопира во се.

Здравје

Добро се чувствувате.

Риби

Работа

Вие верувате во верзијата што одговара на вашите потреби, така што не ги проверувате новите информации кои влијаат на деловно-финансиската соработка. Загубата со која се соочувате не треба да влијае на вашето расположение или концентрација.

Љубов

Ако сте слободни, анализирајте го лицето што го сакате или внимателно привлечете го неговото внимание. Вие сте склони кон чести промени во емоционалното расположение.

Здравје

Треба да се опуштите.

Дневен хороскоп

Денешниов ден има незгоден аспект, Сонцето е во квадрат со Уран. Бидете внимателни во сообраќајот, најдобро да не мрдате никаде, со актуелниот квадрат и временските услови се такви што се советува само ако патувањето е неодложно. Не само патниот сообраќај, денес е во опасност и воздушниот. Иако е викенд има многу други можности убаво да си поминете и одморите, а никаде да не одите. Барем додека овој квадрат е активен.

Ви посакуваме среќа!

Овен

Работа

Нечии зборови го продлабочуваат вашето незадоволство. Меѓутоа, со цел да се зачува достоинството пред соработниците, бидете различни и доволно храбри да се соочите со нивните барања.

Љубов

Забележувате дека често немате емоционална поддршка, но не сакате гласно да побарате нечие внимание или присуство. Со прикривање на „слабостите”, го зголемувате вашето расположение и несигурност.

Здравје

Склони сте кон настинка.

Бик

Работа

Вие постапувате самоуверено кон некои соработници и барате дополнителни информации за да ги разјасните сите заеднички дилеми. Недоразбирањето може да кулминира на ваш трошок, па бидете внимателни кому и што ветувате.

Љубов

Немојте да бидете ригорозни или неправедни кон лицето кое очекува вашето искрено разбирање. Нема потреба да си играте со нечии чувства.

Здравје

Добро се чувствувате.

Близнаци

Работа

Прифатете нови идеи со намера да ги проширите вашите сознанија. Некој ве упатува на креативно изразување и правилно функционирање. Покажете дека имате доволно доверба во блиските соработници и заедничкиот договор.

Љубов

Обрнете внимание на лицето кое ве гледа со заљубени очи и со топла насмевка на своите усни. Препуштете се на вашата инспирација што ја чувствувате.

Здравје

Земајте повеќе вода.

Рак

Работа

Во комуникацијата со деловните партнери се очекуваат различни проблеми. Некој се обидува да ве убеди во своите добри намери, но јасно ви е дека работите изгледаат поинаку од она што го слушате во блиската околина.

Љубов

Обидете се подобро да разберете нечија „емоционална слабост” или недостаток на храброст да одговори на сите ваши потреби што периодично се зголемуваат. Бидете потолерантни и трпеливи.

Здравје

Контролирајте го притисок.

Лав

Работа

Делувате незадоволно од нечие однесување во деловната соработка. Најлесно е да им се препише вината на другите, но на овој начин не ги решавате вашите основни проблеми.

Љубов

За да се соочите со саканата личност, оставете работите да одат по нивниот природен тек. Особено, ако претчувствувате добар расплет за двајцата.

Здравје

Нема промени.

Девица

Работа

Претерувате во вашата љубопитност или потреба да се вплеткате во нечии бизнис планови, задржете професионална дистанца. На ненадејни провокации или негативни коментари, вие не мора да одговорите според сличен принцип.

Љубов

Размислете за „варијанта на помирување” со една драга личност. Понекогаш грешките во љубовниот живот се скапи. Не ги прекинувајте емотивните нишки што ве поврзуваат.

Здравје

Добро се чувствувате.

Терезија

Работа

Ако сакате да го подобрите вашиот однос со соработници, прифатете нечиј совет и промените ја својата оригинална стратегија. Сето тоа е добро, може да биде подобро, под услов да го вложите својот максимум или за да надминете некои субјективни граници.

Љубов

Вашиот израз на лицето доволно зборува за емотивен ентузијазам или среќа кои ги чувствувате во нечија близина. Делувате мирно кога чувствуваш нечија приврзаност.

Здравје

Добро се чувствувате.

Скорпија

Работа

Прерано е да очекувате некои конкретни промени во вашето опкружување или да се справите со големите деловни инвестиции. Дозволете другите да се натпреваруваат во работи кои го надминуваат вашето знаење или професионално искуство.

Љубов

Вие не можете да игнорирате присуството на некој или јасната порака до вас. Обрнете внимание на полето на интересот и движењето на партнерот.

Здравје

Вие не сте во кондиција.

Стрелец

Работа

Ако сте иритирани од нечие однесување или присуство, тогаш избегнувајте блиска средба со тоа лице. Премногу авторитет или ароганција од ваша страна може да го комплицираат заедничкиот договор за деловно-финансиска соработка.

Љубов

Понекогаш сте загрижени или вознемирени. Се обидувате точно да ја предвидите нечија реакција или одговор, но немате добар увид во новите случувања.

Здравје

Добро.

Јарец

Работа

Вие сте оптоварени со различни обврски и немате доволно доверба во нечии ветувања. Постои шанса да се подобри вашата деловна позиција, под услов подобро да ја контролирате вашиата импулсивност пред соработниците.

Љубов

Почнувате да се грижите за изјавите на вашиот партнер или за афективното однесување. Ситуацијата во моментов изгледа како да морате да ја прифатите емоционалната позиција во која некој ве става.

Здравје

Можна главоболка.

Водолија

Работа

Средбата со едно лице не ги исполнила вашите очекувања, но имате алтернативно решение. Вие сте доволно енергични за да ја извршите својата волја и да оставите добар впечаток.

ЉУубов

Можете да ја изненадите љубена личност во голем стил. Понекогаш сите ги засенувате со вашите невообичаени идеи, добра волја и несебично внимание што го давате.

Здравје

Одлично.

Риби

Работа

Немојте да се залажувате дека е вистината сè што ќе слушнете или дека некои ветувања се гаранција за деловни и финансиски успеси. Некој може да ве изненади на донекаде грд начин и без објаснување за вашите постапки.

Љубов

Избегнувањето на вистината ве води до погрешен заклучок. Подобро е да ја прифатите идејата на вашиот партнер отколку претерано да се спротивставувате или да создадете нова љубоморна сцена.

Здравје

Повеќе одмор.

Дневен хороскоп

Овој петок Венера е во тригон со Марс и ни донесува страствен, интригантен и пред се возбудлив ден. Меркур застанува на Плутон и нашите мисли се свртуваат во сосема друг правец. Плановите битно се менуваат, но се’ додека станува збор за убави средби нема да ни биде жал. Би требало да се препуштите на дадениот момент и макар на момент опуштите. Секако се предлага денешниот ден да го минете што поубаво и што поопуштено, бидејќи викендот започнува малку незгодно.

Овен

Работа

Ако сте во чувствителна фаза, нека вашите соработници се справат со за нив

посложени задачи кои бараат многу напор. Мора да имате добро расудување, кој може

да ве замени во одлучувачки момент.

Љубов

Се обидувате да ја преместите границата на почитување на различни ставови во емоционална врска, но вљубениот покажува прекумерно самоволие.

Здравје

Можна главоболката.

Бик

Работа

Во средбата со соработници, не е отповеќе да се побара нечија заштита и добри совети.

Постојат работи кои бараат креативно размислување или фаза на инкубација. Нема потреба

некои деловни ситуации да се забрзуваат.

Љубов

Некој го побудува вашиот емотивен интерес и добро расположение. Новите настани ви асоцираат на пријатни спомени.

Здравје

Корегирајте ја исхраната.

Близнаци

Работа

Не може да се предвиди нечиј одговор на дадена тема или да се воспостави добра врска и

комуникација со одредени соработници. Нема причина за грижа, има проблеми кои не се решеаваат во првиот обид.

Љубов

Партнерот упорно и без објаснување ги игнорира вашите идеи. Без оглед на вашата тактика, не можете да го постигнете она што сте го наумиле.

Здравје

Можни проблеми со синусите.

Рак

Работа

Важно ви е да ги помирите различните интереси кои постојат меѓу соработниците. Сепак,

секој од вас има свои приоритети и тешко се вклопува во деловни отстапки. Ви треба

дипломатска нота во обраќањето.

Љубов

Нема потреба да се повторува приказната која не остава позитивен одзив на саканата личност. Некој ве критикува за однесување или мани.

Здравје

Добро се чувствувате.

Лав

Работа

Важно е да се направи листа на приоритети и да се прифати нечиј совет. Со дополнителна упорност можете да ги надминаете ограничувањата наметнати од вашите соработници.

Љубов

Нема потреба да се одговори на нечија емоционална провокација или предизвик. Останете воздржани,избегнувајте конфликтни односи.

Здравје

Повеќе одмор.

Девица

Работа

Ви треба дополнителна претпазливост на деловните состаноци, избегнувајте го ризикот при

куповни и продажни трансакции. Искуството ве потсетува дека не треба да му верувате на некого за кого вашите соработници зборуваат во негативен контекст.

Љубов

За жал, љубовта и задоволството не секогаш одат рака под рака. Некој го заслужува тој

приоритет, зачувајте ја потребната дискреција.

Здравје

Тензија.

Терезија

Работа

Избегнувајте прекумерна изложеност меѓу соработниците и не зборувајте за работи кои

претставуваат потенцијален ризик за вашите деловни и финансиски интереси. Секогаш постои

фактор на изненадување и можност за промена, бидете внимателни.

Љубов

Имате тенденција да имате чести промени во расположението и делувате несигурно пред саканата личност.Ви треба повеќе емоционална поддршка.

Здравје

Добро се чувствувате.

Скорпија

Работа

Имате добри идеи за подобрување на деловните цели, но ви недостасува сигурна

информација. Треба да одлучите за практично решение и да ги одржите добрите односи

со соработници.

Љубов

Во разговор со блиско лице, постапувајте според својата совест, неумереноста во изразувањето на чувствата наведува на погрешно решение.

Здравје

Добро се чувствувате.

Стрелец

Работа

Се обидувате да ја импресионирате вашата околина на различни начини. Важно ви е да

привлечете нечие внимание и да ја оправдате вашата репутација. Сепак, работите што ги правите повеќе потсетуваат на претерување или лична несигурност.

Љубов

Наместо да размислувате за нечии грешки,подобро е сериозно да го анализирате сопственото однесување и грешките што ги направивте.

Здравје

Нервозни сте.

Јарец

Работа

Ако сте привлечени од некои мистериозни ситуации, неопходно е да прифатите одреден

степен на деловниот ризик кој произлегува од експериментални потези. Реално проценете

ги вашите опции на различни страни.

Љубов

Средбата со една личност за вас претставува емоционално задоволство и уживање. За жал,

овој емоционален врв брзо исчезнува.

Здравје

Проблеми со забите.

Водолија

Работа

Нема потреба да се поведувате по лажни впечатоци или да бидете измамени од погрешна приказна за бизнис можности. Доколку имате неуспех, изменете ја вашата бизнис-позиција

и насока која повеќе одговара на вашите интереси и цели.

Љубов

во средбата со саканат личност дајте си некоја омилена забава или различни содржини

кои го потврдуваат вашиот добар вкус.

Здравје

Се чувствувате одлично.

Риби

Работа

Не треба да обрнувате внимание на нечии коментари. Сè што правите со позитивна

тенденција остава добар впечаток врз животната средина. Важно е да користите испробани и вистински рецепти,кои го гарантираат деловниот успех и личното задоволство.

Љубов

Размислувате да привлечете нечие емотивно внимание, но вашата љубовна тактика поминува

без одзив. Имајте доволно фантазија.

Здравје

Проблеми со зглобовите.

Популарно