Сузана Турунџиева откри зошто заедничката ќерка со Маленко не го покани татка си на свадба

Познатата пејачка, водителка и писателка Сузана Турунџиева е новото лице на телевизијата 1ТВ. Во вечерашното издание на естрадниот магазин „Ексклузив“ таа го најави своето ново забавно-едукативно шоу кое ќе се емитува секое неделно попладне на оваа фрекфенција.

Турунџиева во интервју за „Ексклузив“ конечно се огласи за пишувањата дека нејзиниот поранешен сопруг Александар Маленко не присуствувл на свадбата на нивното заедничко дете.

– Маленко не беше поканет, затоа што Лора одлучи така. Воопшто не беше ни предмет на дискусија. Не комуницираме. Кога ќе видиш дека некој човек не е дораснат за улогата на родител едноставно немаш ни зошто да комуницираш – порача таа.

Лора Турунџиева и Филип Наунов се верија во август годинава. Сузана со емотивна порака на Фејсбук ѝ ја честита веридбата на ќерката. Нејзиниот татко Александар Маленко кој од четири брака има пет деца, се огласи дури по неколку недели токму за Женски Магазин и, меѓу другото, изјави дека тие двајца се совршени еден за друг.

Двојката на социјалните мрежи пред извесно време се пофали со цел албум свадбени фотогорафии и ја споделија нивната среќа со јавноста.

Тазе омажената Лора ужива во бракот, а заедно со нејзиниот сопруг го користат секој момент да го поминат заедно.

Неодамна еден викенд среќниот пар Лора и Филип го искористија за во посета на Лесновски манастир, од каде објавија неколку фотографии на социјалните мрежи.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

❤️

A post shared by LORA NAUNOV TURUNDZIEVA 🇲🇰/🇷🇺 (@naunov_turundzieva) on

Се гледа дека на помладата Турунџиева, односно сега Наунов и годи брачниот живот.

Во изјава за потралот 7 дена.мк гордата мама и веќе баба Сузе веднаш по свадбата изјави:

Свадбата беше мала, со околу 140тина гости, во кругот на најблиските. Покрај шестчлениот бенд за атмосферата беше задолжен Сефедин Бајрамов, мој многу добар пријател и колега со кого заедно настапував, кумата на Лора – Олгица Христовска, сега Кошутиќ, а зетот Филип и неговите браќа, внукот Бојан и зетот Сашо од Битола заедно пееја. Главна атракција беше малата Матеа, која не престана да игра, дури два пати го зеде и микрофонот во раце, вели Сузе.

А, еве и каква баба беше Сузе на свадбата на ќерка си, во бел сатенски фустан кој совршено ја оцртуваше целата линија.

ВИДЕО: Саша Поповиќ на Шерифовиќ и подари коза за роденден – еве ја нејзината реакција

Секоја сабота на Канал 5 телевизија се емитува емисијата „Ѕвездите на Гранд“, а во последната имаше неочекувано изненадување.

Имено, во претходната емисија на Марија Шерифовиќ и беше роденден и таа побара подарок од Саша Поповиќ, а директорот на „Гранд“ одлучи да и ја исполни желбата.

Саша одлучи на Марија да и подари коза која се вика Бијонсе. Марија кога ја виде го праша што планира да прави со животното, a Саша и објасни на пејачката дека може да ја чува козата пред зграда за да им помага на соседите.

Марија констатираше дека овој подарок треба да биде на Јелена бидејќи таа секојдневно се бори за правата на животните.

Карлеуша дури му се закани на Поповиќ доколку нешто и се случи на козата ќе одговара тој лично.

Елена Китиќ се огласи по шпекулациите дека таа е причината за разводот на Ана и Раста

Елена Китиќ се огласи по шпекулациите дека таа е причината за разводот на Ана Николиќ и Стефан Ѓуришиќ Раста.

Имено, се пишуваше дека Раста бил со Елена пред бракот со Ана Николиќ, но и дека нивната врска продолжила по бракот.

На сите овие пишување Китиќ го даде својот коментар на „Инстаграм“.

„Мојот однос со Раста беше професионален од првиот ден, па се до моментот кога ја прекинавме соработката. Единствена причина поради која ја прекинавме соработката е тоа што имавме различни размислувања во која насока треба да оди мојата кариера“, напиша ќерката на пејачот.

Инаку, Раста не сакал да ги наплати песните кои ги направил за Китиќ.

„Раста е наш пријател и не сакаше да наплати тоа што работи со Елена, но ние ќе му се одолжиме. Тој е супер момче и што се однесува до парите, ние не разговаме за тоа“ во една прилика изјави Миле Китиќ.

Северина се огласи по шпекулациите дека се разведува

Српските медиуми деновиве пренесуваа дека Северина Којиќ и Игор Којиќ се разведуваат, а како причина беше наведена водителката Јована Јоксимовиќ.

Наводно Драган Којиќ Кеба ги поканил Јована и Жељко Јоскимовиќ на слава, а кога за тоа дознала Северина наводно си ги спакувала куферите и си заминала.

Јована не сакаше да ги коментира овие написи, истакнувајќи дека се глупости.

Од друга страна, Северина на својот „Инстаграм“ објави постара фотографија на која е заедно со Игор  од патувањето на Занзибар и на тој начин ги демантираше вестите за разводот.

За потсетување, пред некое време Северина исто така беше во центарот на внимането поради своите експлицитинит фотографии.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hakuna Matata💋#tb #zanzibar #tanzania #volimstosevolimo #ljubavseljubavljuvraca #severina

A post shared by Severina Kojic (@severina) on

Популарно