ФОТО: Со кого е Дарко Лазиќ на бања?

Пејачот Дарко Лазиќ вчера на 29 ноември после еден месес е префрлен од болницата во Земун, во бања како што се знаеше од порано.

Дарко во бањата ќе продолжи да се опоравува а по излегувањето од болницата само кратко порача на новинарите:

-Подобро сум!

Во амбулантното возило со него беше и неговата мајка Бранка и пријателот Милјан Врачевиќ, додека братот и таткото на Дарко отишле со нивниот автомобил позади амбулантното возило.

Милјан цело време е со пејачот заедно уште од првиот ден и веднаш по доаѓањето во бањата објави селфи со Дарко и напиша:

– Фала му на Бога, здравјето се враќа, тоа е мојот брат!

ФОТО: Северина објави фотографија со сопругот и сподели убави вести

Пејачката Северина, на 21. април наполни 47 години, а во тоа име приредила забава. Таа со своите следбеници на Инстаграм сподели колку е среќна и благодарна за својот сопруг Игор, кој токму на тој ден пред 4 години ја запросил.

-Прекрасно е да се слави роденденот со човекот на мојот живот, кој пред 4 години токму на овој ден ме запроси. Ти благодарам љубов моја на секој наш ден, ти благодарам за добрината, ви благодарам на сите за пеубавите честитки - напишала Северина.

ФОТО: Викторија Лоба го покажа вереничкиот прстен

Познатата македонска пејачка Викторија Лоба ќе се мажи, објави естрадниот магазин Бекстејџ, а пред нивната камера таа за прв пат го покажала вереничкиот прстен.

Повеќе за нејзината свадба тие најавуваат во вечерашното издание на Бекстејџ. Инаку таа е во долгогодишна врска со скопскиот бизнисмен Ѓорѓи Калешов.

ФОТО: Вереницата на Дарко Лазиќ се разголе

Свршеницата на Дарко Лазиќ изненади со разголеното издание, кое предизвика доста внимание на Инсатаграм.

Марина, објави фотографија на која е во провокативен костим за капење, додека големиот труднички стомак е во прв план.

„Големо бебе“ напиша идната мама кратко во описот, која доби многу лајкови од оние што ја следат.

Популарно