„Го изгубив детето, што може полошо од тоа да ми се случи“

Марина Туцаковиќ, познат текстописец, по првпат кажа низ што се поминувала во борбата со карциномот, зошто не почувствувала страв и за што размислувала додека била на Институтот за онкологија и радиологија.

„Карцином на дојката, имав и вода во белите дробови. Низ пекол поминав. Но, едноставно кога бев сместена на онкологија полусвесна никаков страв не почувствував“, вели Мартина.

„Ќе биде што ќе биде. Го изгубив детето, што може полошо од тоа да ми се случи. Така ли е?“, рече Туцаковиќ.

Таа раскажала и за најтешкиот момент во нејзиниот живот кога успеала да остане доволно присебна и до крај голем професионале, каков инаку сите ја сметаат.

„Тоа беше момент на лудило и трезвеност. Само напишав * „Јас не можам да дојдам на емисија. Извинете, мене синот штотуку ми почина“. Бев толку професионалмна и свесна да јавам да не ме чекаат луѓето“ раскажала Туцаковиќ.

ФОТО: Татјана Стојановска не се плаши од годините,но..

Таа важи за една од најубавите жени во Македонија, а многупати медиумите и го дадоа епитетот дека старее како добро вино.

Од неодамнешните содржини на Вистина.мк можевте да прочитате за деталите од љубовниот живот и заедничкиот живот со саканиот Михаил, како и тоа дека се уште не ја официјализирале врската во матично со брак.

Меѓудругото таа проговори и за убавината, дека не се плаши од староста и годините, но и за тоа дека почнала да употребува ботокс и филери за да го освежи својот изглед.

-Немам тајна формила како ја одржувам убавината и изгледот, вообичаени некои третмани, процедури што ги спроведувам, но ништо специјално. Јас не сум противник на естетската хирургија, сметам дека секој кој што мисли дека отстранувањето на некои недостатоци ќе му ја зголеми довербата и ќе го подобри нивното расположение, треба да го сторат тоа. Немам направено естетски зафати. Јас велам дај Боже да остареме, да ги добиеме тие брчки и се што доаѓа со годините, затоа што тоа е вредност во животот. Сега има такви процедури кои што можат на некој начин годините малку да ги избришат, да се подмладиме. Не се плашам од стареењето, зашто би било убаво и кога би остареле, заклучува Стојановска во интервјуто за „Бекстејџ“.

Таа на својот профил на Инстаграм објави токму една таква фотографија на која е пред постапката на ставање филери, а ги предложи за соврешени усни за Денот на вљубените.

ФОТО: Синот на Лепа Брена покажа како изгледал порано,а како сега

Помладиот сина на Лепа Брена, Виктор Живоиновиќ пред две години реши да ослабне. Ја смени исхраната, почна да тренира, а сега се видливи и резултатите кои се просто неверојатни.

Тој е на семеен одмор од каде објави фотографија и покажа на сите како сега изгледа, а она што сите го забележаа е дека Виктор целосно се трансформирал.

Процес на слабеење, напишал тој крај фотографијата „Некогаш и сега“.

ФОТО: Кога познатите жени се фотографираат без шминка

Никој не сака кога е фатен неподготвен за фотографирање, особено познатите жени кога се ненашминкани. Некои имаат повеќе храброст, некои помалку со своите следбеници да споделат како изгледаат опуштени и задоволни со својот изглед. Во галеријата погледнете како изгледаат тие без шминка:

Популарно