Поминала 12.000 мажи, сега им се намерачи на жените

Формула 1, на воодушевување на голем број луѓе, одлучи да покрене посебно натпреварување кое ќе биде наменето исклучиво за жени. Женските трки започнуваат во 2019 година, а иако натпреварувањето се уште не започнало, многу навивачи веќе имаат своја омилена Формула 1 девојка.

Станува збор за Дорин Сидел, која е една од 55-те жени возачи кои ќе добијат прилика да се докажат во возење на Формула 1. 33-годишната поранешна Плејбој зајачица воодушевува со перформансите на патеките, а веќе неколку години има сон да вози трки. Таа за Плејбој се фотографирала во 2008 година, а една година подоцна е избрана за најубавата Плејбој девојка во Германија. 

Една од најубавите зајачици често патувала низ светот и промовирала настани организирани од Плејбој и тука се родила љубовта кон автомобилите и трките. Во 2011 година, таа започнала да се трка, а нејзиниот спонзор бил токму популарното машко списание.

Досега во кариерата има победено 12 илјади мажи, а сега има прилика да се проба и во женските натпревари. Многумина ја поддржуваат одлуката на Формула 1 и сметаат дека таа е напредна, но има и такви кои сметаат дека со тоа се продлабочува јазот помеѓу мажите и жените. Сидел пак гледа на ваквата одлука како голема шанса за докажување.

"Многу сум возбудена што сум дел од ова и едвај чекам да ги запознаам сите останати натпреварувачки во јануари", напишала Дорин на својот Инстаграм профил.

ВИДЕО + ФОТО: Меган Маркл консумира кокаин и се допира за гради

На кадрите кои испливале во јавноста, се гледа како консумира дрога и ги мести градите за вечерно излегување.

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл, можеби повторно ќе се појави на телевизиските екрани и тоа во многу живописна улога на девојка која сака луда забава, а во снимки кои ги направила во 2011-та година 

На кадрите кои испливале во јавноста, се гледа како консумира кокаин и ги мести градите за вечерно излегување.

Кога нејзината пријателка, Хедер, гледајќи ја како се подготвува, и вели дека не мислела дека е во потрага по нов маж, а таа одлучно одговара: "Се облекувам вака за мене. Вечерва не барам маж. Верувај ми".

Засега не е официјално потврдено дека оваа серија навистина ќе се емитува. Познато е дека Меган ја играла Рејчел Зејн во серијата "Suits" и дека од 30-ти јануари официјално објавила дека ја напушта серијата пред осмата сезона.

ФОТО: Македонската кошаркарка ужива на плажа

Македонската кошаркарка и фитнес тренер Едина Муса на својот Инстаграм-профил објави фотографија од неа и нејзиното момче, фитнес тренерот Серџо Спасов.

На фотографијата на која се прегрнати и се бакнуваат, Едина реши веќе да не ја крие љубовта. Таа напиша колку ѝ недостигал Серџо и дека ќе го сака засекогаш.

„Фала ти што си дел од мојот живот“, ѝ одговори Серџо.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Oh baby how I miss you... Love u always & forever ❤️ @sergiospasov

A post shared by Edina Musa💎 (@edina_musa) on

ФОТО: Јелена Спенџарска во мрежести хулахапки позираше пред фотоапаратот

Македонската водителка Јелена Спенџарска изненади со својот изглед. Таа на Инстаграм објави секси фотографи од нејзина фотосесија, на која позира во мрежести црни хулахопки како сирена.

Погледнете:

Популарно