Поминала 12.000 мажи, сега им се намерачи на жените

Формула 1, на воодушевување на голем број луѓе, одлучи да покрене посебно натпреварување кое ќе биде наменето исклучиво за жени. Женските трки започнуваат во 2019 година, а иако натпреварувањето се уште не започнало, многу навивачи веќе имаат своја омилена Формула 1 девојка.

Станува збор за Дорин Сидел, која е една од 55-те жени возачи кои ќе добијат прилика да се докажат во возење на Формула 1. 33-годишната поранешна Плејбој зајачица воодушевува со перформансите на патеките, а веќе неколку години има сон да вози трки. Таа за Плејбој се фотографирала во 2008 година, а една година подоцна е избрана за најубавата Плејбој девојка во Германија. 

Една од најубавите зајачици често патувала низ светот и промовирала настани организирани од Плејбој и тука се родила љубовта кон автомобилите и трките. Во 2011 година, таа започнала да се трка, а нејзиниот спонзор бил токму популарното машко списание.

Досега во кариерата има победено 12 илјади мажи, а сега има прилика да се проба и во женските натпревари. Многумина ја поддржуваат одлуката на Формула 1 и сметаат дека таа е напредна, но има и такви кои сметаат дека со тоа се продлабочува јазот помеѓу мажите и жените. Сидел пак гледа на ваквата одлука како голема шанса за докажување.

"Многу сум возбудена што сум дел од ова и едвај чекам да ги запознаам сите останати натпреварувачки во јануари", напишала Дорин на својот Инстаграм профил.

ФОТО: Лоба се стегна во cekcи бикини

Лоба важи за една од најубавите пејачки на естрадата која често мами воздишки кај позилниот пол со својата сензуалност и женственост.

Овој пат таа објави фотографија од плажа на која изгледа како да не носи ништо, но виновни за визуелната перцепција, беа бикините кои избра да ги носи.

Костимот за капење создава таква перцепција како пејачката да целосно се препуштила на мајката природа.

Погледнете: 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#ETHEREAL

A post shared by ᐯIᑕTOᖇIᗩ ᒪOᗷᗩ 🕊 (@victorialoba) on

ФОТО: Ана Николиќ изгледа подобро од било кога

Резултатите од напорното вежбање на Ана Николиќ веќе се видливи, а пејачката драстчно ослабе и се чини дека многу соро ќе си ја врати некогашната тежина.

Дека на Ана и се допадна вежбањето, покажа и нејзиниот статус и објава. „Спорт... моја страст“ напиша Ана под објавената фотогрфаија.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Sport...MOJA STRAST!

A post shared by ANA NIKOLIĆ (@ananikolicofficial) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Najjaci ostaju...I KAD SE GUBI!IDEMOOOO BREEEE...🏃🏾‍♀️🏋️‍♂️🥇

A post shared by ANA NIKOLIĆ (@ananikolicofficial) on

ФОТО: Станија повторно во топлес издание ги провоцира фановите

Српската старлета и пеачка, Станија на својот инстаграм профил објави слика топлес, на која таа своите гради ги крие само со нејзината рака.

Машката популација ,,навали” со комплименти во коментари.

Погледнете: 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Just Doing It ✔️

A post shared by STANIJA DOBROJEVIĆ (@stanijadobrojevic) on

Популарно