ВИДЕО: ГПС-от „зафркна работа“

|Жител на Белград (72) станал виц на денот во Риека кога во понеделникот барајќи паркинг низ градот, го заглавил своето скапо возило на скали. Како што јавуваа хравските медиуми, непознавањето на градот на возачот било клучно за да му се случи оваа несреќа, па пратејќи во својот ГПС систем, завршил на скали.

Најпрво ни дојде смешно, но кога им се доближивме на луѓето во колата, сфативме дека станува збор за туристи. Возачот ни кажал дека барал паркинг, па отккао се качил на тротоарот, не внимавал и се спуштил во скалите, по што остана на нив, изјавил еден очевидец на несреќата.

Наскоро стигнала шлеп службата и го отстранила возилото од скалите. Голем број на граѓани се собрале на местото на незгодата и почнале да прават селфи фотографии и видеа.

ФОТО: Како атрактивната пеачка се подготвува за улогата на стриптизета?

 Џенифер Лопез, во јули ќе наполни 50 години, но тоа воопшто не ја спречува да добива филмски улоги во кои ќе покаже малку повеќе гола кожа од вообичаено.

Актерката и пејачка, напорно работи на своето тело поради филмот Hustlers, во кој ќе имаме можност да ја видиме во улога на стриптизета. 

Нејзиниот партнер, Алекс Родригез на својот Instagram профил сподели видео на кое имаме можност да ја видиме Џеј Ло во акција додека учи некои движења за танц на шипка.

Дали секоја жена може да доживее оргазам?

Според најновите истражувања за жените и сексот може да ги шокираат многумина. Ви нудиме податоци кои беа откриени во најновото сексуално истражување на др Eden Romberg кои се дел од новата книга на Naomi Wolf – „Вагина: Нова биографија“.

Жените може да забременат и до 8 дена после сексот

Истражувањата покажале дека машката семена течност може да живее во цервикалното ткиво дури и до 8 дена по сексот пред да стигне до оплодувачките јајца.

Оргазмот ги прави жените креативни

Истражувањата покажале дека оргазмот кај жените ја подигнува самодовербата, продуктивноста и креативноста. Од друга страна, жените постигнуваат подобар оргазам кога се креативни.

Контрацептивните пилули го намалуваат либидото

Секоја хормонска контрацепција има психолошки нус појави. Пилулите може да предизвикаат и проблеми со зачнувањето подоцна, а исто така може да ја намалат желбата за секс.

Жените имаат 3 ерогени зони

Клиторисот, Г-точката и почетокот на матката. Некои тврдат дека и градите се на листата на ерогени зони кај жените.

Нервните завршетоци на секоја вагина се поинакви

Секоја жена е едиствена по тоа што нервните завршетоци на половиот орган се различно распоредени. Тоа значи дека треба да се користат различни методи кај секоја жена за да се постигне оргазам.

Секоја жена може да доживее оргазам

Жените имаат вродени механизми кои се програмирани за доживување на оргазам. Проблемот е што не секој може да научи како овој „ механизам“ правилно да го употребува.

Пристигнаа првите резултати од обдукцијата

Првите резултати од обдукцијата на Шабан Шаулиќ, кој настрада во сообраќајна несреќа во Германија во неделата, покажуваат дека кралот на народната музика починал од последици предизвикани во сообраќајна несреќа.

Како што пишуват во обдукцискиот извештај, кој е објавен утринава во болницата Билефелд, нема назнака дека пејачот починал поради повреди или други околности врзани за сообраќајната несреќа.

„Обдукцискиот извештај не е во спротивност со повредите кои настанале во сообраќајната несреќа. Исто така нема никакви назнаки дека 67-годишниот пејач немал сигурносен појас“ - гласат наводите од полицијата, пренесува српски Курир.

Популарно