ВИДЕО: ШТО ИМААТ САМО БРЕНА И АДЕЛ?

Фолк-ѕвездата Лепа Брена денеска е во Скопје за да го најави големиот концерт со кој на 15 декември ќе одбележи 35 години од нејзината кариера. Расположена, на средбата со новинарите таа откри дека и на концертот во арената „Борис Трајковски“ ќе пее на скапиот микрофон што пред неколку месеци ѝ го подари сопругот Боба Живојиновиќ за 58. роденден. „Кога ја слушнав Адел како пее на овој микрофон, каков е звукот што го произведува, знаев дека мора да го имам и јас. Чекав 6-7 месеци производителите да го изработат специјално за мене. Кога ми го донесоа, му се израдував како што мажите се радуваат на скапи автомобили или мотори. Јас сум единствената на Балканот што има таков микрофон“, откри Брена на прес-конференцијата

Пејачката рече дека на почетокот не помислувала дека толку долго време ќе остане во работа што е напорна и бара голема жртва. „Мојата љубовта кон публиката и кон музиката ми ги рашири крилјата да се чувствувам најдобро кога сум на сцената. Пред јубилејот направив документарен филм во три дела ‘Слаткиот грех на Лепа Брена’ за да ги потсетам сите дека една мала девојка со својот талент и амбиции успеала да трае. Сакав и да испратам порака дека не мора да си ниту луд ни гол ни обоен за да успееш во животот, туку дека е важно да си талентиран и вреден. Јас пораснав во Југославија и горда сум на мојата земја. Затоа турнејата и мојот последен албум се викаат ‘Зар е важно дал се пева или пјева’ и тоа е мој одговор како мајка и жена на ова што ни се случува“, додаде Лепа Брена.Организатор на јубилејниот концерт на Брена во Скопје е „Прагма продукција

Ким Кардашијан откри зошто никогаш не се смее на фотографиите

Ријалити ѕвездата Ким Кардашијан открила зошто секогаш е сериозна на фотографиите.

Жената која сама себе се нарече кралица на селфињата речиси никогаш нема да ја видите насмеана на фотографиите. А сето тоа е поради убавина, доколку ја прашате Ким. Кога една шминкерка ѝ рекла да ја открие тајната за убавина и мазна кожа на лицето, Ким имала краток одговор: „Немојте да се смеете“

Ким не е единствената позната личност која ретко се смее на јавни настани. Истото го практикува и модната дизајнерка Викторија Бекам на која отсуството на насмевка стана дел од имиџот.

ФОТО: Беквалац направи промена на изгледот

Убавата пејачка Наташа Беквалац, веќе со години е верна на долгата руса, негувана коса и никогаш претерано не експериментирала во таа смисла. Но, сега одлучила да внесе свежина во изгледот. На Инстаграм се пофалила со фризура која се разликува од онаа каква навикнавме да ја гледаме.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Spremna😉

A post shared by Nataša Bekvalac (@bekvalceva) on

ФОТО: Мартина Михајловска се враќа во јавноста

Македонската манекенка, модел и ТВ водителка Мартина Михајловска важеше за една од најубавите, најзгодните и најпосакуваните девојки во Македонија.

Откако претходно ја обелодени врската, во октомври 2017 нејзиниот партнер ја побара за жена, а во август 2018-та, иако мошне млада, стапи во брак со охридскиот бизнисмен Виктор Илоски. Подоцна ги објави првите фотографии од свадбата и македонската Ева Мендез, како што ја нарекуваа медиумите додека беше една од последните водителки на најгледаниот естраден ТВ магазин „Бекстрејџ“, преку ноќ исчезна од јавноста.

Покрај „Бекстејџ“, последното нешто во кое се појави како модел беше учеството во видеото на Александар Тарабунов Тара снимено токму во Охрид за песната „Сакам, не сакам“.

Бракот и брачниот живот во двојка си го прават своето и подразбираат дека голем дел од времето морате да го посветите и на домот, сопругот и брачните обврски, но сепак, убавата Мартина едноставно ја снема. И од медиумите, и од социјалните мрежи, а со тоа и од очите на јавноста.

Последните фотографии на атрактивната охридска снаа беа направени кон крајот на минатата 2018 година во рамките за рекламната фотосесија за еден познат регионален бренд за долна облека.

На нив Мартина одново изгледа убаво, пожелно, секси… речиси непроменето. Манекенската става се уште ја задржала, изгледот и онака не можел драстично да се промени за кус период.

Мартина и пред објективот на уметничкиот фотограф Стефан Соколвски изгледа божествено во сесијата направена во ексклузивниот охридски лоунџ бар и бутик хотел „Mr. I“, деновиве.

На крстопат помеѓу мајчинството и продолжување на кариерата или само новонадојден порив и обична желба да се потсети на славните денови?

Што и да одбере, убавицата нема да згреши.

Популарно