Исповед на проститутка: Договорила секс, дошле тројца и започнал пеколот...

Иако проституцијата во повеќето земји во светот е забранета, очигледно е дека на овој „најстар занает во светот“ никој не може да му стави крај. Иако не ги гледаме често на улиците и ретко се зборува за тоа, проституцијата во последно време стана голем проблем во светот. Состаноците се договараат преку телефон или преку посредник (макро) кој добива поголем дел од заработката на девојката.

Поради големата криза и финансиските проблеми се` повеќе девојки и жени се одлучуваат на ваков потег од очај. Многу од нив имаат семејство што треба да го хранат и работат повеќе работи.

Голем дел од девојките кои влегуваат во тој свет имаат во план да останат во „бизнисот“ некое кратко време, но тоа речиси никогаш не се случува. Обично остануваат многу подолго, се губат во тој свет, се чувствуваат должни на макрото кој обично ги држи во рака. Директорката на НВО Црногорското женско лоби одлучила да сподели со светот неколку шокантни приказни.

„Мамецот за влез во тој суров свет обично е работата на го-го танчерка или келнерка“, објасни директорката на НВО Црногорското женско лоби Аида Петровиќ, пренесува Блиц.рс.

„Имавме случка од една девојка која стопирала и била запрена од некој човек со кој договорила сексуална услуга за 20 евра. Подоцна на патот во автомобилот им се придружиле уште двајца мажи и и` рекле дека ќе и` дадат 50 евра доколку спие со сите тројца. Кога се согласила ја однеле во некој стан и ја силувале. Потоа ја претепале, ја однеле во некоја шума блиску Подгорица и ја врзале за дрво. Кога утрото се разбудила и дошла при свест, не` побара нас и бараше да и` помогнеме. Тогаш ни раскажа дека и` ги зеле и парите што и` ги дале порано таа ноќ“, раскажа Петровиќ.

Девојките кои ги раскажале нивните потресни приказни рекле дека некои клиенти се толку настрани, што морале да трпат работи како гасење на цигари од нивното тело, прекривање со храна, а една девојка раскажала дека некој дури и` одгризал дел од телото.

„Не станува збор за луѓе кои во општеството се познати како манијаци или психопати. Најчесто тоа се угледни личности со добра работа и семејство, а плаќаат за да се изживуваат врз некој. Проститутките ретко говорат за своите клиенти и никогаш не кажуваат кои се и што работат иако најчесто го знаат тоа“, вели Петровиќ.

Петровиќ вели дека на Црногорското приморје моментално има над сто проститутки кои се кријат под изговор дека работат нешто друго. „Проблемот е во тоа што тие не знаат каде се наоѓаат. Обично се пијани и под дејство на наркотици, па не знаат во кој град се, а некогаш ни со кого се.“

Овие мажи откриваат каков им е вкусот на жените „таму долу“

Некој кој нема искуство од прва рака, тешко му е да го опише точниот мирис или вкус. Значи, ако никогаш не сте „проблае“ вагина, но сте љубопитни (или ако сакате да проверите дали вашиот ум се совпаѓа со другите), овие луѓе отворeно ги кажаа своите искуства:

„Сите вагини имаат поинаков вкус. Тоа е како различна пот. Секој може да има поинаков мирис“, вели Ана , 27

„Да бидам искрен, нема вкус. Тоа е како да прашуваш каков  вкус има раката на тој што му ја лижеш“, вели Стив , 25

„Тоа е навистина чудно. Па, некои можат да бидат остри. И некои вагини се многу слатки. Тоа е како секој пенис може да биде со поинаков вкус. Овие се феромони и сето она што се случува таму“. Џејк , 28

„Не знам зошто ова е првото нешто што го запамтив, но ако имала набрзо менструација вкусот е како бакар. Како монета“, вели, Ник , 28

„Тешко е да се каже, затоа што веднаш се обидувам да пронајдам храна која има сличен вкус. Лесно е да се опише нешто како вкусот на пицата. Но, жени вагината не е храна, и тоа е навистина тешко“. Грег , 27

„Тоа е како кога сте во љубов со некого, само повлажна. Замислете што е вкусот во устата. Тоа е тоа“, вели Натали, 29

„Има вкус како конзервиран ананас. Не конзистентност или текстура, но тоа е лесен, сируп сладок“, вели, Мајкл, 27

„Секоја вагина има поинаков вкус. Некои вагини немаат вкус, а некои може да имаат карактеристичен вкус како … Granny Smith јаболка. Не мислам дека е прецизно, но првпат се сетив на тоа“, вели Дејвид , 29

„Навистина се обидувам да размислувам за ова, бидејќи тоа е толку тешко да се опише без да звучи лошо, Но, тоа е речиси како … дестилирана сексуална пот“, вели, Петар , 27

„Има вкус како лимон. Па, повеќе како лимонада, од лимон, но не слатка … има само сладост. Нема вкус за лимон, но тоа е мојата најдобра референтна рамка“, вели Адам , 28

Постои точно време кога жената го доживува најдолгиот оргазам

Најинтензивен оргазам кој може да трае и по 30 секунди, за разлика од вообичаеното времетраење од 10 до 20 секунди, жените доживуваат во периодот од 13 до 17 часот, вели една онлајн студија.

Уживањето во сексот во попладневните часови кај мажите не е поголемо, но секако ќе се зголеми кога ќе забележат дека нивната партнерка баш тогаш е посебно „расположена“.

Стручњаците велат дека нема научно објаснување зошто е тоа така, односно зошто женскиот оргазам е најголем во тој период од денот, но велат, може да е поврзано со промените на нивото на половите хормони. Психолошкиот фактор е исто така значаен, па така попладневниот секс носи доза на новост и разбивање на рутината, како и чувство на „забрането овошје“.

Маж ми го сакам, а во љубовникот сум заљубена!

Иако е свесна дека прави огромна грешка и дека треба што побрзо да стави крај на аферата со Горјан, не сака ниту да помисли на такво нешто затоа што не може да си го замисли животот без него, а од друга страна не сака ниту да го напушти Влада затоа што уште го сака и и годи неговото присуство.

Вероника е една обична жена, со обичен живот и работа. Меѓутоа, нејзиниот емотивен живот е комплетно необичен.

Вероника се омажила како многу млада, на 21 година. Родителите ја форсирале што порано да почне со семеен живот, иако се уште немала запишано факултет.

Се омажила за Владо кој и бил прв дечко. Почнале да се забавуваат уште во средно училиште и тоа некако бил некој логичен сплет на околности. Го сакала, како и тој неа. Прв пат спиеле после година дена врска, а другарките и се чуделе како успеала да издржи толку долго.

Меѓутоа, Вероника ги убедувала дека Влада и е за цел живот и дека затоа не брза никаде. Се преселиле во Белград и таа се запишала на факултет.

После само една година студирање, се вработила во една приватна фирма каде почнала да волонтира.

Иако никогаш во животот не помислила на друг маж, со текот на времето почнал да и се допаѓа еден колега. Горјан бил висок, црн и паметен и ја шармирал со само еден разговор.

Набргу после тоа почнале да излегуваат заедно на пауза за ручек и Вероника почувствувала дека полека се заљубува во него.

Сексот им бил неверојатен, а страста која што ја чувствувала кон него, никогаш во живот ја немала почувствувано за некој друг.

Иако е свесна дека прави огромна грешка и дека треба што побрзо да стави крај на аферата со Горјан, не сака ниту да помисли на такво нешто затоа што не може да си го замисли животот без него, а од друга страна не сака ниту да го напушти Влада затоа што уште го сака и и годи неговото присуство.

Се научив да лажам и вешто да манипулирам со луѓето околу мене. Влада го сакам и никогаш во животот нема да го оставам. Сепак, сексот со Горјан е неверојатен и не сакам да ставам крај ниту со него. Постојано се прашувам во себе до кога ќе трае ова, а свесна сум дека не сакам никогаш да прекине. Зарем е можно да сум заљубена во двајца мажи во исто време и да не можам животот да си го замислам без нив, се прашува Вероника.

Популарно