ФОТО: Тамара покажа како изгледа пред породувањето

Пејачката Тамара Тодевска го очекува своето второ дете, за кое заедно со сопругот открија дека ќе биде момче и ќе се вика Дарен. Тие веќе ја имаат нивната ќеркичка Хана, а Дрен го очекуваат со нетрпение.

Пејачката брои ситно до породувањето, а и замина на трудничко поледување, со што ги извести фановите дека ќе направи мала пауза со настапите и пеењето.

Овие денови се пошегува на своја сметка, па во опис на фотографијата која ја објави на асвојот Инстаграм профил напиша: „Не сум ич потечена“.

ФОТО: И Шерифовиќ лута на нас

Марија Шерифовиќ, победничката од 2007 година на Евровизија, вчера на социјалните мрежи ја коментираше Евровизија 2019, побара да се гласа за тамара и упати порака дека таа е најдобра.

Таа истакна дека повеќе нема да го гледа ова шоу, гневна на победата на Холандија и дека е разочарана што Македонија не дала ниту еден поен на Србија.

ВИДЕО: Дарко Лазиќ изнесе страшни детали за кои досега молчеше!

Во опуштена атмосфера, Дарко Лазиќ, прв пат по тешката сообраќајка зборуваше за својот живот.

Освен за големата несреќа, пејачот зборува, за поранешната сопруга, за иднината и тоа дека ќе биде татко.

ФОТО: Вака изгледаше Цеца на сцојата матура

Најголемата балканска турбо фолк ѕвезда, Цеца во 1991 година славеше матура.

Младата пејачка и тогаш беше позната, а за својата матура изгледаше вака:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by C E C A (@cecaraznatovic) on

Популарно