ФОТО: Се сеќавате ли на Лариса

Лариса Рикелме светската слава ја доби кога беше снимена на Светското фудбалско првенство во Јужноафриканската Република во 2010 година.

Поточно, снимено беше нејзиното бујно деколте, во кое убавицата имаше ставено мобилен телефон и тоа беше сосема доволно.

Светските медиуми тогаш ја прогласија за најсекси навивачка, а згодната Парагвајка секој момент го користеше да привлече внимание со своите облини.

Денес, 33-годишната Лариса работи како модел и ТВ водителка. Олчекувано се појави на насловна на Плејбој, а во 2013 година се омажи за фублаерот Џонатан Фебра.

И денес изгледа феноменално:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

👑👑 @gomakeoficial @ogcosmeticos.py Estoy en el Paraíso 💕💕

A post shared by Lari Riquelme (@larissariquelme) on

ВИДЕО: Српската пејачка се соблече гола

Ќерката на познатиот пејач Нино Решиќ, пејачката Сандра Решиќ направи огромно изненадување за фановите кога потполно гола се појави и гордо ги покажа атрибутите.

Она што е интересно кај Сандра е тоа што овој пат отишла чекор напред па во поеидини делови, во својот нов видео запис се појавува целосно гола.

Пејачката се труди да им парира на светските ѕвезди, па од неа понатаму може се и сешто да се очекува.

-Во наредниот период може да очекувате целосно поинаква Сандра од онаа што ја навикнавте - најави пејачката.

ФОТО: Најзгодната Србинка скијаше во бикини

Фитнес инструкторката Диана Мориќ која со своите снимки за вежбање ги мотивира жените во Србија да вежбаат, одлучи да одговори на најхрабриот предизвик кој оваа зима имавме можност да го видиме на социјалните мрежи. После Кендал и Кајли Џенер, Диана позираше во бикини на снег, а фотографиите се „опасно“ секси.

-Што мислите, дали ми беше ладно или не? - праша Диана во опис на фотографијата.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Lepotice moje DANAS JE MOJ RODJENDAN 🎂 🎁 🍰 Danas punim 31 godinu 😁 11 315 dana je iza mene 😂 Zvuci mnogo a mogu vam reci da je proletelo... Nisam ni sanjala da cu imati takvu podrsku od svih vas divnih devojaka/zena ,a i momaka💪 Eto i ne poznajemo se ali redovno jedni drugima cestitamo rodjendane i praznike i HVALA VAM na svim divnim recima koje mi svakodnevno uputite ❤️ Volim sve vas i jos jednom Vam hvala sto ste uz mene! Eto da mogu sve bih vas posluzila kolacima i tortom ❤️(u pitanju su zdravi kolaci i torte iz @vege.kuhinjica mozete ih jesti koliko god zelite ,a necete se ugojiti😂) ❤️❤️❤️❤️ Hvala u napred na cestitkama 🎂 #diannafitness

A post shared by DIANA MORIC (@diannafitness) on

ФОТО: Ана е најубавиот пилот на светот

Младата Парагвајка Ана Паула Кеспедес веројатно е најубавиот пилот на светот. И не станува збор за субјективен став, туку таа тоа и го докажала - прогласена е за мис во својата земја, минатата година.

Ана има само 21 годин, а доаѓа од Асунсион.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Girls just wanna have sun ☀️ Baywatch mood 🤪 #beach #swimsuit #sand

A post shared by Ana Paula Cespedes (@anapaulacespedes) on

Со години се натпреварува на разни избори за мис, а кинатата година е наградена со ласкавата титула.

Иако ги остварила своите соништа кога станува збор за модата, Ана сепак имала уште еден сон - да лета. И тој ѝ се исполнил.

Станала пилот, како својот татко, од кој ја наследила љубовта кон висините.

Популарно