ФОТО: Марина, вереницата на Дарко Лазиќ го откри името на нивниот син

„Стоечки издржав и никогаш не се откажав, ниту пак ја изгубив вербата дека сè ќе биде добро. Имаше моменти кога ми беше тешко, кога не го гледав излезот, што и да направев, Дарко не можеше да ми помогне, но, фала му на Бога, сé заврши добро“ – ја започнува својата приказната вереницата на Дарко Лазич, бремената Марина Гагиќ.

„Имаше разни приказни и обиди да ме оддалечат од Дарко, но тие не успеаа, ниту пак ме премислија. Кога дознав дека сум бремена, не се колебав ниту за момент што треба да направам. Сакав да му родам дете на Дарко, иако не знаев што ќе се случи со него. Јас и не размислував за абортус, ниту пак ќе го направев тоа. Бог ни го даде ова дете по сето она што го минавме“  -продолжува со својата исповед девојката на пејачот, која до сега воглавном молчеше, стоеше настрана од медиумите и не даваше изјави.

„Можам да кажам дека Дарко многу го промени оваа несреќа. Сега сфати што е животот и колку тој вреди. Јас дозволив тој да му го избере името на својот син, а Дарко  одлучи дека ќе се вика Михајло, според ангелот за кој верува дека му го спаси животот. Дарко е свесен дека само чудо го спаси, затоа и почна да верува во Бога и да се моли“  – додава таа, пред да ја заклучи приказната со деталите за нејзината бременост.

ФОТО: Погледнете како скијаше актерот Милош Бикович

Авантурата на српскиот актер Милош Биковиќ кај многумина предизвика насмевки. Тој за возење сноуборд имаше посебен дрс-код.

Актерот ужива во моментов во познатиот швајцарски туристички центар Сент Мориц, а на својот Инстаграм профил објави фотографии на кои се гледа дека е подготвен за авантура на снег, но неговиот стајлинг сите ги изненади.

-И на планина постои дрес-код...а стазите се лудило. Планината ме „чепка“ со својата убавина - се пошегува Биковиќ во опис на фотографијата на која позира со сноуборд во скијачки панталони и сако.

ФОТО: Погледнете како изгледала Карлеуша пред многу години

Пејачката и член на жирито на „Ѕвездите на Гранд” Јелена Карлеуша на естрадата се појави кога имаше само 16 години.

Оттогаш досега таа се има променето премногу, па многу е тешко да се препознае доколку видите нејзина стара слика.

На социјалните мрежи се појави фотографија од Карлеуша кога имала само 16 години, а на која што се гледа како пејачката се нашминкала премногу нападно.

Погледнете и други стари слики на кои Карлеуша, која денес важи за секс бомба, воопшто не личи на себе.

Врањеш има гoли фотографии и од Дара Бубамара

Фудбалерот Огњен Врањеш по објавените гoли фотографии на Јелена Карлеуша сега ѝ се заkанува и на нејзината колешка Дара Бубамара дека ја чека истото.

Имено, српските медиуми пренесуваат дека Врањеш наводно поседувал гoли фотографии и од Дара Бубамара кои пејачката му ги праќала кога се допишувале пред неколку месеци.

Огњен и Дара цело лето се допишуваа. Тие размениле броеви преку Инстаграм, а набрзо потоа почнале да циркулираат видео пораки преку вибер. Дара за кратко време стекнала доверба во Огњен, па често му праќала фотографии на кои таа е гoла. Долго време се договарале да се видат во живо, но Дара од пријателите слушнала дека Огњен е во шема со Карлеуша. Тогаш одлучила без објаснување да го прекине контактот со него – вели извор близок на Дара.

Иако Врањеш ѝ бил многу симпатичен, Дара се уплашила дека Јелена повторно ќе ѝ се налути. Не сакала да го прокоцка пријателството со пејачката со која неодамна ги стоплија односите, па одлучила да го блокира.

Кога Дара застанала на страна на Карлеуша, Огњен се изнервирал и се заkанил дека ќе ги објави гoлите фотографии на Дара Бубамара.

Даро ќе ги објавам твоите гoли фотографии, ако продолжиш да зборуваш и провоциpаш. Ќе те избламиpам како Јелена – ја пренесуваат српските медиуми пораката на Огњен до Дара Бубамара.

Популарно