ФОТО: Марина, вереницата на Дарко Лазиќ го откри името на нивниот син

„Стоечки издржав и никогаш не се откажав, ниту пак ја изгубив вербата дека сè ќе биде добро. Имаше моменти кога ми беше тешко, кога не го гледав излезот, што и да направев, Дарко не можеше да ми помогне, но, фала му на Бога, сé заврши добро“ – ја започнува својата приказната вереницата на Дарко Лазич, бремената Марина Гагиќ.

„Имаше разни приказни и обиди да ме оддалечат од Дарко, но тие не успеаа, ниту пак ме премислија. Кога дознав дека сум бремена, не се колебав ниту за момент што треба да направам. Сакав да му родам дете на Дарко, иако не знаев што ќе се случи со него. Јас и не размислував за абортус, ниту пак ќе го направев тоа. Бог ни го даде ова дете по сето она што го минавме“  -продолжува со својата исповед девојката на пејачот, која до сега воглавном молчеше, стоеше настрана од медиумите и не даваше изјави.

„Можам да кажам дека Дарко многу го промени оваа несреќа. Сега сфати што е животот и колку тој вреди. Јас дозволив тој да му го избере името на својот син, а Дарко  одлучи дека ќе се вика Михајло, според ангелот за кој верува дека му го спаси животот. Дарко е свесен дека само чудо го спаси, затоа и почна да верува во Бога и да се моли“  – додава таа, пред да ја заклучи приказната со деталите за нејзината бременост.

ФОТО: Погледнете каде ужива Каролина на одмор ова лето

Најголема слабост на Каролина Гочева се внуките, Инес која има три години и седумгодишната Луција. Пејачката на својот Инстаграм профил објави фотографии од одморот со внуките, на грчкиот остров Родос.

Каролина со радост сподели момент кога Инес и Луција јаваат магаренца во гратчето Линдос.

Инес и Луција се ќерки на нејзината сестра Сандра и на зетот Иван и живеат во Битола.

ФОТО: Ќерката на Цеца фатена како внесува куфери во друга зграда

Ќерката на фолк дивата, Светлана Цеца Ражнатовиќ, Анастасија, одлучи да започне заеднички живот со својот дечко Ѓорѓе Кулиќ.

Најверојатно ќерката на Цеца се одлучила на заеднички живот со својот партнер Ѓорѓе.

Ќерката на фолк дивата, Светлана Цеца Ражнатовиќ, Анастасија, одлучи да започне заеднички живот со својот дечко Ѓорѓе Кулиќ.

Имено, нејзиниот брат Вељко Ражнатовиќ на големо планира свадба со Богдана Родиќ, па не е исклучено дека и тој брачниот живот ќе го продолжи надвор од семејниот дом, па така вилата во која живееа долги години ќе остане речиси празна.

Парот ќе живее во една зграда, а дали на Анастасија ќе и се допадне ова во замена за грандиозната вила, останува да видиме.

ФОТО: Цена славеше роденден, а целиот регион зборува што и посака нејзината ќерка Анастасија

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ вчера наполни 46 години, а роденденот го прослави со најблиските пријатели и роднини.

Нејзината ќерка Анастасија за српските „Телеграф“ откри како ја изненадиле нејзината мајка за роденденот.

-Направивме изненадување точно во 12 часот по полноќ, во нашиот дом. Нејзините најблиски пријатели и семејство и така сите заедно и честитавме. Многу се изненади, вели Анастасија.

На прашањето што и посакува на својата мајка таа вели најважно е да биде здрава и жива.

-Класика, да биде здрава и жива, да ниже успеси како и до сега и да биде среќна, вели Ражнатовиќ.

Фановите со задоволство коментираат дека Анастасија е скромна девојка и знае дека најважните работи во животот не се купуваат со пари.

Популарно