ФОТО: Сузана Турунџиева со новопечениот зет и семејството ужива во прекрасното Крушево

Снегот ги покри нашите најубави планински и туристички места, па сега сите љубители на зимата со нетрпение чекаат да отидат во некои од нашите најубави зимски туристички места. Некогашната наша водителка и писателка Сузана Турунџиева го искористи слободното време и заедно со новопечениот зет и двете ќерки, Лора и Матеа, заминаа на заслужен одмор во преубавото Крушево.

Покрај многуте несреќи кои ја снајдоа Сузе во изминатиот период, изгледа дека токму со новото проширено семејство таа го најде мирот и среќата. Со широки насмевки сите заедно позираа од снежното Крушево, во кое тие ги минуваат овие празнични денови.

Прекрасната водителка наскоро ќе стане и баба, бидејќи нејзината ќерка Лора која минатото лето се омажи, сега го чека своето прво дете.

Веста дека Лора ќе се мажи, силно одекна во јавноста, бидејќи таа минатата година само што заврши средно школо. Сузана пак веста ја сподели со многу емотивна порака. „Зад себе ја оставам тагата, која никогаш не ми даде можност претходно да се подготвам. Од сега нека биде само среќа!“, мислејќи на заминувањето на нејзиниот сопруг Маријан, а и претходно на нејзиниот брат Панде.

ФОТО: Погледнете каде ужива Каролина на одмор ова лето

Најголема слабост на Каролина Гочева се внуките, Инес која има три години и седумгодишната Луција. Пејачката на својот Инстаграм профил објави фотографии од одморот со внуките, на грчкиот остров Родос.

Каролина со радост сподели момент кога Инес и Луција јаваат магаренца во гратчето Линдос.

Инес и Луција се ќерки на нејзината сестра Сандра и на зетот Иван и живеат во Битола.

ФОТО: Ќерката на Цеца фатена како внесува куфери во друга зграда

Ќерката на фолк дивата, Светлана Цеца Ражнатовиќ, Анастасија, одлучи да започне заеднички живот со својот дечко Ѓорѓе Кулиќ.

Најверојатно ќерката на Цеца се одлучила на заеднички живот со својот партнер Ѓорѓе.

Ќерката на фолк дивата, Светлана Цеца Ражнатовиќ, Анастасија, одлучи да започне заеднички живот со својот дечко Ѓорѓе Кулиќ.

Имено, нејзиниот брат Вељко Ражнатовиќ на големо планира свадба со Богдана Родиќ, па не е исклучено дека и тој брачниот живот ќе го продолжи надвор од семејниот дом, па така вилата во која живееа долги години ќе остане речиси празна.

Парот ќе живее во една зграда, а дали на Анастасија ќе и се допадне ова во замена за грандиозната вила, останува да видиме.

ФОТО: Цена славеше роденден, а целиот регион зборува што и посака нејзината ќерка Анастасија

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ вчера наполни 46 години, а роденденот го прослави со најблиските пријатели и роднини.

Нејзината ќерка Анастасија за српските „Телеграф“ откри како ја изненадиле нејзината мајка за роденденот.

-Направивме изненадување точно во 12 часот по полноќ, во нашиот дом. Нејзините најблиски пријатели и семејство и така сите заедно и честитавме. Многу се изненади, вели Анастасија.

На прашањето што и посакува на својата мајка таа вели најважно е да биде здрава и жива.

-Класика, да биде здрава и жива, да ниже успеси како и до сега и да биде среќна, вели Ражнатовиќ.

Фановите со задоволство коментираат дека Анастасија е скромна девојка и знае дека најважните работи во животот не се купуваат со пари.

Популарно