ФОТО: Сузана Турунџиева со новопечениот зет и семејството ужива во прекрасното Крушево

Снегот ги покри нашите најубави планински и туристички места, па сега сите љубители на зимата со нетрпение чекаат да отидат во некои од нашите најубави зимски туристички места. Некогашната наша водителка и писателка Сузана Турунџиева го искористи слободното време и заедно со новопечениот зет и двете ќерки, Лора и Матеа, заминаа на заслужен одмор во преубавото Крушево.

Покрај многуте несреќи кои ја снајдоа Сузе во изминатиот период, изгледа дека токму со новото проширено семејство таа го најде мирот и среќата. Со широки насмевки сите заедно позираа од снежното Крушево, во кое тие ги минуваат овие празнични денови.

Прекрасната водителка наскоро ќе стане и баба, бидејќи нејзината ќерка Лора која минатото лето се омажи, сега го чека своето прво дете.

Веста дека Лора ќе се мажи, силно одекна во јавноста, бидејќи таа минатата година само што заврши средно школо. Сузана пак веста ја сподели со многу емотивна порака. „Зад себе ја оставам тагата, која никогаш не ми даде можност претходно да се подготвам. Од сега нека биде само среќа!“, мислејќи на заминувањето на нејзиниот сопруг Маријан, а и претходно на нејзиниот брат Панде.

ФОТО: Погледнете како скијаше актерот Милош Бикович

Авантурата на српскиот актер Милош Биковиќ кај многумина предизвика насмевки. Тој за возење сноуборд имаше посебен дрс-код.

Актерот ужива во моментов во познатиот швајцарски туристички центар Сент Мориц, а на својот Инстаграм профил објави фотографии на кои се гледа дека е подготвен за авантура на снег, но неговиот стајлинг сите ги изненади.

-И на планина постои дрес-код...а стазите се лудило. Планината ме „чепка“ со својата убавина - се пошегува Биковиќ во опис на фотографијата на која позира со сноуборд во скијачки панталони и сако.

ФОТО: Погледнете како изгледала Карлеуша пред многу години

Пејачката и член на жирито на „Ѕвездите на Гранд” Јелена Карлеуша на естрадата се појави кога имаше само 16 години.

Оттогаш досега таа се има променето премногу, па многу е тешко да се препознае доколку видите нејзина стара слика.

На социјалните мрежи се појави фотографија од Карлеуша кога имала само 16 години, а на која што се гледа како пејачката се нашминкала премногу нападно.

Погледнете и други стари слики на кои Карлеуша, која денес важи за секс бомба, воопшто не личи на себе.

Врањеш има гoли фотографии и од Дара Бубамара

Фудбалерот Огњен Врањеш по објавените гoли фотографии на Јелена Карлеуша сега ѝ се заkанува и на нејзината колешка Дара Бубамара дека ја чека истото.

Имено, српските медиуми пренесуваат дека Врањеш наводно поседувал гoли фотографии и од Дара Бубамара кои пејачката му ги праќала кога се допишувале пред неколку месеци.

Огњен и Дара цело лето се допишуваа. Тие размениле броеви преку Инстаграм, а набрзо потоа почнале да циркулираат видео пораки преку вибер. Дара за кратко време стекнала доверба во Огњен, па често му праќала фотографии на кои таа е гoла. Долго време се договарале да се видат во живо, но Дара од пријателите слушнала дека Огњен е во шема со Карлеуша. Тогаш одлучила без објаснување да го прекине контактот со него – вели извор близок на Дара.

Иако Врањеш ѝ бил многу симпатичен, Дара се уплашила дека Јелена повторно ќе ѝ се налути. Не сакала да го прокоцка пријателството со пејачката со која неодамна ги стоплија односите, па одлучила да го блокира.

Кога Дара застанала на страна на Карлеуша, Огњен се изнервирал и се заkанил дека ќе ги објави гoлите фотографии на Дара Бубамара.

Даро ќе ги објавам твоите гoли фотографии, ако продолжиш да зборуваш и провоциpаш. Ќе те избламиpам како Јелена – ја пренесуваат српските медиуми пораката на Огњен до Дара Бубамара.

Популарно