ФОТО: Џенифер Лопез се здебели- се појави на улица со мрсна коса и бeз шминка

Додека чекорат по црвениот тепих, многу од ѕвездите изгледаат речиси совршено, но кога папараците ќе ги уловат далеку од сјајот и гламурот, во приватниот живот, без шминки и рефлектори, дури тогаш има што да се види.

Таков е случајот со популарната пејачка и актерка Џенифер Лопез, која е видена со своето момче Алекс  Родригез како излегува од една клиника.

Таа е облечена во тесни хеланки кои ги истакнаа нејзините облини, а се чини дека Џеј Ло во псоледно време се здебелила.

На себе немаше ни трошка шминка, што вешто го прикри со очилата, а кога фризурата е во прашање, очигледно не стигнала да ја измие косата.

Џенифер Лопез важи за една од најсексапилните дами во Америка, па веќе започнаа критиките дека ова воопшто нема да им се допаѓа на нејзините фанови, додека други истакнуваат дека овој нејзин потег е исклучутелно храбар, бидејќи ги поттикнува жените да бидат свои и посакувани без модни додатоци, скапа гардероба и козметика.

Распишана потерница по Милан Калиниќ - никогаш не е дома кога полицијата го бара

Прекршочниот суд во Белград распишал две потерници по водителот Милан Калиниќ затоа што не се јавувал на рочиштата за изречување на пресудите и казните.

Калиниќ продолжил да се однесува непримерно во сообраќајот и притоа избегнувал казни за таков вид на возење. Тој досега имал направено два сообраќајни прекршоци. Првата казна му е за пребрз возење во населено место, а втората за незаконско престигнување.

„Поради тоа што поканите секој пат се враќаа, а со самото тоа беше неовзможно да се лоцира актерот, судијата бил приморан на полицијата да ѝ нареди да го приведе Калиниќ“, вели извор близок до истрагата за „Блиц“.

„Иако неколку пати полицијата доаѓала на адресата на Калиниќ за да го приведат поради нејавувањето на судските покани, полицијата ниту еденаш не го затекнале актерот дома. Калиниќ исто така не се има појавено на суд. Првата наредба за приведување е издадена уште во Февруари минатата година, а втората во септември. За месец дена ќе поминат точно година дена, период колку што го бара судот и полицијата. Калиниќ во меѓувреме слободно се движи и е присутен во јавниот живот. Тој игра во претстави и гостува во телевизиски шоуа. Но, просто никогаш не е дома кога полицијата го бара“, вели изворот упатен во целиот случај.

ФОТО: Славната манекенка веќе една година не пие алкохол погледнете како изгледа

Кејт Мос пред два дена го прослави својот 45 роденден, а помина една година откако не пие повеќе алкохол.

Некогаш познатата манекенка на светот беше позната по разузданиот начин на живот, а пророците ѝ создавале огромни проблеми во работата и животот.

Фотографиите од пијаната и дрогираната Кејт пред неколку години биле вообичаени во медиумите, но поранешната манекенка одлучила сосема да го промени начинот на живот. Денес живее здраво, не пие, не се дрогира, а промената е очигледна и на нејзиниот изглед.

Нејзините фотографии покажуваат дека изгледа свежо и одморено и дека едната година без алкохол ѝ го врати сјајот на лицето.

ФОТО: Убавата Анџелина конечно си најде замена

Убавата Анџелина Џоли сака мултиталентирани уметници, па и нејзиниот избраник е еден од омилените актери и музичари во Холивуд.

Иако разводот од поранешниот сопруг Бред Пит уште не е завршен, Анџелина најде нова љубов.

Џоли, наводно, е во врска со Џаред Лето. А, според странските медиуми, тие веќе со години се добри пријатели. Но, очигледно има и нешто повеќе од пријателство.

Извор близок до актерите вели дека Анџелина сред разводот побарала утеха во својот пријател. А, очигледно ја пронашла кај Џаред и актерот решил да и понуди улога во нов филм.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

✌🏻

A post shared by JARED LETO (@jaredleto) on

Популарно