Дневен хороскоп

Овен

Имате зголемен прилив на пари, но и зголемени трошоци. Бидете внимателни.

Ве очекува интересно познанство со личност родена во знакот Девица.

Можни се тегоби врзани за грлото.

Бик

Ве очекува зголемена заработувачка. Ќе бидете задоволни со промените на работа.

Саканата личност ви пружа се што ви е потребно.

Склони сте кон дебелеење.

Близнаци

Ве очекува период во кој нема да биде лесно да донесете конечна одлука во однос на работата.

Се заљубувате во личност со која не комуницирате премногу. Платонската љубов не ви е својствена.

Можна е настинка.

Рак

Можете да очекувате дека ќе добиете нови и идеи и предлози кои можат да ви помогнат во работата.

Ви се допаѓа личност која на некој начин е поврзана со странство или има поинакво потекло од вашето.

Склони сте кон депресија.

Лав

Пробајте да вложите повеќе енергија во работата, за да не дојде до проблеми.

Ве очекува интересно познанство. Ќе бидете задоволни со љубовните промени.

Здравјето е добро.

Девица

Постојано се појавуваат нови обврски за вас.

Пред вас е период во кој ќе бидете прилично дистанцирани во однос на саканата личност.

Внесувајте повеќе течности.

Вага

Можете да очекувате добар период кога станува збор за администрацијата.

Искрени сте кон саканата личност и немате што да криете. Ако не ви веруваат, тоа не е ваш проблем.

Би ви годела физичка активност.

Скорпија

Пред вас е шанса да ја зголемите својата заработувачка.

Исполнети сте во љубовта. Задоволни сте со односот кој го имате со саканата личност.

Проблеми со крвотокот.

Стрелец

Можно е наскоро да морате да донесете нови одлуки кога станува збор за работата.

Пред вас е фаза во која ќе бидете сигурни како да се поставите во љубовта.

Кожата ви е чувствителна.

Јарец

Денеска ве очекуваат многу обврски, така што на крајот на денот ќе бидете многу исцрпени.

Пред вас е ново познанство со личност која би сакала да има нешто постабилно со вас.

Би ви годеле овошје и зеленчук.

Водолија

Склони сте кон нагли одлуки кога станува збор за работата, но сепак би било добро повторно да размислите.

Се чувствувате осамено во љубовта.

Склони сте кон негативни емоции.

Риби

Можете да очекувате дека ќе го остварите тоа што го сакате. Вашите планови конечно ќе се реализираат.

Ви се допаѓа личност која денес ќе покаже интерес кон вас. Наскоро ве очекува почеток на интересна врска.

Здравјето е добро.

Дневен хороскоп

Овен (21.03 – 20.04)

РАБОТА: Среќни сте поради деловната понуда која сте ја добиле. Ве очекува можност да остварите напредок кој го очекувавте. Сите показатели сега се на ваша страна, успехот самиот ќе пристигне.

ЉУБОВ: Имате многу заеднички теми со личноста која ви се допаѓа. Почетокот на нова врска е се поблиску. Постепено остварувајте се подобар однос и покажете и на саканата личност колку ви значи.

ЗДРАВЈЕ: Вашиот стомак е чувствителен на варење. Внимавајте на исхраната и потрудете се да го проверувате рокот на траење на намерниците кои ги јадете. Не конзумирајте храна од непознато потекло.

Бик (21.04 – 21.05)

РАБОТА: Поволен период за деловни преговори. Убедливи сте, па така лесно можете да остварите добри резултати. Доколку планирате да склучите нова работа, ќе успеете во тоа.

ЉУБОВ: Сите имаат право на грешка, па и вашиот партнер. Покажете му дека сепак имате доволно толеранција и разбирање. Немојте да заборавите дека никој не е совршен и дека љубовта значи и компромис.

ЗДРАВЈЕ: Можно е да сте вознемирени и да ве следат некои внатрешни дилеми. Лошо се чувствувате и потребен ви е некој вид на опуштање со цел малку да ги релаксирате вашите мисли и психа.

Близнаци (22.05 – 22.06)

РАБОТА: Не сте заинтересирани премногу за работните обврски. Можно е да размислувате за промена на средината. Лошо се чувствувате кога сте на работа и не сте мотивирани.

ЉУБОВ: Саканата личност делува дека има премногу побарувања. На вас не ви се допаѓа тој став и сметате дека претерува во некои работи, дека има премногу високи критериуми. Ви недостига вашата слобода.

ЗДРАВЈЕ: Имате мака со киселина во желудникот или жолчката. Внимавајте на исхраната. Посетете доктор ако не се чувствувате добро.

Рак (22.06 – 22.07)

РАБОТА: Може да очекувате нова можност да ги покажете вашите работни способности. Сега е можност да дадате се од себе. Ќе успеете да реализирате некои важни планови кои сте ги имале.

ЉУБОВ: Ви пречи однесувањето на вашиот партнер и немате доволно доверба во него. Делува дека флертува на повеќе различни страни, а тоа ви пречи и ве навредува. Не сте задоволни.

ЗДРАВЈЕ: Чувствителноста на системот за дишење е нагласена сега, па лесно можете да бидете склони на респираторни инфекции. Чувајте ги грлото, синусите и главата. Зголемете го внесувањето на витамини.

Лав (23.07 – 22.08)

РАБОТА: Доколку се занимавате со некои работи кои се поврзани со униформа, можете да очекувате солидна ситуација на работното место, па и факторот среќа ќе биде на ваша страна.

ЉУБОВ: Личноста која ви се додворува делува некако несериозно, а вие барате стабилен партнер на кој можете да се потпрете. Можно е да продолжите во потрага на нови познаници.

ЗДРАВЈЕ: Проблемите со чувствителните очи се можни во овој период. Посетете офтамолог доколку имате било какво црвенило или непријатно чувство.

Девица (23.08 – 22.09)

РАБОТА: Поволен период за правење на детален план за идните трошоци и вложувања, особено доколку имате приватен бизнис. Сега е добра фаза се однаред да изанализирате и да ставите на лист хартија.

ЉУБОВ: Не знате како да реагирате затоа што саканата личност ве ставила пред свршен чин. Се чувствувате малку изгубено. Можно е да ви треба време за да прифатите одредени промени.

ЗДРАВЈЕ: Зголемете го внесувањето на магнезиумот со цел да помогнете при работата на нервниот систем. На тој начин му помагате на вашето срце, но и на останатите мускули, и генерално ја намалувате напнатоста.

Вага (23.09 – 22.10)

РАБОТА: Подготвени сте да покажате дека вредите за подобра позиција и дека вашите претпоставени може да имаат доверба во вас. Не ви е тешко да го дадете вашиот максимум на деловен план.

ЉУБОВ: Може да се каже дека во текот на овој период ќе бидете во центарот на вниманието и пред вас се бројни можности за флерт. Уживајте во вниманието кое го добивате од страна на спротивниот пол.

ЗДРАВЈЕ: Можни се помали проблеми со кожата, склони сте на иритација, појава на егзема или други неправилности на кожата, па затоа посетете дерматолог.

Скорпија (23.10 – 21.11)

РАБОТА: Ве очекува успешен период кога станува збор за работата. Пред вас се среќни околности. Не би требало да имате било какви тензии или проблеми на овој план.

ЉУБОВ: Ќе направите се што можете со цел личноста која ви се допаѓа да го покаже својот интерес. Сега очекувајте повратна реакција, но бидете трпеливи.

ЗДРАВЈЕ: Ве очекува поволен период во кој генерално не би требало да имате поголеми кога станува збор за здравјето.

Стрелец (22.11 – 21.12)

РАБОТА: Пред вас е склучување на ново партнерство. Можете да се надевате на значајни промени о остварување на бизнис стабилност. Пред вас се некои важни одлуки и важни потписи.

ЉУБОВ: Доколку сте слободни, пред вас е можност за ново познанство. Бидете отворени! Нема причина да ги криете вашите чувства и симпатии кон личноста која ви се допаѓа.

ЗДРАВЈЕ: Одлично се чувствувате и полни сте со енергија! Периодот е поволен за поголема активност и занимавање со спорт и рекреација. Поминувајте што е можно повеќе време на свеж воздух.

Јарец (22.12 – 20.01)

РАБОТА: Имате многу работни обврски, но добро сте организирани и лесно ќе излезете на крај со тоа. Можно е многумина да се восхитуваат на вашите капацитети, затоа што работите двојно повеќе од другите.

ЉУБОВ: Емотивната ситуација е сосема стабилна и се гордеете на себе и на вашиот партнер. Сметајте дека заедно сте минале еден голем и тежок пат. Добро се чувствувате кога сте заедно.

ЗДРАВЈЕ: Зголемете го внесувањето на витамини и потрудете се на некој начин да го зајакнете вашиот имунитет. Направете крвна слика кога ќе имате можност, можно е мал недостаток на железо.

Водолија (21.01 – 19.02)

РАБОТА: Низ среќни околности ќе успеете да остварите исчекор на деловен план. Некои ситни проблеми ќе бидат решени. Можете генерално да очекувате поволен период во кој ќе ве следи среќата.

ЉУБОВ: Нова љубов е пред вас. Можете да се надевате на многу пријатни моменти со личноста која ви се допаѓа. Таа ви покажува дека не е сосема ладна кон вас и тоа ви влева надеж.

ЗДРАВЈЕ: Ви се препорачува поголема физичка активност. Важно е да се позанимавате со тоа и да се вратите во добрата кондиција која сте ја имале. Посветете доволно време за вежбање.

Риби (20.02 – 20.03)

РАБОТА: Може да очекувате големи успеси и промени на поле на работата. Пред вас е можност да ги остварите вашите големи идеи. Особено ако се занимавате со уметнички дела.

ЉУБОВ: Имате максимална доверба во вашиот партнер. Можно е да планирате зголемување на семејството. Во наредиот период ќе бидете уште поблиски и вашата заедница ќе биде се потопла.

ЗДРАВЈЕ: Добро се чувствувате во ваша кожа и немате никакви проблеми. Имате сосема доволно енергија за се што е пред вас и немате никакви проблеми на полето на здравје.

Дневен хороскоп

Овен -Маки на работа, среќа во љубовта

Драги Овни, оваа недела, пред се на деловен план, ќе треба д аги искористите сите добри карти кои ги чувате и тоа да го направите до четвток, зашто потоа Меркур ќе ви го заврти грбот. Во следните седмици нема да биде едноставно да се реализираат проектите и често ќе наидувате на неприфаќање на вашите идеи од колективот. Многу среќа пак, ве очекува на сентиментално поле – преубавата Венера ќе ги поддржи вашите врски и ќе создава нови.

Бик – Среќни денови

Одлични вести пристигнуваат за вашиот знак – почнувајќи од четврток, може да сметате на поддршката на Меркур. Оваа планета, во наредните седмици, ќе ви донесе многу нови можности на работен план и ќе ви отвори нови врати за соработка. Нема да има потреба да се грижите за финансиите. Оваа недела најсреќни денови за вас ќе бидат вторник и среда, кога ќе ја имате поддршката и од убавата Месечина која ќе ви донесе убава вест.

Близнаци – Со вас е Меркур

Се до четврток може да сметате на поддршката на Меркур – профитирајте од оваа конјукција и искоритете  ги деловните можности до максимум. И Венера е на ваша страна, таа ќе ви подари нови средби и ќе ви донесе среќа на емотивен план. Осамените Близнаци треба почесто да излегуваат – зад аголот е едно многу интересно лице, додека оние кои се веќе во врска ќе уживаат во романтични мигови со партнерот. Единствен негативен ден во неделата е понеделник, кога нервозната Месечина може да ви донесе лошо расположение.

Рак – Ѕвезди на неделата

Драги Ракчиња, конечно тркалото на среќата се заврте на ваша страна! Почнувајќи од четврток, планетата Меркур ќе влезе во вашиот знак – тешкотиите со кои се соочувавте на работа уште од почетокот на 2019, сега ќе станат минато. Ќе пристигнат преубави новости и можности на деловен план, а финансиите конечно ќе ви се подобрат. Внимавајте само на нервозниот ден – вторник.

Лав – Месечина во опозиција

Првиот дел од неделата ќе биде подобар од вториот. Може да сметате на поддршката од Венера, Меркур и од Месечината кои ќе ви подарат убави нови можности. Особено среќен ден е понеделник. Почнувајќи од четврток пак, ќе мора да се соочите со три дена кога Месечината ќе биде во опозиција и ќе ви донесе нервози. Внимавајте на психофизичкото здравје во овој период.

Девица – Ќе ви тргне на работа

Последните седмици беа посебно тешки за вашиот знак, но сега конечно може да сметате на олеснување. Додека Венера, за жал, сеуште е неповолна и ќе ви носи тензии во љубовните врски, планетата Меркур е на ваша страна и ќе ве наградува со нови проекти на деловен план и стабилни финансии. Искористете го периодов за да влезете во рамнотежа и да се вратите посилни од билокога!

Вага – Викенд на љубовта

Искористете ја до максимум оваа седмица за да ги систематизирате важните прашања на работното место, зашто почнувајќи од четврток нема да може да сметате повеќе на поддршката од Меркур, кој до сега ви носеше среќа на работа. Во љубовта, Венера гарантира нови љубовни средби и многу романтика, додека оние кои се во врска ќе уживаат во разбирање со партнерот. Крајот на неделата е посебно романтичен и полн со страст.

Скорпија – На повидок убави изненадувања

Драги Шкорпии, во последно време работите не одеа онака како што посакувавте, особено на работен план – но сега тоа ќе биде минато. Одлични вести на деловен план пристигнуваат веќе од четврток, кога планетата Меркур се враќа да ви се насмевне и да ве поддржи во идните деловни проекти. И на љубовен план на повидок се денови полни со еуфорија, со нови можности и убави вести.

Стрелец – Нови прилики

Последниот период не беше лесен за вашиот знак, ни на сентиментален ниту на деловен план. Сега конечно работите се систематизираат и се враќаат во нормала, а расположението ќе ви се поткрене. До сега Венера беше во опозиција и ви носеше кавги и тензии со партнерот, но од четврток и Венера и Меркур ќе престанат да ви ставаат пречки – а пред вас одеднаш ќе се отворат бројни нови можности.

Јарец – Непријатности на работа

Работата за вас е константна мисла па нема да ви се допадне што – почнувајќи од четврток – нема д аимате среќа на деловен план. Може да се соочите со пречки, кочници или поништувања на проекти поради опозицијата на планетата Меркур. Вооружајте се со трпение и подобро е да појдете на годишен одмор, отколку тврдоглаво да се турката работата која во овој период тешко ќе оди. Денови за љубов се вторник и среда.

Водолија – Време е за љубов!

Венера е поволна за вашиот знак и ќе направи вашата врска да стане посилна, а оние Водолии кои се сами ќе добијат можности да почнат нова љубовна приказна. Четврток, петок и сабота се посебни денови полни со љубов, кога и убавата Месечина ќе ве поддржи, носејќи ви супер расположение, романтика и среќа. Убави вести пристигнуваат и на работа, во првиот дел од неделата.

Риби – На работа супер, љубовта доцни

Оваа седмица планетата Меркур ќе престане да ви создава пречки и кочници на деловен план – во последниот период имавте доста проблеми, а сега ќе успеете да се наметнете над работниот колектив и сите ќе ве слушаат и почитуваат. Вашите вредности и труд конечно ќе бидат препознаени и наградени. На сентиментален план, Венера не е поволна за вас, па за љубов ќе мора да почекате извесен период.

Дневен хороскоп

Овен (21.03 – 20.04)

Мирен викенд кога станува збор за работата. Аспектите се многу поволни за брак и за проширување на семејството. Преиспитајте ги своите критериуми и дадете го максимумот со цел да го продолжите животот на поинаков начин.

Бик (21.04 – 21.05)

Еден сосема обичен викенд. Можни се повреди на работното место, бидете внимателни. Се што мислитие и правите ќе се одрази на вашето здравје и успех. Имате потреба од силна прегратка и поддршка.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Вие не сте подготвени да се откажете од своите планови. Имате посебни визии кои морате да ги реализирате. Денес често се користат преговарачките способности за да дојдете до целта. Засилете ја физичката активност.

Рак (22.06 – 22.07)

Нежното здравје и слабото расположение влијаат на квалитетот на врската. Успех на деловен план, добри вести, добар партнерски договор. Викендот поминете го со луѓето кои ве лекуваат со нивното присуство.

Лав (23.07 – 22.08)

Ќе имате многу енергија, па одлично ќе ви напредуваат работите поврзани со учење нови нешта. Ќе успеете да ја отворите вратата која подолго време ви била затворена. Ве очекува голем успех. Финансиската состојба не ви е стабилна.

Девица (23.08 – 22.09)

Времето ќе го поминете со саканото лице. Можни се проблеми на работа, непредвидени околности и некој тажен епилог. Нема да дозволите некој да ве посоветува. Можна е настинка.

Вага (23.09 – 22.10)

Ве очекува многу успешен период. Важно е да направите дополнителен напор на разни деловни полиња во текот на целиот викенд. Ве очекува сатисфакција, признавање од некој и напредување во брзо време. Во полето на љубовта се останува исто.

Скорпија (23.10 – 21.11)

Не се навраќајте на старите нешта. Непријатните вести или сеќавањето на нешто што се случило одамна може да го расипе вашето расположение. Не го продлабочувајте беспотребно. Ако можете да спречите погрешен потег направете го тоа. За се друго гледајте само напред.

Стрелец (22.11 – 21.12)

Избегнувајте несериозни и проблематични лица и расправии со нив. Можни се загуби на пари на игрите на среќа. Периодот не е поволен за барање на зголемување на платата. Ќе бидете силни, здрави и издржливи на болести.

Јарец (22.12 – 20.01)

Во љубовниот и семејниот живот ќе морате да вложите малку повеќе енергија од нормата на која сте навикнале. Понекогаш љубовта бара и поголемо жртвување, докажете дека го умеете тоа и дека блиските ви се многу повеќе важни.

Водолија (21.01 – 19.02)

Пред вас е период кој носи широки можности за професионално усовршување и напредување. Ќе успеете да ги остварите сите големи амбиции, но неопходни се извесни одрекнувања. Во љубовта се е совршено.

Риби (20.02 – 20.03)

Партнерот ве става на маки очекувајќи да ја признаете својата грешка. Размислете добро како ќе го завршите непријатниот разговор. Изложени сте на различни притисоци и често се наоѓате под стрес.

Популарно