Наум Петрески доби зет музичар

Ќерката на пејачот Наум Петрески-Анастасија,  и нејзиниот свршеник, пејачот Владимир Поповски, се венчаа вчера во Скопје. Освен младенците, во матично со нив беа само неколку сведоци кои први објавија слики од венчавката

Двојката, која го чека своето прво дете во март, наскоро ќе прави и свадба.

Немаме закажано датум, но нашата свадба нема да биде класична. Поканите ќе бидат само за најблиските, тоа ќе биде приватна забава. Најслаткото допрва следува“, откри неодамна  Владимир, кој е пејач на групата „Биоритам

Виц на денот

Каква жена сака Мујо?

Седат Мујо и Хасо во кафана и разговараат за жени. Хасо зборува цело време за плавуши со долги нозе и најголем број на градник, а Мујо само клима...

...со главата и не се изјаснува.

Хасо едно време му вика:

- Добро бе друже, пола саат збориме за жени, а ти уста не отвори!

- Абе Хасо, не сум ја така прибирлив како тебе...

- Е, добро, каква жена ти би сакал да имаш? – прашува Хасо

Мујо се насмевнал и му рекол:

- Паранормална!

Хасо збунето го погледнал па му вели:

- Е каква е таа паранормална?

Мујо одговара како од пушка:

- Да има пари и да е нормална!

Дневен хорскоп

ОВЕН

Очекувајте непредвидени  ситуации кои ќе ви донесат многу стрес и нервоза. Потрудете се да бидете силни и стрпливи. Ако сте во врска, ќе имате некои потешкотии и проблеми во односот со саканата личност. Проблеми со белите дробови.

БИК

Ве очекува период во кој ќе бидете посветени на новите деловни случувања и новите проекти. Денешниот ден ќе биде многу поволен за љубов, со саканата личност ве очекува стабилен однос. Водете сметка за бубрезите.

БЛИЗНАЦИ

Имате доволно среќа на работното место. Ќе успеете да ги остварите плановите кои сте ги имале од претходно. Можеби ќе имате ново познанство со личност која ќе покаже интерес кон вас. Можна е главоболка.

РАК

Чувствувате дека имате доволно енергија за работа. Пред вас е период во кој ќе започнувате нови проекти. Ќе ве изненади интересот кој ќе го покаже личност од блиското опкружување кон вас. Досега вие сте ја гледале како пријател. Одлично се чувствувате.

ЛАВ

Денес атмосферата на работа ќе биде малку напната. Ќе ви биде потребно време да ги решите сите проблеми. Чувствувате дека се ближи фаза за важни одлуки и сериозни разговори помеѓу вас и саканата личност. Се чувствувате одлично и немате тегоби.

ДЕВИЦА

Ќе ги постигнете резултатите кои ги посакувате на деловно поле и ќе бидете задоволни со нив. Ви претстои интересен разговор со личноста која ви се допаѓа. Подготвени сте вашата врска да добие нов правец. Имате многу енергија.

ВАГА

Ве очекува еден позитивен ден на работно поле. Може да се надевате на добри околности. Можно е да запознаете личност која ќе ви пружи многу љубов и внимание. Одлично сте расположени.

ШКОРПИЈА

Доколку се одлучите да ја менувате работата, денес би можело да ви се укаже нова можност за тоа. Денес чувствувате некое нетрпение во односот со саканата личност. Тензијата ви е над глава. Потребна ви е физичка активност.

СТРЕЛЕЦ

Ако сакате да ја задржите работата, мора да промените некои лоши шаблони кои ви ги замеруваат. На вашата врска и е неопходна некоја промена на емотивен план. Кожата ви е осетлива.

ЈАРЕЦ

Иако се чини дека околностите може да бидат многу тешки сепак сте подготвени да се обидете да успеете во приватен бизнис. Можно е да сте прилично загрижени за случувањата и затоа немате доволно мотивација. Здравјето е сѐ подобро.

ВОДОЛИЈА

Доколку имате желба да ја промените работата, ве очекува остварување на нов контакт кој ќе ви помогне околу тоа. Подготвени сте да ги покажете своите емоции и да се препуштите на уживањето на полето на емоциите. Одлична состојба.

РИБИ

Денес кај вас ќе биде нагласена креативноста. Може да очекувате позитивни случувања на работа. Доколку сте во брак, пред вас е фаза во која интензивно ќе размислувате за деца. Проблеми со органите за варење.

ФОТО: Погледнете како лесно се заработуваат милиони на Инстаграм

Алексас Морган скапо го наплатува својот лик на социјалните мрежи – секси бабичка која сака да ги покажува облините.

Александра, која има повеќе од 1,9 милиони фанови на Инстаграм под прекарот Алексас Морган, заработува околу 200 000 фунти годишно со објавување голи и провокативни содржини, пренесуваат британските медиуми.

 За разлика од другите влијателни девојки на социјалните мрежи, таа се обидува нејзината содржина да биде смешна, што е со воодушевување прифатено од нејзината навивачка армија. Во некои од нејзините омилени пози, Александра се облекува како бабичка, наречена Мими.

 Таа заработува по  2.000 фунти од објава на Инстаграм, а има и дополнителни приходи од платформата onlyfans.com, каде споделува ексклузивни фотографии и видеа, за кои фановите плаќаат 8 фунти месечно.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

If we met, what would be the 1st thing you say to me? 😊 📸: @moezart

A post shared by Alexas Morgan (@alexas.morgan) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🎇 Happy 4th of July !! Who’s inviting me over to their barbecue? 📸: @djsfresh718

A post shared by Alexas Morgan (@alexas.morgan) on

Популарно