Наум Петрески доби зет музичар

Ќерката на пејачот Наум Петрески-Анастасија,  и нејзиниот свршеник, пејачот Владимир Поповски, се венчаа вчера во Скопје. Освен младенците, во матично со нив беа само неколку сведоци кои први објавија слики од венчавката

Двојката, која го чека своето прво дете во март, наскоро ќе прави и свадба.

Немаме закажано датум, но нашата свадба нема да биде класична. Поканите ќе бидат само за најблиските, тоа ќе биде приватна забава. Најслаткото допрва следува“, откри неодамна  Владимир, кој е пејач на групата „Биоритам

ФОТО: Македонката не победи на „Ѕвездите на Франд“, но си фати момче!

Натпреварувачите во музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“, Елена Миленковска и Александар Маринковиќ Гуте, од неодамна се во врска, пишуваат медиумите. Иако двојката не ја потврди врската, тие постојано објавуваат заеднички слики на социјалните мрежи. Гуте неодамна беше во Скопје и Охрид со Елена, а бидејќи таа живее во Белград, се гледаат и таму.

Елена и Александар се запознаа за време на снимањето на последната сезона од „Ѕвездите на Гранд“. На двајцата ментор им беше Ана Бекута, заради што тие често се дружеа и на снимањата и на пробите и на часовите кај пејачката.

Инаку, Елена уште пред да почне да се натпреварува во популарното шоу се пресели во Белград, велејќи дека сака да направи кариера во Србија. Таа претходно скоро две години беше во врска со Грк кого го запознала на летување во Грција.

Овој хотел нуди бесплатно сместување

Ако ова лето не сакате да уживате покрај плажа и мечтаете за малку поинаков одмор, тогаш ова е текстот за вас.

Патувањата се дефинитивно нешто на што се сеќаваме целиот живот, а доколку истите се на места што досега не сме ги откриле, тогаш уживањето е уште поголемо.

Некогаш едноставно нѝ се потребни барем неколку дена за целосно да ги исчистиме мислите на место каде нема многу бучава и каде целосно можеме да ѝ се предадеме на природата. За ваквите места, најчесто треба да издвоиме поголема сума од нашиот буџет, но пронајдовме еден хотел во Шведска поради кој ќе заштедите многу пари.

Имено, доколку сакате да престојувате во хотелот Белора, нема да платите ништо, а единствениот услов е да не носите мобилен телефон, односно времето поминато со уредот да го сведете на минимум.

Веројатно ова ќе биде тешко бидејќи речиси секој од нас денеска сака да го фотографира секој момент, а доколку се наоѓа на вакво прекрасно место искушението е уште поголемо.

Станува збор за хотел во Гетеборг кој им наплаќа на своите гости зависно од времето поминато на мобилниот телефон, односно секоја една минута чини околу две евра.

Нивната главна цел е со исклучувањето од технологијата, семејствата повторно да можат да се поврзат меѓусебно и да поминат квалитетно задничко време.

Во хотелот има бројни активности, па така никогаш нема да ви биде здодевно, ниту пак да помислите на вашиот телефон и социјалните мрежи.

Пронајдете го хотелот на страните за резервации и закажете го одморот од соништата уште денеска!

Двајца Македонци со Рено 4 стигнаа до Пекинг

Двајца граѓани од Македонија Ѓорѓи Николов и Џоко Шуклев успешно ја завршија својата мисија и со нивното Рено 4 поминаа цели 11.000 километри од гевгелиско Стојаково до Кина.

Тие на својот пат до Пекинг за жал имаа една голема пречка која ги затекна на границата помеѓу Монголија и Кина, сепак ја совладаа успешно. Според кинеските закони тие мораа да ангажираат туристичка агенција и шофер, за да можат да продолжат да се движат со својот автомобил низ Кина.

Поради тоа решија автомобилот да го остават на аеродромот во главниот град на Монголија Улан Батор, а патот до Пекинг да го продолжат со авион.

Вчера тие беа пречекани од македонската амбасада во Пекинг, а денеска се искачија на Кинескиот ѕид и го развиорија македонското знаме.

Популарно