ВИДЕО: Ана ги полуде колеите во собранието!

Бразилската политичарка Ана Паула да Силва, таканаречена Паолина ги полуде своите колеги со нејзиниот провокативен изглед на седницата која се одржа на 1 февруари.

Со објавата на социјалните мрежи го запали интернетот во позитивна и негативна смисла. Луѓето само го забележаа само нејзиното деколте и ништо повеќе.

Во коментарите, еден маж коментираше: „Очекувам дека пратеничката можеше да ги покаже своите способности без да се соблече“.

Во интервју за бразилските медиуми Паулина изјави дека нема намера да се крие за другите да би биле задоволни, но и дека не очекувала нејзината облека да предизвика толку коментари.

Собранието на Санта Катарина соопштија дека пратеничката не прекршила никаков кодекс за облекување и однесување.

ВИДЕО: Квалитетно пукање коски на жешка плавуша во танга

Доктор Џејсон Јиарс е експерт за киропрактика. Тоа е алтернативен медицински третман за третирање и лечење на мускулно-скелетни проблеми, болки и пореметувања кој на големо се практикува во светот.

Џејсон е вистински експерт за оваа техника, а тоа го покажа со третманот на жешката плавуша која му појде на терапија стегната во хеланки и танга под нив.

ФОТО: Преслава од „Преспав“ ја смени бојата на коса, новиот изглед ќе ви го помати умот

Бугарската актерката Јана Маринова, сите ја паметат како сексапилната газдарица Преслава на пансионот „Преспав“ од последната сезона на истоимената хумористична серија.

Откако македонската јавност добро ја запамети актерката таа често споделува фотографии на својот Инстаграм профил каде ја следат многумина следбеници.

Овој пат актерката сподели фотографија на која ги изненади фановите променувајќи ја својата боја на коса. Таа стана русокоса, па по нејзините реакции најверојатно многу повеќе и се допаѓа оваа боја на коса.

Погледнете ја: 

ФОТО: Сите жени ова лето сакаат да купат ваков костим за капење

Костимот за капење кој оваа година ги освои жените ширум светот е многу едноставен и во боја која не одговара секому, затоа што е потребно веќе да имате темен тен.

Станува збор за жолт костим за капење. Бикини во оваа боја може да се види и на познатите дами ширум светот.

Погледнете:

Популарно