ВИДЕО: Гавазова без градник, по танга и во лезбиска поза

Македонската фолкерка, Сузана Гавазова  го промовираше видеото за песната „Намазана“, нејзина втора песна на српски јазик. Во спотот пејачката заведува облечена во секси корсет, намачкана со бои, провокативна и разголена. Фановите и ја пофалија и ја искритикуваа за спотот. Едни ѝ порачаа дека никогаш не била посекси и дека им се допаѓа лезбиската сцена во спотот, а други велат дека наликува на Бебе Реџа и дека е подобро да си тера кариера во Македонија.

„На оваа песна работеа Саша и Ана Диниќ, а видеото го работеше НН Медиа продукција. Песната официјално ја промовирав во емисијата ‘Гранд коктел’ во ‘Гранд продукција’, а во самата емисија испеав и неколку стари македонски песни“, вели Гавазова.

Првата српска песна, „Хало“, Гавазова ја промовираше пред три месеци. Таа неодамна пејачката најави дека ќе сними уште две нови песни, на македонски јазик, и дека тие ќе бидат промовирани околу велигденските празници.

ФОТО: Јелена Карлеуша во болнички кревет

Режисерот Дејан Миличевиќ објави фотографија од пејачката Јелена Карлеуша во болнички кревет, а во опис на фотографијата напиша „Шок состојба“.

Со оглед на фотографијата и тоа кој ја објавил, според фановите, веројатно се работи на нов спот за нова песна на Карлеуша, која го носи токму насловот „Шок состојба“. Според други, пак, ова е дел од кампања.

Она што е сигурно е дека Карлеуша успеа да ги размрда повторно своите фанови.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Dejan Milicevic (@dejan_milicevic) on

ФОТО: Бујните гради во бикини на плажа

Македонската фолк-пејачка Сања Гроздановска-Сани е активна на социјалните мрежи, каде често споделува фотографии од своите работни активности, но и од приватниот живот.

Таа првите јули одлучи да го помине на море од каде објави и неколку фотографии во бикини со кои ги почести фановите на овие врели денови.

Погледнете:

ФОТО: Пејачката Бојана вторпат стана мајка

Пејачката и водителка Бојана Атанасовска, сега Скендеровски, вторпат стана мајка. Убавата вест ја сподели со фановите на социјалните мрежи.

– Добредојде Ѓорѓи! Те сакам! – напиша таа на „Фејсбук“.

Авторката на емисијата „Улица Македонија“ со сопругот Васко веќе ја имаат ќерката Искра.

Популарно