Бремената сопруга на Кемал од Карасевда во болница

Овие денови се појави веста дека турската актерка Фахрие Еваџан, која е во седмиот месец од бременоста, се разболела и завршила во болница, а актерот Бурак или Кемал од Карасевда е до неа.

-Поради настинка сме тука. Не е ништо страшно. Ќе излезе од болница, изјавил идниот татко.

Брачната двојка Озчивит беше на зимување во Карталкај, кога Фахрие се разболела, па веднаш го прекинале одморот и се вратиле во Истанбул.

ФОТО: Актерката од Фазилет поинаква во реалноста

Нејзиното име е Еџе и ја гледаме како злобната Селин во серијата која е хит на Сител, Фазилет и нејзините ќерка.

Та аима 24. години и е позната турска театарска актерка.

Во реалноста постојано намуртената Селин, сосема поинаква.

ФОТО: Турските актери Фахрие Евџен и Бурак Озчивит со новородениот син

Фахрие Евџен и Бурак Озчивит пред само неколку дена станаа родители, а славниот турски пар денес си замина дома со првото дете.

Локалните медиуми ја пречекаа двојката пред приватната болница во која Фахрие се породи.

32-годишната актерка накратко им одговори на новинарите дека сè поминало прекрасно и дека нејзиниот сакан бил покрај неа за време на породувањето.

Новороденото момче го доби името Каран, а на фотографиите се гледа дека Фахрие веќе носи накит со неговото име.

Ова е прво дете на Фахрие и Бурак кои се верија во март 2017 година, а стапија во брак во јуни истата година.

ФОТО: Турскиот актер во реалноста е среќно женет со убавица

Во серијата „Фазилет и нејзините ќерки" ја игра улогата на најстариот брат Ѓокхан кој има жена-змија.

Во реалноста актерот Толга Гулеч е среќно женет и има жена убавица.

Погледнете како изгледа таа.

Популарно