Кучето на Мира Стојчевска за директор на зоолошката во Битола!

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски во својата вчерашна прес конференција обзнани нов скандал со непотизам во ЕЛЕМ.

Имено тој на македонската јавност и откри дека впрочем синот на пратеничката на СДСМ Мира Стојчевска попозната под прекарот, Мира Дизел е вработен во ЕЛЕМ и еден од многуте примери за непотизам во државното претпријатие. Денеска порталот Мафакс пак и откри на јавноста дека братот на пратеничката Мира Стојчевска од вчера е вработен во РЕК „Битола“. На ова Арсовски на својот Фејсбук коментираше и запраша дали пратеничката можеби има куче, кое би можело да биде директор на “Зоолошка градина” во Битола.

Најдобрите Твитер реакции за апсењето на јанева

Денешното апсење на Катица Јанева е во центарот на вниманието на јавноста и медиумите.

Секако и твитер заедницата имаше што да каже на темава. Издвојуваме неколку твитови:

ВИДЕО: Каде и да се појави Игор Џамбазов прави огромна забава

Најпознатиот македонски шоумен Игор Џамбазов каде и да се појави, знае да направи огромна забава, смеа за сите и незаборани моменти кои се прераскажуваат со години.

Вицот на Џамбазов за Ицката од Босилово и Моника Белучи е еден од најоргиналните, публиката буквално се газеше од смеење, а Игор беше крајно ладнокрвен.

Ицката од Босилово работи ниви и ниви, само со една цел, да заработи многу и да отиде со Моника Белучи, само на една вечер. Што точно се случува и како завршува овој виц.

Погледнете во видеото:

Популарно