Ќерките на Карлеуша ја дознаа страшната вест за баба им

Душко Тошиќ, во договор со неговата сопруга, Јелена Карлеуша, им кажал на ќерките  Атина и Ника за смртта на нивната баба Дивна Карлеуша.

Бидејќи пејачката не може целосно да се посвети на ќерките, фудбалерот ја презеде одговорноста за нив пред да замине за Кина, пишува српски Курир.

Претходните денови за Карлеуша беа голем шок, па девојките ги пратија кај сестрата на Душко во Зрењанин.

– Јелена е надвор од себе, што е нормално, бидејќи нејзината мајка беше се’ во нејзиниот живот. Нивната блискост беше посебна, па таа сè уште не може да се помири со трагедијата што ја погоди. Сепак, свесна е дека мора да биде силна и храбра за децата и мора да се врати на обврските што е можно поскоро, особено откако Тошиќ мораше да се врати во Кина поради своите обврски кон фудбалскиот клуб – вели извор за српскиот медиум.

ФОТО: Погледнете ја првата љубов на Чолиќ, а и посветил и песна

Најголемиот завотник на балканот Здравко Чолиќ, сега е брак со Александра и тоа веќе две децении, но неговата сопруга ретко се појавува во јавноста.

Чолиќ открил дека со актерката Јасна Орнели Бери му била прва љубов, но ретко зборува за неа, па затоа детали за нивниот однос откри таа.

Тие се вљубиле кога биле многу мали, во Сараево.

-Дел од моето срце секогаш било резервирано за него- рекла таа во една емисија.

Иако е сега во среќен брак, оваа дама завземала и посебно место во срцето на Чола.

-Прв пат после возјата се сретнавме во Белград. Таа средба нема никогаш да ја заборавам, беше толку емотивна.Тој е фасцинантна личност и својата харизма ја одржува и денес.Тој ми посвети и песна "Noć mi te duguje" која сај ја напишал, рекла таа.

ФОТО: Цеца ја реновираше својата вила - луксузен дом со сауна

Светлана Цеца Ражнатовиќ отсекогаш со гордост зборувала за своето родно село Житораџе, а сега на Инстаграм сподели и фотографии и снимки од семенјата куќа во која пораснала.

Евидентно е дека куќата е реновирана, па не може да се знае како изгледала додека дивата живеела таму со родителите, но фановите биле воодушевени и од овие фотографии.

Инаку, Цеца неодамна заврши и со реновирање на делот со базенот во својата вила на Дедиње во која живее со години, со што се пофалил и нејзиниот син Вељко.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Home sweet home 😊 #oporavak #killtime #swimmingtraining #May31st_imcomingforyou

A post shared by SERBIAN ACE 🇷🇸 Српски Ас (@veljkoraznatovic) on

ФОТО: Огромна радост во домот на Борко Ристовски

Голманот на македонската ракометна репрезентација Борко Ристовски на почетокот на годината заедно со сопругата Нина Ристовска направи свадба, а сега се посветени на синчето.

Овој пат Нина сподели убави и радосни вести односно откри дека синчето ги пуштило првите чекори.

- „Лесни чекорчиња љубов мамина“ стои во описот на најновата фотографија.

Популарно