Кој познат тренер се враќа во Реал?

Од Управата на Реал Мадрид го направија неверојатното, успеаја да го убедат Зинедин Зидан да се врати како тренер на тимот до 2022 година, ставајќи крај на шпекулациите за негово преземање на Јувентус, но и на Челси.

По катастрофалната недела во која двапати загубија од Барселона и беа елиминирани во осминафиналето на Лигата на шампионите од Ајакс со домашен пораз од 1:4, Сантијаго Солари е отпуштен и на неговото место доаѓа Зидан, кој се повлече минатото лето по третата титула од Лигата на шампиони освоена со „кралскиот клуб“.

46-годишниот Французин беше на чело во 149 меча со „Лос бланкос“, а ја освои и титулата од Ла лига во 2017 година, но реши да си замине неочекувано во текот на летото, откако од клубот замина и Кристијано Роналдо.

ВИДЕО: Цел свет му се смее на овој боксер

Боксерот не се надеваше на нешто вакво…

Сакајќи да ја покаже неговата моќ и сила, издржувајќи неколку удари по ред ги рашири рацете, но тоа беше неговиот последен потег.

Погледнете го видеото, на коа има и други интересни моменти:

ВИДЕО: Ѕвезда и надвор од теренот - Стоилов во музички спот!

Капитенот на Вардар, македонскиот репрезентативец, Столе Стоилов, доби улога во музичкиот спот за песната „Ќе биде“ на раперот Ненад Ставровски Нешо, каде се појавува и младата пејачка Валери.

Пораката на песната е да се научи по нешто од секој животен пораз и да се оди напред, а во приказната на спотот, во финишот, одлично се вклопува и Стоилов.

Популарно