На Карлеуша и го убија најсаканиот човек

Карлеуша ја доживеа најголемата болка кога нејзината мајка почина по долго и тешко боледување. Карлеуша беше поврзана со мајка си Дивна и често знаеше да каже дека ако и се случи нешто таа не би знаела како да продолжи со животот.

Пред многу години карлеуша доживеа уште една голема трагедија кога и почина вереникот. 

Таа беше во врска со Зоран Давидовиќ Чанда, за кого многумина велеа дек е криминалец. Таа беше верена со него во 1999 година, а во нивната врска цветаа рози, се додека тој не беше убиен на 23. март 2000 година. Карлеуша за убиството ги кривеше Аркан и Цеца, со која сеуште е во војна, а по трагедијата, се повлече од сцената, а кога се врати, се врати со песна за покојниот вереник, Балада за Зоран.

Тој беше убиен додека се враќаше од погреб.

Таа долго се опоравуваше од неговата смрт.

ВИДЕО: Сандра Африка објави жежок клип од теретана

Сандра Африка важи за една од најзгодните српски пејачки, но за тоа таа троши часови и часови во теретана.

Сандра се реши да сподели едно такво видео на Инстаграм.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Telegraf Jet Set (@telegraf_jetset) on

Српската пејачка се онесвестила на настап

Српската пејачка Катарина Грујиќ се онесвестила среде снимање, а потоа самата признала дека намалила со храната и дека постојано работи поради што телото и се исцрпило.

- Работев пет дена по ред и почувствував мачнини. Всушност мислев дека сум настинала, не знаев дека проблемот е сериозен, изјавува пејачката, пренесува српскиот Курир.

Таа итно мора да ги извади крајниците поради што ќе оди на операција.

Популарно