ФОТО: Теа Трајковска се соблече како од мајка родена во кревет

„Која сум јас“, носечката нумера од деби-албумот на младата и атрактивна пејачка Теа Трајковска е конечно екранизирана и тоа во една приказна која дефинитивно ќе го привлече вниманието на публиката.

Теа добро сфатила дека шоу-бизнисот не подразбира само перманентност со објавувањето нова музика и спотови, туку бара и оригиналсност по која ќе се издвојува од останатите и дека окото и увото на јавноста за брзо ќе те заборават ако уникатноста изостанува.

Теа иако не е долго време присутна на музичката сцена, таа очигледно ја научила лекцијата како да се биде во тек со музичките трендови, но и начинот на кој самата се експонира во јавноста.

Провокацијата за неа е незаобиколен дел, но умерена и вешто дозирана без да се добие погрешен впечаток.

Досега многупати на социјалните мрежи објави провокативни фотографии на кои покажа гола кожа, но никогаш не ја премина границата, туку ја нагласи женственоста и сексапилот само да ја закокотка љубопитноста.

Меѓу нејзините најнови фотографии се најдоа и такви каде е гола во кревет, а со постелнината ги покрива интимните делови.

„Добро утро“ гласи описот на фотографијата каде е гола и свртена со грб, а со тоа го вжешти утрото и полесно ги расони своите следбеници од посилниот пол.

Доколку се уште не го погледнавте новиот спот на Теа Трајковска, видеото е во продолжение:

ФОТО: Нина Бадриќ го покажа телото во бикини

Нина Бадриќ е секогаш одмерена, вистинска дама со стил, па ретко се разголува. Овој пат објави фотографија во бикини на плажа.

Нина е како виното - како старее така е поубава

Погледнете ја:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hvala ti Bože...srce mi se smije 🙌🏻🙌🏻🙏🏻❤️

A post shared by Nina Badric (@badrich) on

ФОТО: Се одлучи за неверојатно провокативен фустан

Дали вие би се осмелиле да се појавите на нечија свадба во ваков фустан?

Една девојка одлучила да облече токму ваков фустан на свадба на која е поканета за три недели. Сепак побарала и мислење на интернет дали да го облече и сите искоментирале дека е неприфатливо.

-Тој фустан е само за стриптизети!

-Ништо поевтино немам видено. Ова тотално неприкладно за свадба, па дури и за обично излегување.

-Дури и да бев помлада не би се одлучила за ваков фустан затоа што е невкусно.

Ова се некои од коментарите кои ѝ ги пишувале на Инстаграм нејзините следбеници.

Популарно