ВИДЕО од страшниот инцидент во Чаир

Во рамките на 22-то коло од Втората македонската кошаркарска лига, вчера во спортската сала во Чаир се сретнале екипите на „Чаир 2030” и „Тетекс”.

Натпреварот завршил со победа на домаќинот од 81:74, но гостинската екипа од Тетово на социјалните мрежи се пожали дека нивните играчи биле линчувани, плукани и гаѓани со лименки на теренот.

-Чаир 2030 – КК ТЕТЕКС 81-74

….КАТАСТРОФА ВО ЧАИР….

Нашата екипа беше донесена со полиција во Чаир, присуство од 50 полицајци+специјалци така бевмо и извадени од сала во полициски возила за да не бидеме линчувани во Чаир, навивачите не пцуеја на секаква основа пљукани, гаѓани со лименке плус играчите во терен удираја со све живо и диво по нас, КАТАСТРОФА … БРУКА е ЧАИР воопшто да играат кошарка, и дали Чаир е во Македонија е прашање големо, мие се осетивмо како да не сме во Македонија.. ЖАЛНО… црн ден за кошарката во МАКЕДОНИЈА, напишаа од Кошаркарскиот клуб „Тетекс” на нивната Фејсбук фан страна.

Чаирчани пак, демантираат дека тетовци биле навредувани по секаква основа, плукани и гаѓани со лименки и потенцираат дека полицијата и специјалците биле присутни само поради фактот што средбата била прогласена од висок ризик.

Видеото кое го објавија од КК Тетекс може да го погледнете ТУКА

ВИДЕО: Уште една снимка од обезбедувањето во Струмица кое се обидува да одземе знаме со Сонцето од Кутлеш

По вчерашната објава на видето од ракометниот натпревар меѓу Македонија и Грција во Струмица, на коа се гледа како обезбедувањето се обидува да одземе знаме со Ѕвездата на Кутлеш од навивач во салата, се покажа дека тоа не бил единствен таков случај. Откако Комити објавија пост на темата на својата ФБ страна, во коментарите се појави ново такво видео.

ВИДЕОТО може да го погледнете ТУКА

ФОТО: Столе со една фотка им ја честиташе победата на соиграчите над Грција

Стојанче Стоилов не можеше да и помогне на Македонија на последниот дуел во квалификациите за ЕП против Грција мораше да направи оперативен зафат.

По триумфот, заверката на првото место и пласманот на ЕП се огласи пикерот.

Со едно фото каже се…

Дејан Недев со златен медал и европски шампион по 7-ми пат

Каратистот Дејан Недев освои златен медал во кати на Европскиот шампионат во Питешти, Романија. Ова е седма европска титула во неговата долга и богата кариера.

Јадранка Недева, исто така, освои златен медал во кати кај сениорките, а Матеј Ангеловски се закити со сребрен медал во фукуго и бронзен во кого-кумите. Во јуниорска конкуренција со злато во кого-кумите се закити Мила Саздова, а во фукуго го освои сребрениот медал.

Антонија Белазелкоска во кадетска конкуренција во кати и фукуго освои бронзени медаљи.

Натпреварите се уште се во тек. На нив треба да настапи Матеј Ангеловски во дисциплината кумите за сениори.

На Европскиот шампионат во Питешти учествуваат 387 каратисти од 24 земји.

Популарно