Сите мислеа дека актерот Мима Краџиќ е вечен ерген, а тој веќе се женел

Ако мислевте дека Милутин Мима Краџиќ е ерген, сте се излажале.

Актерот кој наполни 56 години, кажал „да“ пред повеќе децении. А, зад неговиот прв брак се крие романтична, но тажна приказна.

Популарниот Мима во 1992 година во Херцег Нови ја сретнал Сунчица која тогаш била на летување. Се заљубил во неа, а после неколку месеци врска решиле да стапат во брак.

Бракот го склопиле на 21. ноември на куќната слава на Мима, Свети Архангел, во Белград.

Младоженецот носел тегет одело, а невестата розева венчаница. Кум им бил најдобриот другар на Караџиќ, актерот Жарко Лаушевиќ.

За жал, бракот на треаел долго, па Мима и Сунчица се развеле, а Мима повеќе не се оженил.

На прашањето дали бега од брак актерот вели дека тој вид заедница го почитува, ноедноставно коцките не се наместиле така во неговиот живот за да дојде до свадба.

Мима кој од 1975 година до сега нанижа блескава серија сјајни улоги, се стекна и со епитетот заводник и миленик на жените. 

ФОТО: Оваа пејачка во домот има лифт и куќни помошнички

Брачниот пар кој во последно време малку време поминува во Србија, живее во Белград во куќа од 500 квадратни метри.

Дијана Јанковиќ, позната како Диди, во 2013 година се омажила за 20 години постаориот ИТ експерт, Данијел Роквиќ.

Тие во својот дом имаат 3 куќни помошнички, а гардероберот на Дијана вреди како половина од куќата и потребно е да се одржува.

Изјавила дека само во чевлите вложила 200.000 евра, а во куќата има и лифт.

Погледнете:

ВИДЕО: Цеца ужива во нејзината луксузна вила која остава без здив

Светлана Цеца Ражнатовиќ отпатува во Кипар, каде веќе со години има куќа во која често одмора.

Пејачката одлучила да оди на одмор и да ги наполни батериите и ја избрала својата омилена дестинација каде секогаш убаво се одмора и ужива.

Овој пат ѝ се придружиле внуците од нејзината сестра, откако неодамна ги прославија нивните родендени.

Штом пристигнала го споделила со своите фанови на Инстаграм мирот и спокојството кое ова место го пружа.

Погледнете: 

ФОТО: Сузана Турунџиева кажа кој ѝ е најголема љубов

Пејачката и водителка Сузана Турунџиева не ја крие радоста откако ѝ се роди внук, син на нејзината ќерка Лора. Сузана сега објави прва фотографија со внукот и откри дека нема поубаво чувство од тоа да си баба.

„Само што (конечно) научив да се сакам себеси… Се појави некој кого го сакам повеќе од мојот живот. Што да ви расправам… Љубов е тоа, невидена! Фала ти животе што ме љубиш повеќе од што јас самата себеси умеам да се љубам“, напиша Турунџиева.

Популарно