Сите мислеа дека актерот Мима Краџиќ е вечен ерген, а тој веќе се женел

Ако мислевте дека Милутин Мима Краџиќ е ерген, сте се излажале.

Актерот кој наполни 56 години, кажал „да“ пред повеќе децении. А, зад неговиот прв брак се крие романтична, но тажна приказна.

Популарниот Мима во 1992 година во Херцег Нови ја сретнал Сунчица која тогаш била на летување. Се заљубил во неа, а после неколку месеци врска решиле да стапат во брак.

Бракот го склопиле на 21. ноември на куќната слава на Мима, Свети Архангел, во Белград.

Младоженецот носел тегет одело, а невестата розева венчаница. Кум им бил најдобриот другар на Караџиќ, актерот Жарко Лаушевиќ.

За жал, бракот на треаел долго, па Мима и Сунчица се развеле, а Мима повеќе не се оженил.

На прашањето дали бега од брак актерот вели дека тој вид заедница го почитува, ноедноставно коцките не се наместиле така во неговиот живот за да дојде до свадба.

Мима кој од 1975 година до сега нанижа блескава серија сјајни улоги, се стекна и со епитетот заводник и миленик на жените. 

Гоца Тржан откри деталите од првата врела ноќ со сопругот

Гоца Тржан во свој стил, без влакна на јазикот, ги открила деталите од првата жешка акција со сегашниот сопруг Раша Новаковиќ. Рекла дека тоа било нешто најсмешно што и се случило во животот.

„Рашо го возев за се*с два-три месеци. Баш се заинати да ми улета со „клизачи“. На крајот кога сфатив дека ми треба малку да се средам затоа што бев во очајна психофизичка состојба и се согласив. Дојде со избричени и воспалени нозе. Требало да земе машника да ги скрати влакната, но комшијата не му ја дал, па се избричил и кај мене дојде со воспалени нозе. Тој наш секс беше најсмешното нешто што ми се случило во животот! Не мислам најлошо, туку многу се смеевме. Тој беше смешен, во еден момент во налетот на страст само рече: „Чекај, нешто ме чеша.“ Љубовта боли и чеша“, рекла Гоца

Ќерката на Шаулиќ ја отвори душата

Илда Шаулиќ, наследничката на покојниот крал на народната музика Шабан Шаулиќ, ја отвори душата и призна колку животот се променил по несреќата која се случила.

И покрај тоа што неодамна почна нејзиниот татко, Илда изгледа прекрасно,а  таа откри што е заслужно за насмевката на нејзиното лице, по најтешкиот период во животот.

„Како да ви кажам… Не можам да се пофалам со некои специјални причини, како што и самите знаете. Но, му благодарам на Бог, здрави сме, детето расте и се радувам на некои нови работи во животот. Музиката беше мој живот и живот на татко ми и тој сигурно сака така да продолжиме“, вели Илда.

ФОТО: Погледнете каде ужива Каролина на одмор ова лето

Најголема слабост на Каролина Гочева се внуките, Инес која има три години и седумгодишната Луција. Пејачката на својот Инстаграм профил објави фотографии од одморот со внуките, на грчкиот остров Родос.

Каролина со радост сподели момент кога Инес и Луција јаваат магаренца во гратчето Линдос.

Инес и Луција се ќерки на нејзината сестра Сандра и на зетот Иван и живеат во Битола.

Популарно