ВИДЕО: Толку се збуни што не знаеше каде да гледа

Весна Дамјаниќ водителката на Дневник на РТС за време на емитувањето на емисијата ја збуниле камерите, а нејзината реакција насмеала многумина.

Имено, за време на пренесувањето на вестите од светот, Весна прво гледала во една камера, а потоа во друга, за на крај повторно да се врати на првата. Очигледно дошло до недоразбирање со камерманите, бидејќи не сфатила дека цело време гледа во погрешна камера.

Секако, вакви грешки се нормални, како и во секоја друга работа, меѓутоа на Дневник ретко се гледаат, па можеби поради тоа, оваа снимка привлекла големо внимание.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Popizdela je 😅😂😂😂 #rts #jutarnjidnevnik #lol

A post shared by Strahinja Paravina (@paravina) on

ВИДЕО: Каде и да се појави Игор Џамбазов прави огромна забава

Најпознатиот македонски шоумен Игор Џамбазов каде и да се појави, знае да направи огромна забава, смеа за сите и незаборани моменти кои се прераскажуваат со години.

Вицот на Џамбазов за Ицката од Босилово и Моника Белучи е еден од најоргиналните, публиката буквално се газеше од смеење, а Игор беше крајно ладнокрвен.

Ицката од Босилово работи ниви и ниви, само со една цел, да заработи многу и да отиде со Моника Белучи, само на една вечер. Што точно се случува и како завршува овој виц.

Погледнете во видеото:

ФОТО: Ставил кафез на главата,а клучот го има само сопругата

Страсните пушачи кога ќе одлучат да ги фрлат цигарите имаат голем проблем при одвикнувањето.

Користат разни методи, слушаат совети од околината, користат разни апчиња против пуштење, фластери, но кога ништо не помага, пристапуваат кон радикални методи.

Турчин кој се одлучи за радикален метод на одвикнување од пушење стана хит на социјланите мрежи. Тој на себе си стави кафез на глава, а клучот од него го има сопругата. Го отклучува само кога треба да јаде.

Популарно