ВИДЕО: Бесплатен „концерт“ во автобусите на ЈСП

На социјалната мрежа Твитер се појави видео на кое се гледа како пензионерите во автобус на ЈСП со бројот 65-б, пеат стара народна македонска песна.

На видеото тие ги пеат стиховите од песната „Подрум одам мајче“, а под видеото на Твитер пишува: Се вклучуваме директно во ЈСП 65в, ма какво возење со Вучич какви глупости..!!!

Радар измерил возач со брзина од 696 километри на час!

На белгиски државјанин на домашна адреса му стигнала неверојатна казна.

Тамошната полиција го товари дека со своето возило „опел астра“ буквално го „прелетал“ поставениот полициски радар со неверојатна брзина од 696 km/h! Toa e најголемата брзина некогаш измерена со полициски радар.

Инаку, во Белгија се толерира брзина која е од шест отсто повисока од ограничената, но оваа од 654,24 km/h e вртоглаво повисока на таа делница.

Возачот поднел жалба во која навел дека се работи за систематска грешка, затоа што неговата „астра“ не може да развие брзина поголема од 180 km/h.

И поштен политичар ќе најдам

Твитер статус кој на наједноставен начин ја опишува моменталната состојба кај нас, но и со соседите.

“Ако денеска најдете Бугарин што се вика Гоце, ако најдете Грк што се вика Филип, јас ќе ви најдам невина проститутка! И поштен политичар ќе најдам  [😁] ”

ФОТО: Сите му се смеат на регистерските таблички

Сите смеат на регистерските таблички на возач од Далмација. Буквите и бројките случајно се наместени така што на неговото возило пишува „РВАТ 666“.

„Рват од пеколот“, „Ма ова е сеигурно некој провокатор од Србија“, „Вистински патриот“, се само некои од коментарите.

Популарно