ФОТО: Вака изгледа Неда Украден на 68 години без шминка

Пејачката Неда Украден објави велигденска фотографија со внуците во нејзиниот дом во Белград. Украден (68) позираше без шминка со Душан (3) и со близначките Неда и Александра кои имаат шест години како се кршат со јајца.

Децата се од нејзината ќерка Јелена и зетот Пеца, а познатата пејачка вели дека едвај ги чека празниците за да може да помине време со внуците, со оглед на тоа дека има настапи во текот на целата година.

Пејачката во август наполни 69 години, но сеуште изгледа атрактивно и е многу барана пејачка , а освен кариерата многу се зборува за нејзиниот физички изглед.

Многумина се сложија дека таа изгледа достса помлада од тоа што е , и ѝ завидууваат на совршената фигура, велејќи дека Неда веќе со години изгледа исто, но сите забораваат дека некогаш беше сосема поинаква.

Пејачката на Инстаграм сподели дотографија стара речиси 4 децении и ги потсети сите како изгледала на 28 години.

„Без филтери, фотошоп, без силикони, лажни трепки, надградба на коса или вештачки образи! Тоа е се“ напишала пејачката.

ВИДЕО: Карлеуша без силикони и пластични операции

Познатата пејачка, Јелена Карлеуша музичката кариера ја започна далечната 1995 година кога го издаде и првиот нејзин албум „Огледалце“.

Таа истата нумера, истата година ја изведен на „Денови на естрадата“, а на самата манифестација привлече големо винимание иако била на самиот почеток на кариерата.

Карлеуша за тогашниот нејзин настап облече златна сукња преку која ношеше и бела бунда. Шминката и фризурата исто така и беа во стилот на деведесетите години.

Интересно е тоа што таа во тоа време немаше естетски корекци на своето лице и тело

ФОТО: Се појавија фотографии од 18. роденден на Цеца - сите фолк ѕвезди присуствувале на забавата

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ деновиве го прослави својот 46 роденден.

Познатата фолк пејачка роденденот го прослави скромно, во еден познат белградски ресторан заедно со семејството и најблиските, облечена во мошне провокативно издание. 

Но за разлика од сега, Цеца пред три децении, односно за својата прослава на 18 роденден направи голема забава која многумина се уште ја памтат.

Таа тогаш беше на почетокот од кариерата, но колегите во неа препознаа голем потенцијал, па на нејзината прослава присуствуваа пејачи како Шабан Шаулиќ, Зорица Брунцлик, Вера Матовиќ и многу други.

Таа тогаш веќе имаше зад себе три студиски албуми, а како изгледаше забавата погледнете во продолжение.

ФОТО: Наташа Беквалац повеќе ја нема препознатливата боја на коса

Наташа Беквалац познатата српска пејачка повторно и се врати на старата фризура која ја имаше на почетокот на својата кариера.

Иако многумина се разочараа од нејзината нова боја на коса и фризура поради тоа што се имаат навикнато на старата Беквалац, таа им порача да не креваат паника.

Станува збор за перика која ја носела пејачката за време на снимањето на нејзиниот нов спот за песната „Дојди мама“.

Наташа инаку не сака многу да прави промени со својата боја на коса и фризура бидејќи освен фановите и таа се има навикнато на самата себе си.

Погледнета како Наташа Беквалац ќе изгледа во некои сцени од видеото: 

Популарно