ХОРОСКОП: За што сонуваат зодијачките знаци?

Ако некаде нашиот мозок е слободен тогаш тоа е земјата на сонот. Никој не може да ни ја наметнува својата волја, да нè осудува или обвинува за она што го сонуваме, но ниту пак може да знае што се случува кога ќе ги затвориме очите и ќе се препуштиме на сонот.

Ние ги чуваме нашите сонови во нашата голема тврдина која ја претставува нашиот мозок. Во зависност од тоа на кој хороскопски знак припаѓаме, сонуваме различно и соништа кои се специфични за нашиот знак.

Еве за што сонува секој хороскопски знак поединечно:

Овен

Тој сонува за насилство, за тоа дека е убиен или дека е присилен да изврши самоубиство. Со будна состојба тој сонува за победа во некоја кавга, достигнување на успех и да стане познат во тоа што го работи.

Бик

Ги сонува деловите на телото, хорори и повторно раѓање. На јаве сонува за многу пари и добар живот без оглед на тоа како ќе стигне до него.

Близнаци

Со затворени очи сонува за болката, а со отворени за патувања и да се ослободи од работите кои го врзуват за едно место.

Рак

Во сонот ја гледа совршената љубов и скршеното срце. На јаве сака да биде во центарот на вниманието.

Лав

Сонува за светска доминантност и светла од рефлектори, додека пак во реалниот живот нивните соништа се многу подалеку од рамката и бараат многу играчи.

Девица

Сонува за отказ, напуштање, исклучување... Во реалноста сонува за патувања, крстарење на вода и сè што се продолжува без страв од крај.

Вага

Има многу вистински соништа кои се хорор, страв и фантазија. Во вистинскиот живот нејзините соништа се далеку од драматични.

Скорпија

Таа сонува за губење на контролата, паника и хаос. На јаве замислува како станува, заминува до продавница и купува сок.

Јарец

Навечер Јарецот сонува за работата која го очекува. Наредниот ден на работа сонува за работата која го чека утре. Јарецот сонува за работата дури и кога е на работа.

Водолија

Таа сонува за секс, а на јаве сонува за тоа кaко не сака да има секс. Воглавно се сонуваат самите себе како водат љубов со некој кој не е нивни партнер.

Риби

Во длабок сон, Рибите сонуваат за семејство. Кога се будни размислуваат за тоа како другите семејства се многу подобри од нивното и како и тие да го постигнат тоа.

Ова се 10-те најголеми тајни на девиците

Девиците ги бие глас како најуредни и најпедантни во Зодијакот, но она што сигурно не го знаете е дека не постои знак кој толку многу се разликува од надворешноста до внатрешноста.

Никој не е како овој критичен, организиран перфекционист. Затоа, без оглед дали имате пријатели или љубовници во знакот на Девица, добро е да ги знаете овие 10 работи:

1. Девиците се чувствителни, имајте обѕир

Емотивни се, само даваат се од себе за да ги контролираат емоциите. Толку ги потискаат што често ќе дознаете за нив дури откако ќе „пукнат.“ На Девиците важно им е да им пружите чувство на сигурност за да може да ви ја отворат душата. Нив важно им е некој да ги сослуша.

2. Кажи што мислиш, мисли што кажуваш

Девиците не поднесуваат ментални игри и претпоставки. Ако мора да се борат за да дознаат што некој мисли или чувствува, автоматски не си го губи времето затоа што тоа е незрело. Затоа со Девиците искреноста е секогаш добар избор.

3. Сакаат работа и ред

Креативниот неред за Девиците е нежно мачење. Не мора да пробувате да живеете по нивните стандарди за чистота и организираност, но барем помрднете се и доведете ги основните работи во ред ако сакате да останете во добри односи.

4. Сакаат размазување

Ретко кој знак толку се вложува за другите, а толку малку за себе. Затоа ако сте блиски со некоја Девица важно е да ја размазите и да бидете добри со неа. Девицата тоа никогаш нема да го злоупотреби.

5. Не трпат потценување на интуицијата

И затоа секогаш треба да бидете искрени. Не само што ги мирисаат лажговците на километри, туку и искреноста ја ценат многу повеќе од организираноста. Ништо не можете да сокриете од интуитивните Девици, дури и ако криете нешто за да ги заштитите.

6. Не ги земајте здраво за готово

Нивната посветеност е без граница. Ќе останат со пријателите или партнерот без оглед на се. но, ако мислат дека сте во еднострана врска – ќе ја прекинат. И тогаш нема втора шанса, затоа што Девицата сигурно веќе ви дала пет шанси, но не сте ги искористиле.

7. Навикнете се на тоа дека се зависници од работата

Внимателни се и грижливи, па посебно се гордеат на тоа. Не сакаат луѓе кои несмасно си ги завршуваат работите. Затоа, ако сакате да останете околу Девицата, навикнете се дека прво доаѓа работата, па потоа забавата.

8. Сакаат да дишат, дајте им простор

Посебно се друштвени и забавни, па сакаат да бидат меѓу луѓе, но истовремено се и неверојатно самостојни. Треба да најдете рамнотежа меѓу времето кое го минувате со неа и времето кога треба да е сама.

9. Бидете им најголем фан

Ако мислите дека Девиците се критичари кон другите, замислете какви се кон себе. Затоа потребна им е поддршка и човек кој навива и им повторува дека тие можат да го постигнат она што го наумиле.

10. Девиците дефинитивно не се девици

Името нека не ве залажува – Девиците се страствени. На почетокот можеби се малку воздржани, но кога еднаш ќе се почувствуваат сигурно во нечија прегратка, ќе останете позитивно изненадени. Како што веќе знаете, Девиците се вложуваат 100%, а тоа важи и во кревет.

Дневен хорскоп

Работната недела започнува, не грижете се – ќе ја започнеме со голема енергија, и таа енергија ќе нè следи во текот на целата недела.

Месечината е сè уште во знакот на Овен, одлична енергија за работа, успех, па после првото утринско кафе започнете во работни победи, направете сè што се очекува од вас, сè што си поставиле пред себе. Ќе бидете полни со сила и самодоверба, комуникацијата ќе биде на повисоко ниво, затоа искористете го за сите важни разговори, особено со оние чии работни места зависат од вас.

Прекрасен ден е и да се дружите, искористете ги овие последни сончеви денови да излезете од дома и убаво да се забавувате.

Имајте убав ден.

Овен

Работа

Ако денес сметате на некој договор, ќе бидете многу задоволни од учиникот.

Љубов

Бидете сигурни дека не сте љубоморни на вашиот партнер. Слободните Овни ќе имаат можност да се вљубат во некој што не е слободен.

Здравје

Обидете се да се релаксирате и опуштите.

Бик

Работа

Ако барате работа, упорноста сега може да ви се исплати.

Љубов

Незадоволството што го чувствувате за партнерот ќе биде минливо. Слободните Бикови треба да ги избегнуваат лицата кои не се способни да бидат отворени со вас.

Здравје

Можни се проблеми со дигестивниот тракт.

Близнаци

Работа

Доколку сакате вашата деловна активност да се стабилизира, внимавајте какви соработници избирате.

Љубов

Ќе бидете подготвени да толерирате некои активности со партнерот со цел да добиете повеќе личен простор во врската. Слободните Близнаци кои планираат да стапат во врска, ѕвездите им советуваат да се запознаат со визијата која личноста што ви се допаѓа ја има за врската.

Здравје

Нервозата може да влијае на здравјето, обидете се да бидете порелаксирани.

Рак

Работа

Бидете внимателни ако треба да потпишете некој документ денес.

Љубов

Бидете малку попопустливи со партнерот за да помогнете во подобрувањето на врската. Слободните Ракови ќе бидат изненадени од вниманието со што едно лице ќе ве опсипува.

Здравје

Посетете стоматолог доколку забележите какви било промени.

Лав

Работа

Важно е за вас во овој период да завршите работни обврски што можат да ви дадат можност да напредувате.

Љубов

Доколку сакате да го изненадите партнерот со убав гест, сега е вистинското време. На слободните Лавови, една личност која им дала повод не им излегува од памет и ќе се покаже дека и се допаѓате.

Здравје

Контролирајте го крвниот притисок.

Девица

Работа

Од големо значење е да бидете информирани иво тек со она што се случува на работа.

Љубов

Ќе уживате во заедничкото излегување со партнерот. Слободните Девици во овој период не би требало лесно да одлучат да стапат во врска.

Здравје

Можна е несоница.

Терезија

Работа

Ако сте активни, можете да очекувате вашите иницијативи да се исплатат повеќе пати. Може да очекувате помала финансиска добивка.

Љубов

Партнерот ќе биде подготвен да исполни некои од вашите желби. Слободните Терезии можно е да имаат романса со некој што го запознале преку работа.

Здравје

Искористете го поголемиот дел од вашето слободно време во природа.

Скорпија

Работа

Пред вас се неколку точки на пресврт во деловната сфера, обидете се да осмислите резервен план.

Љубов

Бидете сигурни дека не ги запоставувате потребите на партнерот. За слободните Скорпии кои се чувствуваат изневерено затоа што ситуацијата не излегла како што очекувале, ќе има шанса да сретнат некој кој ќе им помогне тие чувства да не бидат ниту битни ниту доминантни.

Здравје

Внесете повеќе свежа храна во вашата исхрана.

Стрелец

Работа

Ако вашата работа вклучува работа со странци, сега би можеле да заработите добри пари.

Љубов

Посветете повеќе од вашето време на помладите членови на семејството. Слободните Стрелци би можеле добро да се дружат со една личност со која ги делат истите интереси, што може да предизвика и подлабоки емоции.

Здравје

Пазете се од инфекции.

Јарец

Работа

Добар ден ако планирате да инвестирате пари.

Љубов

Во партнерскиот однос, ќе преовладува хармонична атмосфера. Слободните Јарци на љубовниот план можат да бидат среќни поради упорноста.

Здравје

Искористете ја секоја можност да се одморите.

Водолија

Работа

Ако сте подготвени да преземете ризик, би можеле да профитирате.

Љубов

Можни се малечки недоразбирања и нервози поради финансиската состојба. Слободните Водолии кои планираат да излегуваат може да најдат љубов на прв поглед.

Здравхје

Можно е воспаление на синусите.

Риби

Работа

Некој би можел да ви понуди хонорарна работа.

Љубов

Ќе имате добра комуникација со партнерот, што ќе ве натера да се чувствувате добро додека сте заедно. Слободните  Риби ќе имаат можност да се дружат со една личност со која постои разлика во годините.

Здравје

Добро се чувствувате.

Тие се вистински столб на бракот и семејството

Повеќето луѓе често размислуваат дали партнерот до нив е верен и што би се случило, доколку откријат дека истиот ги лаже.

Тука се ѕвездите да ни помогнат да ги решиме нашите љубовни дилеми, односно хороскопот ни открива кои 3 хороскопски знаци се сметаат за најверни, кои целосно се посветуваат на нивниот брак и семејство, кога ќе донесат таква значајна одлука на љубовното поле:

1. Бик

Биковите ја обожаваат удобноста и спокојството. Тие се најсреќни кога имаат стабилен живот, а тоа ги прави лојални партнери полни со надеж. За да изневери, Бикот треба да се чувствува исклучително несреќен и неценет во врската.

2. Рак

Од сите хороскопски знаци, Ракот е најзагрижениот за стабилнста при односите со неговиот партнер. Го обожава своето семејство и е најсреќен кога има длабока емотивна врска. Би го изневерил својот партнер единствено и само доколку неговиот партнер веќе не ги покажува чувствата.

3. Девица

Девиците се многу чувствителни личности и кога ти ќе се обврзат кон некој, тоа значи дека се навистина сигурни во нивниот избор. Само страшно предавство од својот партнер би ги натерало Девиците да го изневерат истиот.

Популарно