ХОРОСКОП: За што сонуваат зодијачките знаци?

Ако некаде нашиот мозок е слободен тогаш тоа е земјата на сонот. Никој не може да ни ја наметнува својата волја, да нè осудува или обвинува за она што го сонуваме, но ниту пак може да знае што се случува кога ќе ги затвориме очите и ќе се препуштиме на сонот.

Ние ги чуваме нашите сонови во нашата голема тврдина која ја претставува нашиот мозок. Во зависност од тоа на кој хороскопски знак припаѓаме, сонуваме различно и соништа кои се специфични за нашиот знак.

Еве за што сонува секој хороскопски знак поединечно:

Овен

Тој сонува за насилство, за тоа дека е убиен или дека е присилен да изврши самоубиство. Со будна состојба тој сонува за победа во некоја кавга, достигнување на успех и да стане познат во тоа што го работи.

Бик

Ги сонува деловите на телото, хорори и повторно раѓање. На јаве сонува за многу пари и добар живот без оглед на тоа како ќе стигне до него.

Близнаци

Со затворени очи сонува за болката, а со отворени за патувања и да се ослободи од работите кои го врзуват за едно место.

Рак

Во сонот ја гледа совршената љубов и скршеното срце. На јаве сака да биде во центарот на вниманието.

Лав

Сонува за светска доминантност и светла од рефлектори, додека пак во реалниот живот нивните соништа се многу подалеку од рамката и бараат многу играчи.

Девица

Сонува за отказ, напуштање, исклучување... Во реалноста сонува за патувања, крстарење на вода и сè што се продолжува без страв од крај.

Вага

Има многу вистински соништа кои се хорор, страв и фантазија. Во вистинскиот живот нејзините соништа се далеку од драматични.

Скорпија

Таа сонува за губење на контролата, паника и хаос. На јаве замислува како станува, заминува до продавница и купува сок.

Јарец

Навечер Јарецот сонува за работата која го очекува. Наредниот ден на работа сонува за работата која го чека утре. Јарецот сонува за работата дури и кога е на работа.

Водолија

Таа сонува за секс, а на јаве сонува за тоа кaко не сака да има секс. Воглавно се сонуваат самите себе како водат љубов со некој кој не е нивни партнер.

Риби

Во длабок сон, Рибите сонуваат за семејство. Кога се будни размислуваат за тоа како другите семејства се многу подобри од нивното и како и тие да го постигнат тоа.

Дневен хороскоп

ОВЕН

Размислувајте однапред при носењето одлуки на деловно поле и важно е некои проекти добро да ги организирате. Со саканата личност успеавте да остварите позитивен емотивен однос и добра комуникација. Можна е вртоглавица.

БИК

Не се посветувајте на нови работни задачи денес бидејќи не ви е лесно ниту да ги завршите и оние најосновните. Потребен ви е одмор. денес ќе имате интересен разговор со симпатијата. Наскоро ве очекува средба. Проблеми со несоница.

БЛИЗНАЦИ

Состојбата на работното место не е одлична и планирате одредени промени. Може да очекувате позитивни промени во последен момент. Не покажувате интересирање кон личноста која ви се допаѓа. Ве мачат хронични проблеми.

РАК

Сѐ што ќе направите денес за вас може да биде од голема корист. Потрудете се да бидете максимално фокусирани на работата. Не сте задоволни со односот кој го имате со саканата личност и тоа ви пречи. Потребна ви е масажа.

ЛАВ

Наскоро ве очекуваат важни случувања, нови состаноци и можност за позитивни промени на работно поле. Максимално сте и посветени на саканата личност. Подготвени сте да ја вложите целата своја енергија во вашиот однос. Проблеми со кичмата.

ДЕВИЦА

Денешниот ден е многу поволен за вас. Потрудете се максимално да го искористите овој поволен период за работа. Личноста која ви се допаѓа е подготвена да ги покаже емоциите. Наскоро ќе влезете во врска. Немате здравствени проблеми.

ВАГА

Пред вас е позитивен ден во кој нема да имате поголеми проблеми и промени на деловно поле. Јасно ви е дека односот со саканата личност не ви е онаков каков што сакате да биде. Избегнувајте пороци и секакви штетни материи.

СКОРПИЈА

Денес е поволен ден да барате нова работа ако сте невработени. Среќата ќе биде на ваша страна. Ве очекува почеток на врска во која ќе уживате. Подготвени сте да и се посветите на личноста која ви се допаѓа. Добро се чувствувате.

СТРЕЛЕЦ

Пред вас е ден во кој ќе имате многу важни случувања, а можеби и ќе научите нешто ново на работното место. Ќе дојде до интересно запознавање. Во вас се буди желбата повторно да влезете во врска. Не се чувствувате добро.

ЈАРЕЦ

Денес ќе имате многу среќа и ќе успеете да извршите сѐ што имате во план. Може да очекувате позитивни околности. Имате среќа кога станува збор за љубовта. Ве очекува позитивен период. Се препорачува спортување.

ВОДОЛИЈА

Доколку продолжите да вложувате максимален напор во својата работа, ќе успеете да го остварите унапредувањето кое го посакувате. Не сте задоволни од околностите на љубовно поле и очекувате нови случувања. Пад на имунитетот.

РИБИ

Искористете ја својата шанса да се посветите на работата и да ги решите проблемите кои се пред вас. Ве очекува прилика за флерт со личност која ви се допаѓа. Може да се надевате на позитивни пресврти. Болки во нозете.

Дневен хороскоп

ОВЕН

Иако вашите очекувања не се преголеми, денес е неповолен ден за вас, па тешко дека ќе успеете да остварите дури минимум од планираното. Пред вас е период во кој ќе имате нови случувања на љубовно поле. Водете сметка за стомакот.

БИК

Може да се надевате дека ќе успеете да ги преболите проблемите и да ги исправите пропустите кои сте ги направиле во претходниот период. Со саканата личност имате повеќе проблеми отколку што очекувавте. Избегнувајте цигари.

БЛИЗНАЦИ

Пред вас е ден во кој ќе имате многу стресни околности. Подгответе ги своите нерви за напорен период. Вашата тврдоглавост е најголем проблем во врската. Ќе биде потребно малку повеќе да се прилагодувате на партнерот. Проблеми со варењето.

РАК

Може да очекувате реализација на вашите планови. Пред вас е добра фаза во која ќе имате интересни случувања. Денес ќе остварите контакт со личност со која ќе посакате убава љубовна врска. Проблеми со грлото.

ЛАВ

Денес е поволен ден за промени на работно поле. Може да очекувате можност за преоѓање на друго работно место. Наскоро ве очекува ново познанство. Ако сте веќе во брак или врска, можни се проблеми. збегнувајте прејадување.

ДЕВИЦА

Конечно напредувате кога станува збор за работата, подготвени сте за важни чекори и промени во иднина. Ве очекува средба со личност која ви се допаѓа и се надевате дека наскоро ќе започнете врска со неа. Чувствителен уринарен тракт.

ВАГА

Ве очекуваат нови околности на работно поле. Ќе ви биде потребно време да се прилагодите на промените. Денес ќе запознаете нова личност. Ве очекуваат многу можности за флерт, врска. Водете сметка за нискиот притисок.

СКОРПИЈА

Ве очекува одличен ден на работно поле. Ќе успеете да ги остварите сите планови. Немате потполно исти интереси со саканата личност, ве очекуваат некои кавги, несогласувања и тензија. Нагласен пад на имунитетот.

СТРЕЛЕЦ

Избегнувајте ризични потези на деловно поле. Пред вас е период во кој ќе имате многу компликации. Ве очекува интересен настан и подготвени сте да им се препуштите на емоциите. Очите ви се чувствителни.

ЈАРЕЦ

Денес може да остварите многу добра соработка која во иднина ќе води кон поголемо напредување. Сѐ повеќе се сомневате во своите чувства и ви се чини дека доаѓа време да ставите точка на односот со саканата личност. Проблеми со стомакот.

ВОДОЛИЈА

Денес ве очекуваат значајни случувања на деловно поле. Пред вас е добар период за важни одлуки. Ќе имате многу самодоверба и ќе успеете да ја заведете личноста која ви се допаѓа веќе подолго време. Добро се чувствувате.

РИБИ

Може да очекувате многу поволен ден кога станува збор за работата. Среќата е на ваша страна. Можеби сте разочарани од саканата личност бидејќи не ги исполни вашите очекувања. Проблеми со тироидната жлезда.

Најзаводливиот и најшармантниот хороскопски знак во зодијакот

Тие се едни од најдоминантните и најекстровертните хороскопски знаци. На посебен начин, држење и благороден карактер, личностите кои припаѓаат на овој знак се монарси помеѓу своите пријатели, семејства и познаници, исто како што лавовите се кралеви помеѓу животните.

Станува збор за Лавовите. Тие се храбри, амбициозни, позитивни и независни личности кои имаат силна волја и голема самодоверба. Среќни се кога се во центарот на вниманието, но уште посреќни се кога имаат контрола врз ситуацијата во која се наоѓаат.

Тие се родени лидери, независно дали станува збор за мир или побуна против непроменетиот статус кво. Иако понекогаш можат да делуваат арогантно и по малку нарцисоидно, сепак тие се најефикасни кога се во командната позиција. Со нивниот личен магнетизам и вродена харизма, Лавовите го извлекуваат најдоброто од оние кои се наоѓаат во нивно присуство. Шармантни и заводливи, тие успеваат да го привлечат скоро сечие внимание.

Понекогаш можат да делуваат нељубезни и нелојални, но всушност тоа се едни од квалитетите кои Лавовите најмногу ги ценат, и кај себе и кај другите. Кога се сигурни дека ќе ја исполнат целта, тогаш ја вложуваат сета своја енергија. Нивниот идеализам и практичната интелигенција ги прават способни да навлезат директно во сржта на проблемот и да го пронајдат најдоброто соодветно решение.

Популарно