ФОТО: Погледнете како изгледа денес Хелена од емисијата „Кефалица"

Се сеќавате ли на Хелена од емисијата „Кефалица" во Србија, која сите слатко не изнасмеа кога објаснуваше што е љубов и дека се заљубила.

Хелена Јаковљевиќ тогаш имаше само 6 години, денес има 14. и изгледа вака.

Во продолжение можете да го погледнете видеото кога Хелена објаснува што е тоа симпатија: 

Кинезите не го забораваат Тито

За само 14.09 милиони куни една кинеска фирма од Хрватската влада го купи објектот на поранешното политичко училиште вородното место на Јосип Броз Тито.

Компанијата од Кина планира на местото на политичното училиште да направи хотел, но и да направи спомен парк посветен на Јосип Броз.

Во одлуката на Владата се наведува дека купувачот ќе склучи договор за купопродажба врз основа на кој купувачот ќе се заложи за плаќање на куповната цена во рок од 30 дена од денот на неговото склучување, помалку за износот од 598.000 куни платен во корист на државниот буџет во име на гаранцијата во постапката за доставување понуди

Таа во петата деценија не се плаши да застане на сцена

Беше една од најатрактивните манркенки во полследните 90 години, сега таа сака да им покаже на жените дека 5-тата деценија од возраста за жената има своја убавина. Причината за нејзината исповед е фотографирањето за книгата на Расел Џејмс. Фотографиите од сесијата Синди ги сподели на Instagram. Многу од нејзините следбеници во социјалната мрежа ја прашаа зашто таа се снима на таа возраст.

Синди рече дека секој век има своја убавина, така што нема возраст кога голото тело може да биде грдо. Ѕвездата призна дека сега е далеку покомплицирано да се застане пред леќата.

“Понекогаш се шегувам пред да снимам дека ми треба Виагра за да се прилагодам”, изјави Синди Крафорд.

Таа не се плаши да застане до нејзината 49-годишна колешка Наоми Кембел. Таа неодамна сподели фотографија од гол акт во пустината.

Пејачката се врати во форма

Младата фолк пејачка Анастасија Петреска и нејзиниот сопруг, фолк-пејачот Владимир Поповски веќе заминаа на море, каде уживаат 4 месеци по раѓањето на нивната ќеркичка Андреа.

Анастасија  во црвено бикини позираше покрај својот сопруг, а во прв план беше нејзиното бујно деколте.

Погледнете:

Популарно