Дритон Вејсели: Сценаријата се речиси во финална фаза и на есен почнуваме со снимање

Дритон Вејсели кој имавме прилика да го гледаме како рецепционерот Талат во „Преспав“ се прослави со оваа негова улога и додека гледачите се во очекување дали ќе има четврта сезона и кога ќе започне, Вејсели во интервју за „Женски магазин“ откри нови детали за „Преспав“.

„Четвртата сезона е во подготовка. Со продукцијата и со тимот сценаристи на „Преспав“ имавме многу неформални разговори во која насока ќе се развива ликот на Талат, но во оваа фаза не би можел да издвојам нешто. Од продукцијата добив информација дека сценаријата се речиси во финална фаза и на есен почнуваме со снимање. Искрено, верувам во нашите сценаристи и со нетрпение ја очекувам во раце првата скрипта со сценариото за првата епизода од четвртата сезона“, вели Дритон.

Актерот моментално има улога во претставата „Жени пред нервен слом“ која неодамна имаше примиера во Театар комедија.

ФОТО: Ќерката на Топалко е вистинска бомба и убавица

Според многумина таа и порано беше вистинска убавица. Хелена Топаловиќ, ќерката на познатиот Милан Топаловиќ Топалко, важи за вистинска убавица и заводничка.

Но изгледа таа не е задоволна од својата природна убавина, па со направила неколку интервенции, а тоа најочигледно може да се забележи по изгледот на нејзините усни.

И покрај тоа што многумина се согласни дека никаква интервенција не и била потребна, Хелена очигледно не мислела така, па се одлучила за еден ваков чекор.

Таа и пред тоа изгледаше преубаво, а во галеријата што следува погледнете ги нејзините постари (и понови) изданија и проценете кога изгледала поубаво .

А еве како изгледа сега:

ФОТО: Цеца во најпровокативното издание што сме ја виделе досега

Познатата српска пејачка Светлана Ражњатовиќ - Цеца го прослави својот 46 роденден.

Таа со своите најблиски и пријатели беше на вечера и роденденот го прослави скромно, но ако го погледнеме подобро стајлингот што Цеца го носеше можеме да кажеме дека изгледаше совршено.

Имено, на социјалните мрежи се коментираа панталоните и маицата што ги носеше и многумина се сложија дека пејачката изгледа подобро од кога било досега и дека во ова издание изгледа неодоливо.

Кинезите не го забораваат Тито

За само 14.09 милиони куни една кинеска фирма од Хрватската влада го купи објектот на поранешното политичко училиште вородното место на Јосип Броз Тито.

Компанијата од Кина планира на местото на политичното училиште да направи хотел, но и да направи спомен парк посветен на Јосип Броз.

Во одлуката на Владата се наведува дека купувачот ќе склучи договор за купопродажба врз основа на кој купувачот ќе се заложи за плаќање на куповната цена во рок од 30 дена од денот на неговото склучување, помалку за износот од 598.000 куни платен во корист на државниот буџет во име на гаранцијата во постапката за доставување понуди

Популарно