ФОТО. Луна ги соблече гаќичките пред камера и ја направи најгадната работа!

Луна Џогани за која многумина тврдат дека е фаворит за победа во Задруга 2 постојано е во центарот на вниманието. И од оние што ја сакаат, но и оние другите. Се демне секој нејзин момент за да се „начека“ во некоја непријатна ситуација.

Еве една: Додека дечко и се тушираше Луна ги соблече гаќичките, па почна да ги мириса.

Џеј Ло со месеци живеела како бездомник и без покрив над главата

Несогласувањата и недоразбирањата со нејзината мајка довеле до тоа да мора да го напушти родителскиот дом.

Џенифер Лопез ја напуштила куќата само со облеката што ја имала во нејзиниот ранец. Поминала неколку месеци како бездомник и без ништо за јадење.

Таа морала да се справи со сè и сешто, вклучувајќи ги и несогласувањата со нејзините родители. Не сакале да и ја дадат својата поддршка, пред таа да стане една од најголемите ѕвезди во светот.

,,Се сеќавам кога се симнував по скали заедно со моите родители кога им реков: Знаете, сонував дека треба да бидам во шоу-бизнисот, па нема повеќе да одам на училиште.” изјавила Џеј Ло во едно интервју.

Тогаш, Џенифер имала само 18 години. Реакцијата на нејзината мајка била полоша отколку што можела да замисли. Па затоа, одлучила да ја напушти куќата, иако немала каде да оди.

Само со облеката која ја имала во својот ранец и неколку лични работи, таа бара од танцово студио, во кое оди од претходно, да и даде засолниште, а они прифатиле. Таму спиела неколку месеци. Имало денови кога нејзин единствен оброк бил парче пица.

И покрај сите проблеми, таа одбива да се врати назад кај родителите. По неколку месеци, почнале сите врати да и се отвараат. Била повикана да работи како танчерка во Европа и таа се согласува на тоа. Додека пак во Америка, таа настапува во една серија.

Нејзин нов дом станува Лос Анџелес и никогаш повеќе не се враќа во домот на нејзините родители.

ФОТО: Пејачката објави фотографија од девојче кое неверојатно личи на неа

Ријана објави фотографија на нејзиниот Инстаграм профил од девојче кое неверојатно потсеќа на неа. „Само што не го испуштив телефонот. Како?“, напиша таа во описот на фотографијата.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

almost drop my phone. how?

A post shared by badgalriri (@badgalriri) on

Имено, станува збор за 6-годишно девојче чија мајка на својот Инстаграм профил објавува фотографии од неа, а корисниците на оваа социјална мрежа не можеле а да не ја забележат сличноста помеѓу девојчето и познатата пејачка.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

I was born for this 📸 @guardian34 💇🏽‍♀️ @nissedenise #AlaaSkyy

A post shared by 💕Ala’a Skyy💕 (@iambriakay_) on

Погледнете како изгледа оваа мала убавица.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

📸: @guardian34 💇🏽‍♀️: @nissedenise #AlaaSkyy

A post shared by 💕Ala’a Skyy💕 (@iambriakay_) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

She is such a cutie 💞 amazing how i created such beautiful life @iamhoneyy__

A post shared by 💕Ala’a Skyy💕 (@iambriakay_) on

ВИДЕО: Дуа Липа заигра „Шота“

Големиот фестивал „Sunny Hill“ кој се одржа од 2 до 4 август во Приштина, беше домаќин на познати светски изведувачи како Мајли Сајрус, албанскиот рапер од Америка Гаши како и  Дуа Липа. 

За време на настапот на Гаши, тој побарал од Дуа Липа заедно да заиграат на традиционалното албанско оро „Шота“. Дуа Липа со задоволство го прифатила неговиот предлог, а како игра погледнете во продолжение.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Shqipe we made it... @gashi & @dualipa 🔥🔥

A post shared by Prive.al (@prive.al) on

Популарно