Наскоро Форд против Ферари

Оскаровецот Мет Дејмон и Кристијан Бејл ги интерпретираат главните улоги во филмот "Форд наспроти Ферари". Тоа е прикажување на вистинска приказна за американскиот дизајнер на автомобили, Керол Шелби (Дејмон) и бестрашен британски возач Кен Милс (Бејл).

Рекламирање на рекламирање реклами

Двајцата ги здружија силите за да создадат револуционерен Форд модел со цел да се спротивстават на најбрзиот Ферари во трката во Франција во 1966 година.

Филмот Форд наспроти Ферари беше во режија на Џејмс Менголд, со кого Бејл веќе соработуваше во западниот У 3,10 за Џуму. Сценариото го напишаа Џез Батворт, Џон Хенри Батерворт и Џејсон Келер.

Придружните улоги вклучуваат Џон Бернал, Трајси Летс и Џош Лукас. Премиерата на филмот е закажана за 15 ноември.

Познатиот пеач „има пакт за смрт“

Познатиот рок музичар Алис Купер откри дека со нејзиниот сопруг Шерил Годард има „Пакт за смрта", според кој, кога ќе дојде времето, тие двајцата заедно ќе го напуштат овој свет.

Шокантниот план се однесува на смртта на било кој од нив, а музичарот изјави дека причината е што тие не можат да живеат еден без друг. 

"Не можам да живеам без него, секогаш велевме дека никогаш нема да дојде време кога едниот ќе плаче за другиот. Кога ќе се случи тоа, ќе одиме заедно", рече тој. 

Тие се во брак 43 години и никогаш не се измамиле еден со друг. Се вљубиле кога Шерил почнал да танцува на неговите настапи во 1975 година. Алис секогаш велеше дека таа е негов најдобар пријател. 

"Да се ожените за девојка во скоја сте заљубени, тоа е голема работа, не се жените за  девојка што едноставно само  ја сакате, ние никогаш не се караме и никогаш не се измамивме." Сè уште сме совршена двојка ", рече популарниот музичар.

Двојката стапи во брак во 1976 година и имаат три деца - Калиако (38) и Сонора (27), негов син Дашиела (34). 

Покрај откривањето на пактот за смртта, музичарот рече дека престанал да користи кокаин во текот на 1970-тите, кога сфатил дека многу од неговите пријатели не преживеале заради употреба на дрога. 

"Живеев во период на големи кокаински бури, не знаев кој  се не ја консумираше, преживеав, но многу од моите пријатели не ", рече тој.

ФОТО: Мелита се пофали со својата преубава ќерка!

- Барбара, мојата убавина која магепсува. Дадар врвно професионално ја подготви за настап пред камерите, со мејкап прилагоден за годините. Благодарам драг мој Дадар, бест си, напиша Мелита на објавата на фотографиите од својата ќерка на Инстаграм.

На ова Дадар реплицираше:
- Поубаво девојче не сум шминкал во животот мој а сум нашминкал многу ❤️🌸😍Звездата е родена

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ♍️ (@barbara_rakicevic) on

Македонија горда: Ленче Кукиќ победник на „Никад није касно“

Прекрасниот македонски глас, харизматичната Ленче Кукиќ е победник на балканското ТВ шоу „Никад није касно“ од страна на жирито и Фејсбук публиката.

Ленче од стручното жири освои 172 гласови, а од Фејсбук публиката 5164 гласови. Таа беше втора, според СМС гласовите со 3694 СМС пораки.

Популарно