ФОТО: Загина брачен пар од Скопје - нивното бебе останало живо

Ебубекир Сулејмани и нејзината сопруга Егзона Максути, кои имале 24 години,  го загубиле животот  во сообраќајка на лице место на автопат во Италија, додека шестмесечното бебе кое било на задното седиште, останало живо.

Страшната собраќајна несреќа се случила околу три часот по полноќ, во Италија на автопатот Пиаценза-Турин, во провинцијата Павија.

Според истиот медиум возилото со кое патувал парот од скопската населба Сингелиќ, а заедно со нив и шестмесечно бебенце, завршиле на камион паркиран во зона за одмор.

Парот живеел во Лион, Франција, а во Италија биле на одмор.

Ангела била во нашата куќа, одела во собите со причина

Во разговор за порталот Магазин, мајката на Пино, Маја Трпковска откри до сега необјавени детали за неговиот живот, детството, како и детали за Ангела Ѓорѓиевска.

На прашањето дали нејзиниот син бил во врска со обвинетата, Трпсковска вели:

Тој не беше со неа, меѓутоа Пино ја знае преку негов другар кој и беше дечко на Ангела. Ангела беше девојка на другар од Пино. Мојот син уште кога беше во врска со едно девојче што го имаше порано, Ангела почнала да му се удвара.

Сега зборуваме за пред 4 или 5 години не е ова од сега, не дефинитивно Ангела не ми беше девојка. Пино од месец октомври почна да си излегува со друго девојче многу фино и уште тогаш мојот син почна да ја избегнува Ангела, но таа се надевала дека ќе биде богата снаа „Италијанка„.

Ангела доаѓала кај нас овде во куќава, одела по собите горе од радозналост. Последната девојката на Пино , ми рече “Тетка Мајо кога ќе дојдевме кај вас овде во куќава дали на кафе или скара, Ангела се шеташе по собите и се сликаше со автомобилите”, уште тогаш таа имаше намера да влезе во нашата фамилија. Но Пино не беше заинтерсиран за неа, одговорила Трпковска.

Маж скокна од балкон во скопски Карпош 4

Маж извршил самоубиство скокајќи од балкон во зграда во скопската населба Карпош4, објави Press24.

Според информациите, соседите го забележале безживотното тело на мажот пред зградата. 

Нема информации кои се причините за самоубиството. 

Соседите велат дека бил семеен човек, татко на 2 деца.

Од МВР нема информации за овој случај.

Гостивар: Објавил компромитирачки фотографии од сопругата на ФБ

Haдворешната канцеларија за kpиминaлиcтички работи Гостивар поднесе кpивична пpиjaва пpoтив 41-годишниот О.О. од Република Турција, со престој во Република Македонија, поради постоење основи на coмнeниe за стopени кpивични дела ,,зaгpoзување на cигypноста“ при семејно нacилствo и ,,злoyпoтpeба на лични податоци“.

Тој упатил зaкани по живoтoт кон неговата мaлoлeтна ќерка и неговата пopaнeшна сопруга, 27-годишната Ќ.Ј. од Гостивар.

По ова, на социјалната мрежа „Facebook“, на кориснички профил на Ќ.Ј. пpиjaвeниот објавил нејзина фотографија и текст со кoмпpoмитиpaчка содржина.

Популарно