Фото : Што значи да си мајка

Сите зборуваат за тоа како е мајчинството  е нешто пособено, за односот што го имате со дете не може да се спореди со ништо во светот. Имено, тоа е магично патување што е неверојатен збор. Јас апсолутно сакам да бидам мајка, тоа е најдобрата работа во светот.

Сепак, да се биде мајка не е секогаш магично искуство.

Мајчинството значи да не имате поголема приватност дури и кога одите во бањата. Мајчинство значи секогаш да имате валкан автомобил. Тоа значи да не може да бидете „болна“, бидејќи тоа е работа за вас работа од 24 часа без плата. Но, на крајот, јас не би го променил за ништо во светот. Да се ​​биде мајка значи да се биде целосно „затрупана“ со љубов, радост, одговорност и несебичност.

Да се ​​биде мајка значи никогаш да не бидеш сама!

Оваа поза може да биде „поинтересна“ (+18)

Многу мажи „доги „ позата ( doggy style) за време на сексот , ја оцениле како омилена и имаат причини за тоа. Не само што се чувствувате удобно додека сте во оваа позиција, но исто така овозможува и подлабока пенетрација. Но, дали знаевте дека постојат начини да се направи  оваа секс поза поинтересна?

Постојат многу начини да го направите  doggy style-от повозбудлив отколку што е веќе, вели сексологот Жана Врангалова. 

Подолу се наведени шест начини да се направи оваа поза поинтересна. 

Обрни внимание на клиторисот

"Ова е одлична позиција за надворешна стимулација на клиторисот. Можете да ги користите рацете или да посегнете по вибратор заради дополнително стимулирање на клиторисот и  да ја доведете партнерката до оргазам", вели Vrangalova. 

Бидете груби

"Овој стил е совршена поза за нешто погруб секс, ако тоа е нешто во што  уживате. Работи како што се влечење на косата или  удирање по задникот се идеални за оваа поза. Сепак, бидете сигурни дека имате одобрување од својот партнер пред  да се обидете со еден од овие методи ", додава таа. 

Doggy  стил пред огледалото

"Сексолозите препорачуваат да го правите тоа  пред огледало, каде што ќе може да се гледате со вашиот партнер директно во очи. Можете дури и да се откажате од било  која грубост и наместо тоа  да ја милуваате по грбот или нозете  вашата партнерка", рече Vrangalova. 

Промените го  аголот 

Овој стил овозможува нешто подлабоко пенетрација, што е одлично за мажи со помал пенис. Меѓутоа, ако сте малку надарени и ако вашата партнерка стандардниот доги стил и е премногу интензивен, може да се обидете да го прилагодите вашето позиционирање. 

Аналниот секс

"Доги стилот  претставува е одлична  поза за некои анални игри  за да се постигне дополнителна стимулација. Исто така, може да се користат и некои играчки, зошто да не", рече Жана Vrangalova, сексолог. 

Променете ја локацијата

Сексот надвор од спалната соба, или каде и да сте обично, е одличен начин за зачинување на љубовен живот. 

"Доги стилот е навистина удобен во смисла на тоа каде можете да го практикувате тоа, направете го тоа на каучот, кујнскиот стол дури и на плажа", објаснува Врангалова.

Познатиот пеач „има пакт за смрт“

Познатиот рок музичар Алис Купер откри дека со нејзиниот сопруг Шерил Годард има „Пакт за смрта", според кој, кога ќе дојде времето, тие двајцата заедно ќе го напуштат овој свет.

Шокантниот план се однесува на смртта на било кој од нив, а музичарот изјави дека причината е што тие не можат да живеат еден без друг. 

"Не можам да живеам без него, секогаш велевме дека никогаш нема да дојде време кога едниот ќе плаче за другиот. Кога ќе се случи тоа, ќе одиме заедно", рече тој. 

Тие се во брак 43 години и никогаш не се измамиле еден со друг. Се вљубиле кога Шерил почнал да танцува на неговите настапи во 1975 година. Алис секогаш велеше дека таа е негов најдобар пријател. 

"Да се ожените за девојка во скоја сте заљубени, тоа е голема работа, не се жените за  девојка што едноставно само  ја сакате, ние никогаш не се караме и никогаш не се измамивме." Сè уште сме совршена двојка ", рече популарниот музичар.

Двојката стапи во брак во 1976 година и имаат три деца - Калиако (38) и Сонора (27), негов син Дашиела (34). 

Покрај откривањето на пактот за смртта, музичарот рече дека престанал да користи кокаин во текот на 1970-тите, кога сфатил дека многу од неговите пријатели не преживеале заради употреба на дрога. 

"Живеев во период на големи кокаински бури, не знаев кој  се не ја консумираше, преживеав, но многу од моите пријатели не ", рече тој.

ФОТО: Мелита се пофали со својата преубава ќерка!

- Барбара, мојата убавина која магепсува. Дадар врвно професионално ја подготви за настап пред камерите, со мејкап прилагоден за годините. Благодарам драг мој Дадар, бест си, напиша Мелита на објавата на фотографиите од својата ќерка на Инстаграм.

На ова Дадар реплицираше:
- Поубаво девојче не сум шминкал во животот мој а сум нашминкал многу ❤️🌸😍Звездата е родена

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ♍️ (@barbara_rakicevic) on

Популарно