Не е лесно да си познат

Глумецот Chenning Tightum презеде правни мерки против обожавателката, со цел да се заштити себеси и неговото семејство. Никој не знаеше што се случува зад вратата!

Како што пишуваат американските медиуми, популарната актер во вторникот поднесе судска забрана против 36-годишната девојка од Калифорнија, кој е обвинета дека провалила во  куќата на актерот и останала таму 10 дена . Таа била уапсена на 24-ти јуни.

Chenning, исто така, побарал заштита за неговиот личен асистент, шестгодишна ќерка, сопруга Џена Деван (со која развод уште не е финализиран) и нејзиниот личен асистент.

Според актерот неговата поранешна сопруга и ќерка била загрозена од постапките на „провалникот“ , иако немале физички контакт со неа.

Инаку, ова не е прв пат оваа девојка да влезе во неговата куќа. Таа  во ноември минатата година  провалила во куќата и се вратила два дена подоцна за да остави писмо до глумецот.

Единствен хороскопски знак кој што може да се збогати за час

Кога станува збор за среќен исход за некој потфат, за овој хороскопски знак нема препреки, се е дозволено. До тоа секогаш и се придржуват.

Некогаш во тоа се занесуваат, па стануват лажговци и неморални.

Уживат голема чест и брзо се збогатуваат.

Во младоста се доста поврзани со родителите, но сепак преовладува нивното тежнеење за самосталност и независност. За тоа секогаш се борат и тогаш не бират никакви средства.

Нивните квалитети се немилосрдноста, галантноста и самодовербата, а нивните недостатоци се фалењето, вообразеноста и други мани.

Заболуват од црниот дроб.

Тоа е Стрелецот (од 23. ноември до 21. декември)

ФОТО: Пејачката 20 години ги носи истите гаќички на настап

Познатата српска поп-рок пејачка Ана Станиќ откри дека има невообичаен ритуал секој пат кога ќе треба да се појави на сцената.

Имено, Ана откри дека има „среќни гаќички“ што ги носи на своите настапи, а она што е уште поинтересно е колку таа долна облека долго и трае.

„Повеќе од 20 години, но јас нив ги носам само на концерти. Фантастично е што тие се’ уште цели“ – изјавила Ана и додала: „Тие се црвени со срце“.

Емина Јаховиќ за првпат прозборе за врската со турскиот милионер

Емина Јаховиќ и турскиот бизнисмен, милионерот Седатин Саран неодамна повторно ја објовија нивната врска по петмесечниот прекин. Дека повторно се заедно сведочат и турските медиуми, кои го „фатиле“ парот заедно.

Тие двајца се држеле за рака и било повеќе од очигледно дека се во љубов.

Емина врската со Седатин ја започна веднаш по разводот со Мустафа Сандал, со кого има два сина.

Иако никогаш не зборувала за нејзините љубовни врски, по првпат се случи таа да ги искоментира фотографиите со новиот партнер.

– Не ми пречи, се разбира. Љубовта во принцип е убава и мислам дека таа го разубавува светот – изјавила Емина во една емисија.

Популарно