Атрактивно финале на летната сезона во клубот Централ Парк во Скопје

Најпопуларните музички имиња од регионалната сцена, во периодот кој што следува, ќе ја забавуваат традиционално многубројната публика во најдобриот летен клуб во Скопје, Централ Парк. По одличниот старт на лето 2019, со Наташа Беквалац, Џенан Лончаревиќ, МЦ Стојан, Амар Гиле, Пеџа Меденица и многу други, менаџментот на Централ Парк и во месец август, продолжува со одлична летна програма. На 17 август во сабота, на сцената во Централ Парк ќе се појави незаменливиот двоец Јала Брат и Буба Корели. „Она е“, „Беби“, „Клинка“, „Мила“...се само дел од хитовите кои што во живо ќе ги изведат овие во моментов најпопуларни музичари во регионот.

На 24 август пак, во Централ парк свој концерт, закажаа и убедливо најслушаните регионални ѕвезди на YouTube. Цоби и Сенида, девојката која што за многу кратко време успеа да се искачи на врвот на регионалните топ листи. Со 34 милиони прегледи на YouTube, без сомневање „Мишичи“ на Сенида ќе биде најатрактивниот хит кој што ќе го очекува скопската публика. Ова е прв македонски настап на Цоби и Сенида, и токму поради атрактивноста, менаџментот најави дека влезниците за овој концерт, веќе се пуштени во продажба.

„Ова беше и сеуште е една од најдобрите летни сезони на клубот Централ Парк. И покрај енормно високите температури, публиката не пропушташе можност да се дружи со едни од најатрактивните музички имиња во регионот. Стандардно покрај нив, свој простор на нашата сцена имаа и нашите изведувачи како Џони Лајф, Жаре Бербер, Либеро бенд, Слаткар, Два бона и други. Имињата кои што ги најавуваме за крај на оваа летна сезона, се доказ дека и во периодот кој што следува, планираме сериозно да работиме на ноќниот живот во Скопје“ – велат од менаџментот на Централ Парк.

Влезниците за концертите на Јала Брат, Буба Корели, Цоби  и Сенида , можете да ги обезбедите во клубот Централ Парк, во кафе бар Манго во Кисела Вода и кафулето Ревија во Лептокарија. 

ВИДЕО: Лав и бебе во емисија во живо, не ни помислиле што може да се случи

Кога ќе го погледнете видеото единствена работа која нема да ви биде јасна , како оваа жена се уште се смее? Можеби тоа е нормално во нејзиниот свет, но изгледа како таа лавовите да ги храни со деца. Чудно како за некои луѓе она што не е нормално е нормално.

За некои ова видео е вознемирувачко, а за некои е поучно од повеќе аспекти. Децата и диви животни, посебно оние опасни не се никако паметна комбинација, што знае дете што е лав. На дивите животни местото им е во дивина, не се само тие виновни за ваквото однесување.

Погледнете го видеото:

ВИДЕО: Поради Погба не доби 11.000 евра, па телевизорoт му беше крив

На обложувачко ливче не добие 11.000 евра само поради еден промашен пенал. Урнебесно видео објави ЕКИПА од една скопска обложувалница по натпреварот меѓу Вулверхемптон и Манчестер јунајтед од Премиерлигата кој заврши 1-1.

За многумина во Скопје добро познатиот бербер Фуфо од Драчево, чекаше само еден гол на Манчестер јунајтед на синоќешното гостување против Вулверхемптон во 2. коло од Премиерлигата за да си добие 11.000 евра. И се отвори шанса во 68. минута кога „црвените ѓаволи“ добија пенал… Но, истиот не успеа да го реализира францускиот репрезентативец Пол Погба. Е, сето тоа значеше огромна лутина кај бербер Фуфо кој успеа да го скрши и телевизорот во обложувалницата каде со пријателите го очекуваше толку посакуваниот погодок на Манчестер јунајтед. Во секој случај, ќе го памети Фуфо пеналот на Погба…

Дневен хороскоп

Овен

Ако очекувате прилив на пари, можете да се надевате на успех.

Ви доаѓа можност на личноста која ви се допаѓа отворено да и покажете дека ви се допаѓа.

Полни сте со сила.

Бик

Денеска ќе успееете да решите некоја дилема која постои кај вас од порано. Денот е поволен за работа.

Ви се ближи веридба или брак.

Ви пречи нискиот крвен притисок.

Близнаци

Имате многу обврски кои не можете да ги завршите сами. Потребна ви е помош.

Пред вас е период во кој би можело да дојде до љубовно разочарување.

Здравјето е добро.

Рак

Доаѓа фаза на мир и стабилност.

Ве очекува ново познанство кое би можело да доведе до љубовна врска.

Ви годи прошетка.

Лав

Постојат некои работи кои ве оптоваруваат на работа. Не можете лесно да ги решите.

Ве очекува возбудливо познанство со личност која отворено ќе го изрази својот интерес.

Одморајте што повеќе.

Девица

Можете да очекувате мирен ден без промени. Работите се одвиваат по стабилен тек.

Ако сте слободни, ве очекува ново познанство. Сепак, не сте подготвени за сериозна врска.

Проблеми со забите.

Вага

Потребно е да бидете трпеливи за да ги решите сите настанати проблеми.

Ви делува дека навлегувате во монотонија во љубовта. Не сте сигурни како да постапите.

Не се заморувајте премногу.

Скорпија

Ќе добиете вести кои ќе ви ги отворат очите и ќе ве насочат кон нови одлуки.

Поволен ден за решавање на љубовните проблеми.

Зголемете го внесот на течности.

Стрелец

Работата не се одвива онака како што посакувате. Работите би можеле да се сменат на подобро.

Збунети сте и не ви е лесно да донесете вистинска одлука.

Пад на имунитетот.

Јарец

По драстичните промени на полето на работата, не ви е лесно да се стабилизирате и да заземете став на полето на работата.

Среќни сте покрај личност која ја сакате. Ако сте слободни, наскоро ќе влезете во нова врска.

Можен е низок притисок.

Водолија

Не се залетувајте со одлуките. Пред вас е период кој може да ви донесе многу компликации.

Ако сте во брак, ве очекува криза или заладување на односите.

Проблеми со варењето.

Риби

Барате нова работа, но страв ви е од промени.

Ќе запознаете интересна личност со која ќе посакате врска на долг рок.

Можни се проблеми со дишните патишта.

Популарно