ФОТО: Нејзините фотографии не оставаат никого рамнодушен

31-годишната Италијанка, Алексис Мучи е веројатно најубавиот и најзгодниот дипломиран инженер во светот. Почнала да се занимава со својата струка, но од почеток сфатила дека тоа не е за неа и дека може да профитира од други професии. Сега е модел а нејзините фотографии на Инстаграм никој не оставаат рамнодушен.

Физичкиот изглед отсекогаш ја разликувал од прототипот инженер - стар и сериозен маж со очила. Алексис во 2013 година сфатила дека таа работа не е за неа, па се обидела да успее во друга професија. Отишла во Австралија, а во Сиднеј поминала 3 години работејќи како бармен, а потоа и менаџер на ресторан.

Слободното време го користела за учество во секции и посета на семинари за модели. Сега е успешен фото-модел, а многу фотографи ширум светот сакаат нејзиниот лик да се најде на нивните фотографии.

Исто така, привлекла големо внимание на Инстаграм благодарение на разголените фотографии. Не крие ниту дека правела пластични операции.Погледнете нејзини фотографии:

ФОТО: Позираше во секси костим за капење како пејачката

Катарина во претешките моменти била со смеејството Карлеуша Тошиќ па дури и ги чувала нивните деца. Родената сестра на Душко е во сјајни односи со познатата снаа, а дури со нив оди на летување и често престојува во семејната куќа на Дедиње.

Катарина е голема поддршка на Јелена а погледнете како изгледа. Вака провокативен костим за капење сигурно препорачала Јелена:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

😏😏😏

A post shared by @ katarinatp81 on

Дара Бубамара ќе го има најголемото деколте на естрадата

Пејачката Дара Бубамара наводно одлучила повторно да ги зголеми градите за да има најголемо деколте на естрадата.

Таа веќе по трет пат ќе го прави тоа, а во новата година планира да влезе со поголемо бројче на гради.

„Моја Дара последен пат ги зголеми градите пред три години, а сега сака пак. Веќе беше да разговара со лекарот и сака да стави силкикони 7ца. Тој и кажа дека по операцијата може да има проблеми и со половината. Дара и сега има големи гради и после тренинзи и напорни настапи, често се жали на болку во половината, но сепак закажа нова операција на крајот на декември“ открива извор близкот до пејачката и додада дека кога би било до Дара таа на 5 миути би ги менувала имплантите во градите.

„Често ги менувам имплантите. Пред се зошто така треба, но сакам и да го имам најголемото деколте на естрадата, слушам дека некои колешки ме оговараат, но можат само „да ми плукнат под прозорецот“ рекла Дара.

ВИДЕО: Погледнете ја Џенифер Лопез како танцува на шипка во танга

Актерката Џенифер Лопез која има 50 години е номинирана за наградата „Златен Глобус“ за улогата на Романа во филмот „ Hustlers “.

Иако филмот изобилува со жешки сцени, е дна од нив го воодушеви светоѕт, а нејзиниот вереник на социјалните мрежи се пофали со сцени од флимот. На јутуб се појави досега невидено видео на кое се гледа Лопез како танцува на шипка во танга.

„Најдобро потрошени две минути во мјот живот. Се уште не можам да поверувам дека ја играше оваа улога. Оваа жена гро“ се само некои од коментарите.

За потребите на овој филм Лопез требала напорно да тренира, па и покарј тоа што има 5о години таа одлично изгледа.

Погледнете:

Популарно