Северина во гушење и солзи едвај собра сили да се огласи по одлуката на судот

Во правната битка околу старателството за синот на Северина Којиќ (47) пејачката денеска и официјално ја загуби битката во спорот со Милан Поповиќ (54) иако одлуката се уште не е правосилна.

Поранешните партнери не се појавија денеска во судот во Загреб за да ја слушнат оваа пресуда, но медиумите веќе објавија колкава ќе биде алиментација што треба да ја плаќа пејачката на нејзиниот поранешен сопруг за издржување на нивното дете.

Станува збор за сума од 1.200 куни или 160 евра. Откако адвокатот на Милан изјави дека се задоволни од одлуката на судијката Теа Голуб се огласи и Северина која низ солзи раскажува за хрватски „утрински лист“ дека е направено преседан во врска постапувањето.

-Не знам што да ви кажам. Не очекував ваква пресуда бидејќи е направен преседан во постапката, вели Северина која додека ја давала изјавата се гушела во солзи, пише споменатиот медиум.

Ќе има свадба: Се сврши Маријан Стојаноски!

Пејачот Маријан Стојаноски се вери со својата избраничка Наташа, а убавата вест ја соделија и на социјалната мрежа на Фејсбук.

Инаку, Марјан Стојаноски до сега приватниот живот го чуваше подалеку од очите на јавноста, но веста за неговата веридба веднаш се прошири на социјалните мрежи.

Фото: Цеца е среќна свекрва: Што доби за подарок од снаата Богдана?

Не помина ниту еден месец од свадбата на наследникот на Цеца, Вељко Ражнатовиќ, а снаата веднаш ја изненади свекрвата.

Имено, Богдана на Цеца и подари прстен, а пресреќната свекрва за тоа се пофали на Инстаграм. Како изгледа подарокот погледнете во продолжение.

ФОТО: Весна Џогани го промени изгледот - нема да ја препознаете

Иако долго време откако е на естрадата нема направено промена и цело време е со долга руса коса, Весна Џогани се одлучи на голема промена.

Имено таа долгата коса ја оби во неколку бои. Има сина, розева и зелена боја, а стајлингот го дополни со темни наоќари, капа и тексас кошула.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#djogani 💋💋💋 @kokonadogradnjakose

A post shared by Djordje Djogani (@djoganivesna) on

Популарно