Руски доктор предлага стар српски народен лек - испробајте го

Карамелизиран шеќер, млеко и путер - тоа е напиток од нашето детство на кој сите се сеќаваме бидејчи нашите мајки ни го подготвуваа секогаш кога ќе почневме да кашламе и да ги чувствуваме првите симптоми на грип. Постојат три начини да го направите овој напиток.

1. Шеќер, млеко и маст

Во лимено лонче или тенџере карамелизирајте 2 лажици шеќер, а потоа додека уште врие додадете млеко, па мешајте додека шеќерот не се растопи. Кога ќе го ставате во шолја додадете и напитокот е готов. 

2. Млеко, маст и мед

Млекото се загрева до вриење, а потоа се додава маст или путер. Кога напитокот ќе се излади, се додава лажица мед и се пие пред спиење. Ако чувствувате треска, најдобро е да се замотате во ќебе и да заспиете веднаш после овој напиток.

3. Шеќер, млеко и гранчиња жалфија

Шеќерот се карамелизира, а потоа се додава млеко. Додека тоа врие, во него се ставаат гранчиња жалфија, па после неколку минути течноста се трга од рингла и се цеди. Напитокот се пие додека е топол.

Предлог за денешен ручек

Комплетен ручек кој ќе го обожавате!

СОСТОЈКИ:

600 гр компири

1 главица кромид

2 пара колбаси

масло

црвена пипер

сол

бибер

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Згответе ги компирите. Исечкајте ги на коцки.

Кромидот исечкајте го ситно и пропржете го на масло, во тоа додајте сечкани колбаси и динстајте со кромидот 20 минути, во зависнот од тоа дали се домашни или димени.

Додајте црвена пипер, сол, бибер, па ставете сечкан компир. Добро изедначете. Сервирајте со салата.

Добар апетит!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:

Предлог за денешен ручек

Еве како да подготвите сочни телешки шницли…

СОСТОЈКИ:

500 гр телешко месо

10 гр путер

1 лажица маслиново масли

100 гр морков

100 гр целер

100 гр кромид

150 мл бело вино

150 мл павлака за готвење

сол

бибер

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

На растопен и загреан путер и масло пропржете ги телешките шницли, кои претходно сте ги зачиниле.

Извадете ги шницлите на страна и во истото масло пропржете сечкан кромид, морков и целер. Прелијте со бело вино и гответе неколку минути.

Вратете ги шницлите, додајте павлака за готвење и гответе уште десетина минути додека сосот не згусне.

Извор: Готви.мк

Предлог за денешен ручек

Направете вкусна мусака со праз

СОСТОЈКИ:

150 гр. праз

200 гр. пилешко мелено месо

100 мл. кисела павлака

2 јајца

сол, бибер и маслиново масло

ПОДГОТОВКА:

Се мие празот и се сече ситно.

Се пржи на масло со зачини.

Се става во огноотпорен сад со пилешкото месо сечено и пржено на масло.

Се матат јајца со павлака па се става сол и се става врз месото.

Се пече на 200 степени 20 минути.

Извор: Готви.мк

Популарно