Автобус успмрти пешак на магистралата Крива Паланка-Куманово

Објавено на 02 декември 2016, 15:20

СПОДЕЛИ:

Автобус со бугарски регистерски ознаки во четвртокот вечер удрил во пешак и го усмртил на магистралата Крива Паланка-Куманово.
132875144-46570
Како што соопшти полицијата, прегазен бил пешакот со иницијали М.Г. (1963) од кривопаланечкото село Гиновци.

Возачот е задржан во полициска станица и се чека дали ќе му биде одреден притвор.

Телото на загинатиот е предадено на обдукција.

СПОДЕЛИ: