Бадников оган во црквата „Свети Петар и Павле“ во Ѓорче Петров

Во дворот на црквата „Св.Петар и Павле“ во општина Ѓорче Петров, утревечер во 18 часот ќе се одржи традиционалната манифестација со палење на бадниковиот оган. За оваа централна прослава се обезбедени дрва, храна и пијалок, соопшти општина Центар.

Денеска со собирање околу коледарските огнови на многу места низ општината граѓаните ќе го почнат празнувањето на Бадник и големиот празник Рождество Христово- Божиќ.

Општината Ѓорче Петров соопштува дека не доделува дрва за маалските прослави на Бадник и оти средствата ќе ги пренамени за помош на социјално загрозени семејства.

(ФОТО) Сѐ пука на неа: Пејачката се здебели 30 килограми, фустанот едвај ја собира!

Пејачката Мараја Кери веќе со години има проблем со вишокот на килограми, но ситуацијата сега ескалираше, а ѕвездата се здебели дури 30 килограми.

Фотографиите на кои Мараја и нејзиното момче Брајан во Лос Анџелес ги зачудија сите, а како не би, кога Мараја едвај одела од дебелина.

Мараја има повеќе од 100 килограми, а некои тврдат дека тежи 120 килограми. Лекарите ја предупредиле пејачката дека мора да ослабне, бидејќи дебелината го зголемува ризикот од болести на срцето.

(ВИДЕО) Едвај се воздржала да не заплаче

Јелена на музичката сцена се појавила на свои 13 години, а по долго време, на убедување на сопругот, се врати на сцената. Како што таа кажа, сите очекувале да се појави мало девојче, но се појавила зрела жена.

Додека била на пауза, пејачката се омажила, добила ќерка, но го изгубила и татко и кој и бил најголема поддршка во кариерата. Во своето последно интервју се бореше да не пушти солзи поради загубата на таткото.

-Некаде ќе загубиш, а некаде Бог ќе ти надомести. Ете јас се венчав и добив ќерка. Или си лав или те нема. Јас сум единица и бев многу врзана за татко ми. Каде и да е, знам дека среќен кога гледа дека продолжувам по својот пат“, изјави таа во интервју за Ексклузив.

Популарно