Барселона со мегапонуда за Борко Ристовски!

Најдобриот ракометен колектив последниве неколку години, шпанска Барселона во своите редови сака да го доведе македонскиот голман Борко Ристовски.

ristovski-21-e1327761483548

Чуварот на голот на македонската репрезентација може да му се придружи на Кире Лазаров во составот на Барселона. Актуелниот европски шампион испрати мега понуда за македонскиот репрезентативен голман, дознава ЕКИПА. Каталонскиот гигант на Ристовски му нуди двегодишен договор почувајќи од следната сезона.

Борко Ристовски во Барселона треба да биде наследник на ветеранот Даниел Шариќ кој според најавите од следната сезона ќе ја продолжи кариерата во Катар.

Борко Ристовски сезонава веќе имаше еден супер трансфер со преминот од францускиот Кретеј во германскиот вицешампион, Рајн Некар Левен со кој има актуелен договор до крајот на следната сезона.

(ВИДЕО) Цел Балкан зборува за овој меч: Во прво полувреме дадоа три гола, во второ се тргаа да не им сметаат на противниците

Деновиве балканските медиуми на големо пишуваа за фудбалскиот натпревар од една од пониските лиги во Србија помеѓу екипите на Прва Искра и Единство. Во првите 45 минути гостите постигнале 3 гола, за во второто на теренот да се случи нешто неочекувано, домаќините да го свртат наптреверот за конечни 4-3.

Иако вакви пресврти се случувале на фудбалските натпревари, она што им паѓа во очи на сите кои ја погледнале снимката од натпреварот е однесувањето на гостите на теренот во вториот дел кои буквално како да бегаа од топката.

– „Брука и срамота за оваа држава“, „Како во прво дадоа три гола, а во второ се’ што направија е да се тргаат од пред патот на противникот“… се само дел од коментарите на социјалните мрежи за овој крајно сомнителен натпревар.

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Не се само европски шампиони, туку и вистински господа: Вардарци со стил пристигнаа во Келн

Ракометарите на Вардар вчера наутро први пристигнаа во Келн, во градот каде лани ја освоија титулата европски првак, а оваа година одат кон историјата, да бидат први бранители на титулата откако Лигата на шампионите се игра во овој формат, со фајнл фор турнир.

Вардарци на патот до титулата ќе се обидат да го спречат три француски тима, првиот во полуфиналето е Монпеље, а во евентуалното финале, се разбира доколку го совладаат Монпеље, ќе биде или Нант или ПСЖ, кои го играат другиот полуфинален дуел.

Вардарци вчера наутро први стигнаа во Келн, а покрај тоа што се вистински мајстори на теренот, вчера во очите на јавноста паднаа и како вистински стилски мајстори. Тие во одела кои мора да се признаа дека одлично им стоеја пристигнаа го германскиот град.

Можеме да констатираме покрај тоа што се европски шампиони, тие се и вистински господа.

(ФОТО) ОВА ГО МОЖЕ САМО ТОЈ: Роналдињо се ожени, но не со една жена!

Роналдињо се ожени со две жени истовремено, па сега го чека напорен, но и сладок брачен живот.

Тој прстен на раката им стави на Присли Коељо и Беатриз Соузи, а венчевката се одржа во тесниот круг на пријатели, додека веридбата во јануари ја криел од јавноста.

Триото ќе се смести во неговата вила во Рио, а и двете госпоѓи ќе имаат по 5000 долари на рапослагање за трошоци и забава додека Роналдињо е на пат, бидејќи тој, иако повеќе не игра фудбал има многу обврски за спонзорите и според зборовите на неговиот брат и менаерот Роберт Де Асис, го чекаат многу промотивни активности и хуманитарни натпревари по Мундијалот во Русија.

Дињо, чувај се. На некои од нас и една е премногу.

Популарно